×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Започна евакуацията на българи от Оман, Дубай и Абу Даби
  • „Луфтханза“ отмени полетите си до Кипър до 6 март
  • ПП-ДБ се регистрира за участие в предстоящите парламентарни избори
  • 280 000 къса цигари в два товарни автомобила откриха на „Лесово“
  • Партия МЕЧ се регистрираха за изборите, Радостин Василев все още е в Дубай
  • Виктор Папазов се закле като депутат от „Възраждане“ на мястото на Славчо Крумов
  • Запрянов е разрешил преминаването през въздушното ни пространство на чужди въоръжени сили
  • Започва тридневно поклонение за аятолах Хаменей
  • САЩ разрешиха на част от персонала на посолството си в Кипър да напусне страната
  • Моджтаба Хаменей начело на Иран - вторият син на Али Хаменей е новият върховен лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо кметът на Царево отказа по-висока заплата (ВИДЕО)


Защо кметът на Царево отказа по-висока заплата (ВИДЕО)
Марин Киров ще получава с 1000 лв. по-малко - 4000 лв. вместо 5000 лв.
08 Февруари 2024, Четвъртък, 17:42 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка и видео: авторът

Съветник от БСП призна колко много работа върши общинският кмет и заслужава повече

Общинският съвет на Царево актуализира заплатите на кметовете и кметските наместници. Градоначалникът Марин Киров ще получава с 1000 лева по-малко на месец, а предложението идва от самия него. Така месечното му възнаграждение от 5000 лева става 4000 лв. При останалите възнагражденията се замразяват.

Преди гласуването на докладната записка съветникът от БСП Кирил Елефтеров излезе и заяви от трибуната, че ще даде отрицателен вот. А като причина изтъкна, че един общински кмет носи много отговорности, работи денонощно и 4000 лева са прекалено малко пари на месец. Социалистът даде идея заплатата на общинския кмет да стане 6000 лева, вместо да се намали на 4000 лв., а разликата от 2000 лева кметът да дари за детската градина, ако реши.

Марин Киров обаче апелира съветниците да приемат предложението му.

 

„Не съмпопулист и никога няма да бъда. В първия мандат е редно първо да се докажем и в края на годината да отчетем поне 2/3 от тази амбициозна програма. Аз като кмет искам да балансирам. Приемам изцяло добрите намерения за това да се увеличи заплатата, но искам засега да се замрази. Да си свършим работата, да имаме добра събираемост. Този път бюджетът не е насочен към съкращаване на разходи, а увеличаване на приходите. Следващата година можем да мислим за актуализиране на кметската заплата“, каза той от трибуната на Общинския съвет.

Кирил Елефтеров от БСП смята, че общинският кмет заслужава по-високо възнаграждение

Царево с рекорден бюджет от 57,9 млн. лв., приеха го с единодушие и аплодисменти

Относно предложението на Кирил Елефтеров за месечно възнаграждение 6000 лв., от които 2000 лв. да се предоставят на детската градина, Киров обясни, че предпочита директно да се инвестира. 

„Детското заведение не би си решило проблема с липсващо спортно съоръжение с това дарение, да речем от 20 000 лв. Без доза популизъм, единствено воден от рационални мотиви - след бедствие сме, първа година ни е, събираме приходи, не е редно и не можем да си позволим да получаваме твърде високи заплати“, заяви в заключение Киров. 


В категории: Царево


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
13
Коментара
Флагман.БГ Най-честите грешки при пране Най-честите грешки при пране 04/03/2026, Сряда 20:18 0
13
Коментара по темата
13.
Как защо?
09.02.2024 13:15:22
1
1
Защо кметът на Царево отказа по-висока заплата?

