Само месец след избора й емблематична кметица на руенско село подаде оставка
Стана зам.-кмет на общината
В руенското село Разбойна се разделят с любимата си кметица, която управлява 20 години, и ще трябва да гласуват на нови избори. Хатидже Осман Ферад е подала оставка само месец след като спечели последния вот в края на октомври.
Пред Общинската избирателна комисия в Руен тя е заявила, че е назначена „на друга държавна служба в Община Руен“, считано от 7 декември 2023 г., сочи справка на „Флагман“. Според Интегрираната информационна система на държавната администрация Ферад е станала зам.-кметица на общината. Тя е получила покана от новия кмет на Руен Ахмед Мехмед, излъчен от ДПС.
Хатидже Ферад е на 45 години и е спечелила безапелационно последните два вота за кмет на Разбойна със 100%. Прави впечатление и че се е явявала с три различни имена през годините.
През 2003 г., едва на 25, тя се кандидатира като независима и печели срещу номинирания от ДПС Мустафа Метов с 283 на 268 гласа. Тогава тя ползва името Хатче Осман Шевкед.
Оттам нататък – на следващите пет вота за кмет, тя вече е издигана от партията на Ахмед Доган, като винаги побеждава.
На последните избори – през октомври 2023 г., за нея са гласували всички 425 гласоподаватели, пуснали бюлетини в селото. От една страна, тя е била единствен кандидат. От друга, нито един гражданин на Разбойна не е отбелязал опцията „Не подкрепям никого“. Това е единственият случай на 100% вот за даден кандидат в Руенско. Там е имало не малко други села с по една номинация за кмет, но в тях са пуснати поне по няколко бюлетини, в които е отбелязано „Не подкрепям никого“.
През 2019 г. Хатидже Ферад пак е била без конкуренция и пак е спечелила със 100%. Любопитно е, че тогава тя се е явила под името Хатче Осман Ферад. А на вотовете преди това е носела фамилията Шевкед.
Заради оставката й президентът Румен Радев вече е насрочил нови избори за кмет на Разбойна по предложение на Централната избирателна комисия. Те ще са на 10 март.
От снимка на Хатидже Ферад във фейсбук от септември 2020 г. се вижда, че тя е взела страна в конфликта между Армения и Азербайджан за Нагорни Карабах. На нея пише „Karabakh is Azerbaijan” (Карабах е Азербайджан). Повод за фотоса са поредни размирици в района тогава.
В конфликта обичайно Турция взима страната на Азербайджан.
Случаите на морбили в България нараснаха до 101
Смразяващо: Мъже се обучават онлайн да упояват и изнасилват
Близо 100 убити в нападения в Нигерия
Нов опасен тренд: Жена на косъм от смъртта след венозни вливки
Ако войната в Залива продължи, се очертават в ЕС лимити на горива и дори режим на тока!
Колко по-скъпа е Великденската трапеза?
Вижте мерките на МВР за спокойни великденски празници
Тръмп: Излезте и гласувайте за Виктор Орбан
Великденско примирие: Украйна също ще прекрати огъня
"Artemis II" се завръща на Земята
Мелания отрече връзки с Епстийн: Това са подли лъжи
Тръмп предупреди Иран да не въвежда такси за Ормузкия проток
