Бургас има "Силата на младите“ – форуми за предприемачи, еко, здравни кампании и студентски фестивал са част от програмата на новото НПО
Всеки, на възраст до 45 години, може да се бъде част от организацията и да сподели своите идеи и виждания
Разнообразни образователни програми, културни събития и нови фестивали, насочени към творческите изяви, насърчаване на уменията в социалното и професионално развитие на младежите в морския град. Това е малка част от заложената програма на най-новото НПО с фокус към младите, което бе официално представено на среща в Младежкия международен център .
Всеки, на възраст до 45 години, може да се бъде част от организацията и да сподели своите идеи и виждания.
Новата платформа за свободно изразяване на идеи цели да формира общност от ентусиазирани хора, на различна възраст, с различно образование и вероизповедание.
Сред водещите инициативите са организиране на форуми за млади предприемачи, кампании със здравна и еко насоченост, както и Студентски фестивал, който ще презентира образованието в Бургас. Това споделиха учредителите Николай Бойчев, Михаела Бошева и Артьом Анатолиевич.
На срещата бе представен екипът от образовани, енергични и усмихнати млади хора, които вече имат опит при организирането на събития.

„Ще променяме и вдъхновяваме, ще инвестираме в учебните програми, стажантските практики и стипедиите, съвременните технологии. Ще създаваме общество, което се основава на взаимопомощ. За нас това е изключително важно, защото сме на мнение, че колкото сме повече и сме задружни около една идея, и работим за нея, то тя ще стане реалност. Всеки с всеки е равен, всеки си дава енергията и идеите“, каза Михаела Бошева, която е един от учредителите.
„Много важна част е личностното развитие на хората. Планираме всеки месец нашата организация да прави събирания, на които да обсъждаме всичко, което трябва да знаем за нуждите на младите хора. Искаме да създадем една мрежа от хора, която и да е за подкрепа и взаимопомощ“,допълни Артьом Анатолиевич, който е известен инфлуенсър.
На представянето присъстваха и зам.-кметът по култура Диана Саватева и председателят на комисията по култура към Общинския съвет Веселин Пренеров, които заявиха готовност за подкрепа.
"Силата на младите" е общност, която вярва в огромния потенциал, който младежта носи и ще насочва енергията си към конкретни социални, образователни и икономически идеи и предизвикателства“, добавиха още учредителите.
За повече информация ВИЖ ТУК и ТУК.
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екшън! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
