×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, причинил трагедията на АМ "Тракия", иска по-лека мярка
  • Парламентът решава за новото ръководство на НЗОК
  • 485 камиона нарушители в изпреварващата лента са засекли тол камерите само за ден
  • ЕС премахна митническите бариери за американски индустриални продукти
  • Подготвят шестдневно погребение на Али Хаменей в Иран и Ирак
  • ДБ ще настоява за дефицит под 3% и реформи между първо и второ четене на бюджета
  • Белгия и САЩ си уредиха сблъсък на осминафиналите след трудни победи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руските и китайските кораби не са под заплаха в Червено море, обявиха Хутите


19 Януари 2024, Петък, 13:20 ч.

Загубите за страните агресори били по-големи от загубите за Йемен

 

Йеменските бунтовници хути, чиито нападения възпрепятстват морския транспорт през Червено море, гарантират "безопасно преминаване" на китайски и руски кораби по този стратегически маршрут, заяви един от техните лидери Мохамед ал Бухаити, цитиран от Франс прес.

От средата на ноември хутите извършиха около тридесет нападения в Червено море и Аденския залив. Те твърдят, че атаките са насочени срещу кораби, пътуващи към Израел или собственост на еврейската държава и се извършват в знак на "солидарност" с палестинците в Ивицата Газа.

САЩ, ключов съюзник на Израел, създадоха коалиция, която да патрулира край бреговете на Йемен и да защитава международното корабоплаване. През последната седмица американската армия, подкрепена в някои случаи от британските ВВС, подложи пет пъти на обстрел обекти на хутите в опит да отслаби военния капацитет на подкрепяното от Иран движение.

"Безумието и идиотизмът на САЩ и Великобритания се обърнаха срещу тях: отсега нататък нито един от техните кораби няма да може да прекоси един от основните търговски пътища в света. Загубите за страните агресори са по-големи от загубите за Йемен", заяви пред руския в. "Известия" Мохамед ал Бухаити, член на политическото ръководство на хутите.

"За другите държави, включително Китай и Русия, корабоплаването в региона не е застрашено. Всъщност ние дори сме готови да осигурим безопасното преминаване на техните кораби през Червено море", добави той. "Но израелските кораби или тези, които имат дори слаба връзка с Израел, няма да имат и най-малък шанс да преминат през Червено море", подчерта той.

"Целта ни е да увеличим икономическата цена за еврейската държава, за да спре кръвопролитията в Газа", уточни представителят на хутите.

По данни на Международната камара по корабоплаване 12% от световната търговия преминава през Червено море. В резултат на нападенията на хутите застрахователните тарифи се повишиха, което накара големите корабни компании да пренасочат корабите си към южния край на Африка, което удължава и оскъпява транспорта.

През ноември хутите превзеха кораба "Галакси лийдър", собственост на британска компания, която пък е собственост на израелски бизнесмен, и взеха за заложници 25-те членове на екипажа, сред които има и българи.

Заложниците са добре, заяви Бухаити, като добави, че движението на хутите се подготвя за различни сценарии, включително американска сухопътна операция в Йемен. (БТА)

 




