Търговско-индустриалната камара в Бургас проведе важен форум за европолитиките в околната среда
Събраха държавата и бизнеса на една маса
Търговско-индустриалната камара в Бургас проведе среща на тема „Политики и проблеми на прилагането на европейското законодателство по околна среда в стопанския сектор“ в заседателната зала на Областна администрация днес.
Форумът събра на една маса представители на държавата и бизнеса. Залата се оказа тясна за всички желаещи.
Присъстваха зам.-министърът на МОСВ Николай Сиджимов, областният управител Пламен Янев, директорът на РИОСВ Бургас Павел Маринов зам.-председателят на УС на БСК Мария Минчева, членът на УС на БСК Явор Жеков, председателят на ТИК в Бургас Жорж Дерелиев, зам.-председателят на ТИК Видка Вълчева и други. Представени бяха директивите, залегнали в новото законодателство, свързано с вредните емисии.

„Изключително важно е за всички фирми в страната да имат тази информация. Благодаря на МОСВ, че изпрати експерти и събрахме бизнеса и държавата на едно място“, каза Пламен Янев.
Зам.-министърът на МОСВ Николай Сиджимов посочи, че ЕС е лидер в политиките по запазването на околната среда. „Трансформацията изисква политическа воля и много ясна аргументация, че ползите ще са огромни“, подчерта той.
„С голяма радост откликнахме на инициативата на ТИК Бургас, която е една активна регионална камара на бизнеса. Радваме се, че се организира тази инициатива в областта на околната среда. Българската стопанска камара подпомага 25 години индустрията, за да намалява въздействието си върху околната среда. Виждате, че през последните 4 години това е и основна стратегическа цел на ЕС. Ние активно работим с МОСВ и им благодарим, че имат силен екип и са на разположение да отговорят на въпроси и да посочат какви са новостите, които очакват в областта на отпадъците и емисиите“, каза от своя страна Мария Митева, зам.-председател на БСК.

Реал Мадрид има нов треньор, лично Перес го избра
Какво се случва с момчето от ужаса в Благоевград
Приморско прави първа стъпка към доброволно формирование
Жестока катастрофа в САЩ - автобус помете коли, има много жертви
Проверяват отново законността на комплекс "Астория" в "Елените"
Мощен скандал във Варна заради Русия и Украйна
Ще шашнете гостите с този десерт
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино"
Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи
Снимат сериал за Селин Дион
Всяка жена трябва да има от този мехлем с коприва по рецепта на баба ми