Сигурно, за да им гадно на всички под него, на които заплатите им се формират като процент от кметската?
12.
#
09.02.2024 13:09:18
0
0
/doubt
11.
*********
08.02.2024 21:44:25
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
10.
Golden bay
08.02.2024 21:26:34
0
3
И 300лв са му много
9.
....До Димо
08.02.2024 20:11:20
0
1
Явно си преминал на другият бряг обаче, ай ся по спокойно със секс дефинициите .... тестостерон, ОК .
Другите ....
8.
*********
08.02.2024 19:54:28
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
7.
Бургас
08.02.2024 19:41:59
0
10
Ами защото има много за застрояване на юг от Царево. Варвара, Синеморец и т н.
6.
Лошооо
08.02.2024 18:58:12
3
8
заплатите на съветниците зависят от заплатата на кмета, така тоя ще си създаде без време опозиция там !
5.
Затова.....
08.02.2024 18:39:03
1
5
Живея,сред стадо...дърт овен съм...Блейте,бо@ клуци!! Агънцата ще бягат в чужди кошари!! Некадърници си правят заплатките(тоя да го оплачем...1000 по-малко...ха...герой...42г пенсия...и едва за лекарства,ток вода ...ако остане за корички....ДАНО ,КАТО ДОЙДЕТЕ НА ТАЗИ ВЪЗРАСТ(ДАЙ БОЖЕ ДА СТЕ В КАУША ОЩЕ..знаете..)...да сте като бащите и майките си!!
4.
SS
08.02.2024 18:31:02
0
10
Браво на кмета.
Що се отнася до общински и държавни заплати, напълно съм съгласен с писалият под N 1.
3.
xaxa
08.02.2024 18:22:04
1
7
флегми дега ли да се разплача или има още
2.
Advocatus Diaboli
08.02.2024 18:16:04
3
21
Големи поклони правите на този кмет, човек ще помисли, че сте на договор с тази община и я обслужвате
1.
зам.кмета
08.02.2024 17:57:28
3
19
Абе колко са средните заплати
в региона?Около минималната!
Стига с това надуване на заплати на държавни чиновници,и без това нищо не вършат и се чудят за далавери.Не повече от 2500-600лв за кмет на такава община
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще гръмне ли балонът на недвижимите имоти? Два фактора движат цените нагоре Ще гръмне ли балонът на недвижимите имоти? Два фактора движат цените нагоре Ако лихвите по кредитите се задържат на тези нива - пазарът на имоти ще продължи да расте, прогнозира брокерът Ирина Генова 5-месечната Сияна стана най-малката кукерка на празника в Бургас 5-месечната Сияна стана най-малката кукерка на празника в Бургас Бебето от ж.к. Меден рудник участва в кукерската група „Козият рог“ на Кукеровден Цанко Цанков постави нов световен рекорд на Световното първенство в Оулу Цанко Цанков постави нов световен рекорд на Световното първенство в Оулу Победата му на 450 метра свободен стил и вицешампионската титла на 200 метра го поставиха на върха Няма опасност общините Созопол, Приморско, Царево и Средец да останат без вода! Няма опасност общините Созопол, Приморско, Царево и Средец да останат без вода! Яз. Ясна Поляна е запълнен на 100% Румен Радев залага на харизматичния адвокат Георги Маджаров за свой човек в Бургас Румен Радев залага на харизматичния адвокат Георги Маджаров за свой човек в Бургас Юристът е разпознаваема фигура в професионалната си общност, но е напълно ново име за политиката в града  Напрежението в парламента расте заради войната с Иран, Костадинов щял да ни спасява от ракетите Напрежението в парламента расте заради войната с Иран, Костадинов щял да ни спасява от ракетите Депутати изразиха загриженост за сигурността на страната след ескалацията на конфликта в Близкия изток и предложиха различни мерки за справяне със ситуацията Бананови кифлички без брашно – лесен и здравословен десерт Бананови кифлички без брашно – лесен и здравословен десерт Вижте как се приготвят България е с най-ниска безработица в еврозоната през януари България е с най-ниска безработица в еврозоната през януари Безработицата в ЕС и еврозоната продължава да намалява, като България е на върха с 3,1% Кметът на Стара Загора остава в ГЕРБ, само празнувал с Радев Кметът на Стара Загора остава в ГЕРБ, само празнувал с Радев Той направи много за Стара Загора. Това са нормални неща, всеки е добре дошъл на празника, каза Живко Тодоров Избираемите услуги Select на A1 вече ще са част и от плановете за интернет услуги Избираемите услуги Select на A1 вече ще са част и от плановете за интернет услуги Клиентите на А1 вече ще могат да персонализират не само мобилните и ТВ услугите си, а и тарифите си за домашен интернет
Али Лариджани: 500 американски военни загинаха след убийството на Хаменеи Али Лариджани: 500 американски военни загинаха след убийството на Хаменеи След изказването на секретаря на Върховния съвет за национална сигурност на Иран американският сенатор Ед Марк коментира, че загиват американци заради лъжите на Тръмп Кърваво отмъщение: Потопиха ирански кораб и ликвидираха организатора на покушението срещу Тръмп Кърваво отмъщение: Потопиха ирански кораб и ликвидираха организатора на покушението срещу Тръмп Командирът на специалните сили на Корпуса на стражите на ислямската революция, който се смяташе за основния организатор на атентата срещу US президента, е убит Марк Зукърбърг купи имение за 170 милиона долара на частен остров в Маями Марк Зукърбърг купи имение за 170 милиона долара на частен остров в Маями Основателят на „Фейсбук“ се присъедини към елита на милиардерите, купувайки имот на остров Indian Creek Иран клекна - иска преговори за край на войната Иран клекна - иска преговори за край на войната Мракобесният ислямистки режим е отправил предложението чрез разузнавателна служба на трета държава Свалените от приятелски огън изтребители F-15 в Кувейт не са губили въздушен бой Свалените от приятелски огън изтребители F-15 в Кувейт не са губили въздушен бой F-15 Eagle имат впечатляваща бойна история, с над 100 въздушни победи и нито една загуба в класически въздушен бой самолет срещу самолет Турция към Иран: Въздържайте се от действия, които биха могли да разширят обхвата на войната Турция към Иран: Въздържайте се от действия, които биха могли да разширят обхвата на войната Ракета е била свалена от сили на НАТО Турция прехвана иранска балистична ракета, насочена към нейното въздушно пространство Турция прехвана иранска балистична ракета, насочена към нейното въздушно пространство Отломки от прехващащия боеприпас са паднали в района на градчето Дортьол в турския окръг Хатай Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно Техеран „няма доверие на американците и няма основа за каквито и да било преговори с тях“, заяви Мохамад Мохбер, високопоставен съветник на покойния върховен лидер аятолах Али Хаменей Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви Сушата и кладенците сриват Коня Заради ракетите от Иран към Турция: Запрянов намекна за заплаха за България Заради ракетите от Иран към Турция: Запрянов намекна за заплаха за България Ще предефинираме рисковете и заплахите и ще набележим необходимите мерки, обясни той
Борислав Гуцанов, депутат от БСП Борислав Гуцанов, депутат от БСП Правителството се държи като туроператорска компания Виц на деня Виц на деня - Жена, налей ми водка и по-бързо!
- А не може ли по-ласкаво?
- Жена, налей ми водчица, и по-бързо!
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, братле! Как си?
- Жена ми ме напусна!
- Боже, вземи си някакъв алкохол, да удавиш мъката...
- Няма да стане!
- Нямаш пари?!
- Пари има, мъка няма.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пернишка конвенция: "Ако първият пол не бие втория пол, значи е трети пол."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори