Решението е взето, учениците минават на онлайн обучение
Мярката засега е само за Пловдив
Учениците от Пловдив и областта преминават на онлайн обучение от 30 януари (вторник) до края на срока. Решението беше взето на заседание на Областния оперативен щаб.
Мярката се въвежда заради увеличаване на случаите на грип и остри респираторни заболявания във възрастовата група на учениците, съобщи директорът РЗИ д-р Сийка Димчева. Продължават да действат въведените от 22 януари противоепидемични мерки на територията на областта.
Съгласно препоръката за преустановяване на присъствения образователен процес на Областния щаб ще бъде издадена заповед на министъра на образованието и науката за преминаване в ОРЕС.
Директорите на образователните институции следва да създадат необходимата организация за осъществяване на обучението от разстояние в електронна среда.
На територията на област Пловдив има 192 училища.
В същото време Флагман.бг научи, че щабът в Бургас ще заседава във вторник. Тогава трябва да бъде взето решение за мерките.
Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно
Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма
Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство
Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата
Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ
Страхотна закуска: Бързи домашни понички с извара
Над 3600 души работили без трудов договор през 2025 година
Тръмп наложи глобални мита от 10 процента за всички страни
Рядко срещани имена празнуват на 21 февруари в чест на Св. Евстатий
Засилено военно присъствие на летище "Васил Левски"
Скандал с варненка и Михаела от "Биг Брадър"
Линдзи Вон претърпя нова операция

Варна 246/10000 онлайн
Пловдив 279.7/10000 онлайн
Бургас 244,73/ д-р Киселкова/ не са онлайн!
Защо, компютърна готовност ли нямате?
Господ да пази децата и учителите на Бургас!