Гимназисти видяха на място нови лаборатории на учените в Университет “Проф. д-р Асен Златаров”
Техен гид беше научният ръководител на проекта проф. д-р Станислав Симеонов
Три класа от Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника в Бургас посетиха научноизследователския лабораторен комплекс УНИТе на университет “Проф. д-р Асен Златаров”. Директорът на гимназията Роза Желева, учители и ученици се запознаха на място с работата на учените в четирите лаборатории.
Техен гид беше научният ръководител на проекта проф. д-р Станислав Симеонов. Заедно видяха възможностите на лабораторията оборудвана с лазерен гравир и 3D – фреза, както и прототипната лаборатория. Интерес предизвика и лабораторията за интелигентни системи, в която освен компютърната техника, са разположени и хуманоидните роботи NAO и Cruz, както и система за изкуствен интелект.
Всички от екипа на проекта УНИТе са преподаватели в Бургаския държавен университет. Те запознаха гимназистите с възможностите за получаване на качествено образование, в различни направления, във висшето училище.
Флорентино Перес подготвя огромна трансферна бомба
"Магазин за хората" с фурор до Пловдив
Започна историческо издание на "Сурва"
Млада американка остана без око след грешна диагноза
Три зодии, за които краят на януари 2026 ще бъде съдбоносен
Фенове на ЦСКА събраха 10 хиляди евро за Любо Пенев
България пред мач с държава с население от 50 хиляди души
Обир на инкасо близо до столицата
Най-добрата година за автомобилния пазар в България
Бивша звезда на Левски стана наркопласьор?
Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България
Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела
