Спектакъл с три номинации за "Икар" ще гледаме в Бургас
Постановката на ямболския Драматичен театър "Невена Коканова" е по текстовете на Георги Господинов
Спектакълът "Всичките наши тела", който е с три номинации за "Икар" на Съюза на артистите в България, е сред гвоздеите в театралния афиш. Ще може да го гледаме в Бургас на 15 февруари.
Постановката по текстове на Георги Господинов на Драматичния театър "Невена Коканова" в Ямбол е първата в страната, адаптирана за хора с увреден слух, съобщава БНР.
Представлението ще гостува на сцената на бургаския театър "Адриана Будевска" след 11 дни.
Номинациите за "Икар" са за за режисура на Мартин Киселов, за авторска музика на Калин Николов - и за поддържаща мъжка роля на Вълчо Янев.
Премиерата на спектакъла беше в началото на октомври миналата година и вече е гледана от хиляди зрители в цялата страна, уточни говорителят на театъра Румяна Стефанова. „Това е спектакъл, който е много интересен заради формите, които се използват. Текстът е в невероятна симбиоза, както с музиката, така и с пластиката, която се показва на сцената", добавя тя.
"Текстовете в пиесата се обръщат, към миналото, към спомените, за да открием себе си и да извлечем онези уроци и опит, които всеки се стреми в живота си", казва пък Георги Господинов.
Спектакълът "Всичките наши тела" е създаден по проект, финансиран от Националния фонд "Култура".
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори
