Стоян Александров дал 306 хил. долара на убития от сина му Кирил Русев
Спорът за парите е от 2009 г.
Жертвата на бруталното убийство Кирил Русев е взел крупна сума пари от Стоян Александров още през 2008 година със срок за връщане от 1 г. и не я е възстановил, включително и на сина му Петър като негов наследник, съобщава "24 часа".
Дългогодишният спор за парите е в основата на жестокото престъпление, разплетено от МВР и прокуратурата само за часове. За отвличането и убийството на Русев обвиняем е Петър Александров, син на покойния бивш министър на финансите Стоян Александров. Той почина на 24 август 2020 г.
Жестокост! Синът на знаков финансов министър закопчан за бруталното убийство в София
След политиката той се занимава с бизнес, включително и с кредитиране. Точно заради това беше обвинен през 2018 г. от прокуратурата, когато свидетели разказаха за високи наказателни лихви, които са им налагани. Кирил Русев е бил един от клиентите на Стоян Александров.
За 306 хиляди щатски долара е договорът между фирма на Стоян Александров и Русев. На него също са му начислявани наказателни лихви, като сумата, която е трябвало да върне, е станала двойна през годините. За това той е подписвал записни заповеди, но не се е издължил. Споровете за парите се пренасят и след смъртта на бащата. До 4 януари, когато Русев отива на среща със сина му Петър и е убит, а след това и подготвен за кремация с фалшиви документи.
Очаква се Петър Александров и Александър Кинов да се изправят днес пред Софийския градски съд по искането на прокуратурата за постоянна мярка задържане под стража и за двамата.
Очаквайте подробности!
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости

Ми нема да ги върне, но са със запазена репутация.
Другите ще се замислят преди да ги завлекат...
-----
Малката секира е починал през 2020г. Ако въпросната фирма не съществува, дали дългът съществува в правният мир? И не е ли погасен по давност? Минали са 15-16 години. Иначе съветът ми е да си плащате борчовете, щото виждате какво става
Ами то, умрелия няма как да каже колко са били, живите може да ги докарат и до 1 милион !
Извода е, на тези години финансов министър да си ....!
И син на такъв, разбира се ....!