Млад програмист си купи къща на 160 години, искал да живее спокойно на село
32-годишният Ивайло сам ще ремонтира новия си имот
Цените на имотите остават трайно високи. Според експерти така нареченият "имотен балон" неизбежно ще се спука. За пример дават държавите в голяма част от Западна Европа, където през последните години стойността на жилищата намалява. У нас, брокерите обясняват, че търсенето се дължи на завърналите се гурбетчии. А хит на пазара са селските къщи.
32-годишният Ивайло е родом от Габрово. Завършва университета във Велико Търново и решава да остане да живее в района. Бюджетът на младия мъж стига за къща във великотърновското село Кесарево, която се нуждае от ремонт, информира Bulgaria ON AIR.
"Видях една оферта за евтина къща на 160 години и затова реших да си я взема. Къщата беше евтина и в доста занемарено състояние, но започнах да я ремонтирам. Работя в IT сферата и фирмата ни позволява да работим от вкъщи и ми е доста удобно, защото не се налага да пътувам", сподели Ивайло.
Ивайло споделя, че за него животът на село е страхотен. "Много е спокойно, няма излишни шумове от автомобили, от съседи, от фабрики. Въздухът е по-чист, имам двор, в който аз лично съм избрал да отглеждам овощни дръвчета", каза още Ивайло.
А според експертите, логиката е цените на имотите да започнат да падат. Нещо, което вече е факт в Западна Европа.
Как да свалите килограми през пролетта: Лесна и ефективна диета
Легендата Зеедорф посочи кой е футболист номер 1 в света
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
29/04/2026, Сряда 21:20
0
Традиционен български свински бут в плик: Рецепта
Най-добрите приятели сред зодиите: Кои знаци ще ви подкрепят винаги?
Български пирог: Рецепта с фантастичен вкус
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове
Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние
Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи
70-годишен с рекорд във футбола
Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия?
