Убиецът на Ванча Байлова и Тодор Тодоров с нова присъда, но още е на свобода и може да избяга
Прокуратурата и съдът са предприели мерки, за да обезпечат присъствието на Камен Филипов, наложена му е забрана да напуска страната, но това едва ли ще го спре, ако реши да избяга
Автобусният шофьор Камен Филипов, който през 2020 година уби кметицата на созополското село Присад Ванча Байлова и Тодор Тодоров от Росен, получи присъда от 4 години и 8 месеца от Апелативния съд на Бургас. Магистратите от въззивната инстанция го признаха за виновен и потвърдиха наложеното наказание от пръвоинстанционния съд - БОС.
Както Флагман.бг писа Камен Филипов е управлявал турския автобус "Мерцедес" със 105 км/ч в отсечката на четирилентовия път до Крайморие, където ограничението е 80 км/ч. Той е допуснал пътно-транспортно произшествие и по непредпазливост причинил смъртта на Ванча Байлова и Тодор Тодоров.
Според наложеното наказание Камен Филипов трябва да изтърпи присъдата при първоначален „общ“ режим, което едва ли е по вкуса му, защото още при гледането на мярката за неотклонение се виждаше, че той неистово се плаши от мисълта да попадне зад решетките. Камен се разциври като малко дете не от съжаление за деянието, а когато му поставиха белезниците и отведоха към ареста. Там той престоя твърде кратко, след което бе освободен.
Проверка на Флагман.бг показа, че той все още е в родния си Добрич. Не е приведен в затвора, тъй като присъдата му не е влязла в сила. Близки на жертвите се притесняват, че Камен може безследно да изчезне в следващите месеци, както сториха много осъдени престъпници.
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже
Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ
Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара
Властта се срива, Радев излиза напред
Откраднаха коледна елха от района пред училище в Радомир
Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден

Нека се види народната любов