Студенти от Африка отново искат да учат в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
Вече стартира процес по представяне на висшето училище в различни държави
След успешното начало на първия курс англоезични студенти по Медицина в Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ предстои интензивно развитие в посока на по-мащабно международно присъствие във висшето училище. Това стана ясно след завръщането на ректора проф. д-р Христо Бозов от Кралство Мароко.
„Интересът към България и в частност Бургас и университета е голям. Докато от Европа голяма част от желаещите да учат при нас се насочват към медицината при африканските студенти има и други търсени специалности. Те са свързани с инженерните и компютърни науки, туризъм и икономика. Въпреки голямата конкуренция от цял свят ние има какво да предложим като качество на образованието и отлична локация“, разказва ректорът.
Вече стартира процес по представяне на висшето училище в различни държави. Специално в Мароко имат опит и отлични спомени от български преподаватели.
По време на академичната визита в Кралството вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел и министърът на културата Кръстю Кръстев направиха официални три важни документа. Сред тях е програма за сътрудничество в областта на образованието, висшето образование, научните изследвания, културата, комуникацията, младежта и спорта за периода 2024–2026 година.
Агнешка чорба по домашна рецепта - ароматна класика
Рекорден интерес към появата на Везенков в София: треска за билети
Жестока катастрофа затвори Прохода на Републиката
Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата"
Великденски козунак с локум и стафиди
Коя е вашата тайна сила според зодията
БСП-ОЛ пред туристическия бранш: За нас туризмът е приоритетен отрасъл
Крехко агнешко с картофи и пресен джоджен на фурна - ароматна рецепта за празничната трапеза
„Багрилница за яйца“ ще демонстрира автентичното боядисване на яйца до Часовника
Бившият на Диляна Попова влиза в Ергенът
Русия прати в затвора противници на войната
Марс в Овен ще трансформира живота им от 9 април: 3 зодии, на които космосът изпраща вълна от сила
