Засадиха нови дървета в Градския парк в Карнобат
Инициативата за засаждането на дървета е на община Карнобат и се осъществи с подкрепата на карнобатска фирма, която осигури посадъчния материал, транспортирането му и доброволци, които да изкопаят дупките
С нови дървесни видове – явор, индийски люляк, червенолистна слива, розова акация, червен дъб, чинар, албиция и кедър се обогати съществуващата растителност в Градски парк Карнобат.
Инициативата за засаждането на дървета е на община Карнобат и се осъществи с подкрепата на карнобатска фирма, която осигури посадъчния материал, транспортирането му и доброволци, които да изкопаят дупките и да засадят на 4 януари растителността.
Местата на новите дървета са определени след предварителен оглед на парковото пространство и оценка състоянието на дървесната и храстовата растителност. Избрани са зони, позволяващи нормално развитие и израстване на дърветата, в пространствата, където са премахнати стари и болни дървета.
Новата зеленина ще допълни парковата растителност и ще внесе нов акцент в пространствата, които са любими за отдих и разходки на карнобатлии. Ще създава допълнителна прохлада в горещите летни дни и наслада за сетивата.
Пияна жена гърмя с пушката на мъжа си, арестуваха я
Митрофанова с първи коментар: София не е променила коренно позицията си към Москва
Масова стрелба край Йоханесбург: Нападатели убиха 12 души
Омбудсманът поиска проверка от МОН как се е провела втората задължителна матура
Как ФИФА обяви война на пластмасата и принуди американските стадиони да станат оранжерии
Директорът на "Евровизия": Ще видим еуфория в България, каквато рядко се вижда
И Радев потвърди: Военната помощ за Украйна спира, дали сме достатъчно
От маскирани кечисти до холивудски тиктокъри – кои ще бъдат най-странните фенове на Мондиал 2026
Забранените градове на Мондиал 2026
Джип и автобус на детски футболен отбор се блъснаха при арката на входа на Несебър (СНИМКА)
Архитектурните чудеса на Мондиал 2026
Героите, които победиха логиката: Пет съдби, които струват повече от златната купа
