Топ пулмолог разкри: В златните 48 часа от грипа имате 2 задачи, ето какви
Дори и да е отрицателен тестът, сме длъжни да започнем лечение, защото за грипа лечение има
Както здравният министър проф. Хинков каза, че пикът на грипа тръгва надолу, което е добре, но че и по време на опашката на грипа също се боледува - това коментира в ефира на БНТ пулмологът д-р София Ангелова.
При първите симптоми на грип - отпадналост, болка в мускулите, силно главоболие, висока температура, трябва да си останем вкъщи, посъветва д-р Ангелова:
"Тръгвайки към лекарските кабинети, вие ще посеете вируса, защото ще преминете през много хора, а заразяването става бързо. Първото нещо, което съветваме да се направи е бърз тест - комбиниран, за да може да отличим грип или ковид.
Дори и да е отрицателен тестът, сме длъжни да започнем лечение, защото за грипа лечение има. За ковид - в момента Омикрон, или останалите респираторни вируси нямаме сериозно оръжие в ръцете си."
Лечението се започва с две групи медикаменти и втората задача е болните да се свържат с техния лекар.
"Изпуснем ли обаче "златните 48 часа", тогава рискуваме да стигнем до усложнение. В момента ни посещават две групи пациенти - първата са тези, които са преминали грипа и след това отиват на контролен преглед. Но втората група са хората с усложнения - пациентите с пневмонии", поясни пулмологът.
Пневмонията не винаги може да се улови със слушалка и затова най-добре е да се направи рентгенова снимка.
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника

Ако това е един оксиморон здраве му кажи. То ясно защо, повечето хора да им ходят в кабинетите и да смъкват пари било от тях или от Здравната каса, но да не пишат подобни простотии по медиите- стоите си в къщи и се лекувайте, а после като стане пневмония, защо сте си стояли в къщи.
Ало, вие които сте се кълняли в Хипократ, хората малоумни ли са, ами не са, тогава се огледайте и спрете с тъпите си наставления.