2
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г. От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г. 02/07/2026, Четвъртък 12:20 1
Светлозария КИДЕРОВА Арестуваха българин за алоизмами за близо 700 000 евро Арестуваха българин за алоизмами за близо 700 000 евро 02/07/2026, Четвъртък 11:20 3
2
Коментара по темата
2.
2
19.01.2024 15:19:56
2
4
Ясно кой е зад тези хлебарки оркостан и жълтури
1.
Е как
19.01.2024 13:29:14
4
9
Тези които ги финансират...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Д-р Веляна Господинова от Айтос получи лекарска диплома в народна носия с българското знаме Д-р Веляна Господинова от Айтос получи лекарска диплома в народна носия с българското знаме Сред десетките дипломанти тя е единствената българка Безплатни обиколки на Бургас за осма поредна година от Burgas Free Tour Безплатни обиколки на Бургас за осма поредна година от Burgas Free Tour По време на обиколката посетителите преминават през емблематични места в централната градска част и Морската градина, като научават интересни факти за миналото и настоящето на града Пращат първокласник от „Меден рудник“ на училище в „Славейков“ Пращат първокласник от „Меден рудник“ на училище в „Славейков“ Случаят бе разгласен от омбудсмана Тодор Стамболиев, който поиска от Общината и РУО спешно разкриване на нова паралелка, за да спаси десетки семейства от денонощни задръствания и огромни разходи през целия град Магията на числото 2: Четири зодии улавят съдбовни възможности на 2 юли 2026 г. Магията на числото 2: Четири зодии улавят съдбовни възможности на 2 юли 2026 г. Мощната нумерологична вибрация на днешния ден носи баланс, кармични срещи и неочаквани прозрения, които ще пренаредят бъдещето ни С тайни клиенти НАП провери обекти на Северния плаж в Бургас С тайни клиенти НАП провери обекти на Северния плаж в Бургас Проверките са в наш интерес, но трябва да се правят така, че да не пречат на бизнеса, каза концесионерът Симеон Цветков Бившето гадже на Глория си призна за наркоканала към Турция, иска да сключи споразумение Бившето гадже на Глория си призна за наркоканала към Турция, иска да сключи споразумение Добромир Добрев става петият осъден от разбитата престъпна група, докато процесът в Пловдив продължава по общия ред само срещу един подсъдим Данъчни под прикритие тръгнаха на масови проверки по Капаните в Бургас Данъчни под прикритие тръгнаха на масови проверки по Капаните в Бургас Данъчната офанзива има за цел да установи дали всички търговци са коректни към държавния бюджет в разгара на летния сезон От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г. От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г. Кабинетът предлага 443 евро линия на бедност за следващата година Иван Демерджиев: Десислава Атанасова летяла с Пеевски до Дубай дни преди да се закълне в Конституционния съд Иван Демерджиев: Десислава Атанасова летяла с Пеевски до Дубай дни преди да се закълне в Конституционния съд Вътрешният министър изнесе детайлна статистика, според която за период от 8 години - от 2018 г. насам  Делян Пеевски е реализирал 227 полета само от летището в София, като чартърните му пътувания с частни авиокомпании са общо 181 Бизнесът ще плаща до 30% по-малки глоби, ако признае, че гази закона и се разбере с КЗК Бизнесът ще плаща до 30% по-малки глоби, ако признае, че гази закона и се разбере с КЗК Нови правила улесняват споразуменията за картели и монополи, спестявайки години съдебни битки и административни ресурси
Невероятно предложение за брак приключи с арест Невероятно предложение за брак приключи с арест Двойката проникнала в забранена зона на "Емпайър Стейт Билдинг“ Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Луксозният италиански аксесоар бе изтръгнат за секунди от див макак в популярен резерват в Китай, а липсата на храна в него вбесила животното Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън "Червените дяволи" с епичен обрат Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Денят носи важни решения, професионални възможности, романтични изненади и предупреждения за прибързани действия Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Хранителният гигант „Фереро“ призовава потребителите незабавно да изхвърлят засегнатите партиди кексчета, България за момента не е в черния списък Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела Хуманитарна катастрофа след два последователни брутални труса, спасители вадят живи деца след дни в капана на бетона Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Брутална касапница в германския град Щаде вдигна полицията под тревога, спецчасти и хеликоптери блокираха района, стрелецът е в ареста Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите
Георги Димитров, кмет на община Карнобат Георги Димитров, кмет на община Карнобат Когато започнеш да омръзваш сам на себе си, значи си омръзнал и на другите Виц на деня Виц на деня Майка води дъщеря си на гинеколог.
- Докторе, бихте ли прегледали дъщеря ми? Май са и обрали цветето.
След прегледа:
- Не само са и обрали цветето госпожо, а направо са и пръснали саксията.
Виц на деня Виц на деня - Шефе, кога ще си получим заплатите?
- Когато се върне счетоводителя.
- В отпуск ли е?
- Не, в затвора.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не и върви на Марчето и това е. Мъжът и моряк в Океански риболов, любовникът и - тираджия, а комшията стар...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори