Земеделци отново блокираха „Дунав мост“ при Русе
Земеделците блокираха „Дунав мост“ при Русе и запалиха две бали със слама.
Преди това организираха шествие със земеделски машини в района на граничния пункт, разкри БТА.
„Протестите продължават. Имаме леки индикации от срещата в Министерския съвет, че нещата вървят в положителна посока по повод методиката за подпомагане. Но все още нямаме нищо налице, предстоят нови разговори“, каза Милен Коев, председател на Районния съд на фермерите „Дунавско зърно“.
Деан Тодоров, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация коментира, че протестът не иска оставката на министъра на земеделието, защото няма да постигне целите си.
„Искаме дългосрочна устойчивост на сектора чрез законодателни промени. Трябва да има и закон за браншовите организации, за да се знае кой кой е в земеделието“, каза Тодоров.
Протестите ще продължат до 14:00 часа, като е блокирано и движението по пътя Русе-Бяла на две места.
Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник?
Как да приготвим вкусни палачинки по български - лесна рецепта
Как да поддържате здравословно тегло без жестоки диети
5 начина да подобрите качеството на съня и да се събудите отпочинали
Коя зодия е най-ранима
Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки
Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти
Как да премахнете неприятни миризми в дома: 5 бързи и лесни трикове
Няколко вида лесни и вкусни пържени картофи - стъпка по стъпка рецепти
Игра на Мондиал и за Левски, но животът му приключи едва на 40
Колко пари изкара Гришо само с 2 победи за годината? Огромна сума
Какво се случва с Боби Михайлов?
