×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Това е най-украсеното село в България


Това е най-украсеното село в България
Коледният дух завладя село Светлина
28 Декември 2023, Четвъртък, 21:31 ч.
Автор: Флагман.бг

Коледната украса в странджанското село Светлина е страхотна

Странджанското Светлина може да се похвали като най-украсеното село в България. Коледната украса на малкото населено място е впечатляваща и на нея могат да завидят дори някои общини.

За разлика от Сливен и Ямбол, където похарчиха по 100-ина хил.лева, в Светлина всичко е направено с подръчни средства, дарения, безвъзмезден труд и много любов.

Кметът Иван Айрянов е в основата на възраждането на Светлина, където днес живеят немалко чужденци. Той управлява селото от няколко години и разликата е видима. 

Местната общност е задружна и вече има традиции да празнува големите празници заедно. Така ще бъде и на Нова година, когато десетки се очакват на площада.

Вижте коледната украса на с.Светлина:

 


В категории: Средец


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта 21/12/2025, Неделя 19:31 0
13
Коментара по темата
13.
Иван Айрянов
03.01.2024 21:08:38
0
0
Здравей Катя! Благодаря ти за хубавите думи! Днес виждам коментара!
Надявам се да се познаваме лично! Ако не в така, заповядайте накой ден да почерпя кафе и да се запознаем!
Относно селото и работата ми по него, ще кажа едно.....
Гордея се че живея тук! Гордея се че имам честа да съм кмет на родното село на баща ми, дядо ми, и целия ни род!
За мен е важно селото да е приветливо и да привлича нови жители!
За мен всички жители са едно голямо семейство!
Всички слушам, и най вече по възрастните!
Живея тук и искам да ми е приятно да живея! А и не на последно място, много е важно какво ще остане в историята от дадеко управление!
За мен е важно да е чисто името ми и да се споменава с добро от жителите на селото някой ден!
От странични хора които не познават нито селото, нито мен, не искам мнение, и много не ме интересува тяхното мнение :)
12.
fdfdfs
30.12.2023 20:07:06
0
0
Мисрийднах.."Най-ужасното село в България" прочетох, то кво било, скука..
11.
Една от всички до 10
29.12.2023 17:44:24
0
7
Влизам в обяснителен режим и тотално разводняване. Единственият ми коментар беше към #5. А мненията на останалите са косвено свързани с темата,макар и да се,, дразниш ". От тях се подразбира, че селото не е в Странджа планина, но пък има кмет от когото хората са доволни. Не трябва, да си взимаш жена оттам. Млъквам. :)
10.
до 8
29.12.2023 15:51:27
0
2
Първоначалният ми коментар беше #1, изцяло по темата! Ако не беше твоят, изцяло несъществен и маловажен, коментар, нямах и намерение повече да се обаждам. Така че не сравнявай несравними неща.
9.
Катя
29.12.2023 11:29:22
0
9
До всички злобари:
Моля, не превръщайте красивото в гнусна интрига!
Респект и уважение към инициативата на кмета. Колко е хубаво да можеш да видиш радост в очите на хората от село /Нашите родители/.Рядко им се отделя нужното внимание , но в село Светлина нещата са по- различни. Имат обновен площад , читалище , а сега и красива светеща елха. Нека това е пример за подражание на всички и да не си затваряме очите пред доброто .
Г- н Айрянов, поклон пред Вас. Бъдете жив и здрав ! Останете винаги толкова сърдечен и нека злонамерените коментари бъдат ваш компас , че вървите във вярната посока.
8.
Една от всички до 5
29.12.2023 10:32:16
2
15
Драги, всички изместваме понякога темата. Включително и ти си го направил , сега и аз.
Относно украсата, хубава е, в Светлина има светлина.
Що се касае до територията която обхваща Странджа, би било добра идея, за публикуване на статия. Аз лично не знам много за този край.
7.
!!!
29.12.2023 09:19:34
1
5
Хубав клип! Украсата е едно ,но реалността е друга!
6.
мен
29.12.2023 05:42:37
8
8
Първото Странджанско село е Дебелт ,от село Дебелт започва Странджа планина .
5.
до 3
29.12.2023 00:05:20
10
11
Е, не че съм им адвокат, и на мен са ми неприятни такива неточности, но не това е важното в случая. Много се дразня когато болшинството се отплесват в дреболии и глупости и подминават съществото на въпросите. Такъв коментар е аналогичен на глупавите спорове за марки автомобили в какъвто и да е контекст.
4.
Бургазлия
28.12.2023 23:36:01
8
16
Променете си заглавието на "Това е селото с най-много плиткоумници в България"
Хайде, чакам сега да ми изтриете коментара :)
3.
Географът
28.12.2023 23:13:53
6
35
Скъпи журналисти от Флагман, откога Светлина се намира в Странджа? Що не прочетете първо География на България, пък после да пишете? Светлина се намира в полето на 8 км северозападно от Средец и няма никакъв досег с планината Странджа!!!
2.
Мда
28.12.2023 22:34:39
7
19
Не си вземайте жена от това село. Мой роднина пострада от тези селянки. Използва го, построи й къща в чужбина, изкара забранителна заповед. Човека се поболя от рак от стреса и сега е гроба, а тая селянка с друг.
1.
Браво!
28.12.2023 22:11:11
6
25
Страхотно е като за село, и то странджанско село! В малките населени места може би има тук-таме и кметове които са хора... Допускам че голяма част от инициативата и даренията идват от чужденците обаче. Дано наистина е свестен и почтен човек, но реалистът в мен не може да даде отговор на този въпрос единствено на базата на украса.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тази столица е най-скъпият град за ежедневен живот! Тази столица е най-скъпият град за ежедневен живот! Когато говорим за "скъпи градове за живеене", изследването не разглежда наемите или цените на хранителните стоки Търговци от Бургас алармират: Клиентите ще ни използват като чейндж бюра, а ресурсът от евромонети няма да стигне Търговци от Бургас алармират: Клиентите ще ни използват като чейндж бюра, а ресурсът от евромонети няма да стигне Новата валута, която ще навлезе у нас, наближава, а дребният бизнес очаква трудности Биляниш заби футболиста Кристиян Балов Биляниш заби футболиста Кристиян Балов Най-актуалният славист Кристиян Балов е желан от всички водещи тимове у нас Незаконните сметища остават сериозен проблем за тази област у нас Незаконните сметища остават сериозен проблем за тази област у нас Областният управител на Велико Търново Юлия Мутафчиева настоява пред общините и институциите за повишен контрол върху незаконните сметища Храната, от която ухаем добре. И тази, която ни прави отблъскващи Храната, от която ухаем добре. И тази, която ни прави отблъскващи От характера и настроението до здравословното състояние – всичко влияе върху това как миришем Биохимик посочи 3 рецепти за закуска, които... Биохимик посочи 3 рецепти за закуска, които... При всяко хранене в тялото се активира т.нар. диетична термогенеза – процесът, при който по време на храносмилането се отделя топлина Пожарникари и полицаи измъкнаха домашни животни от огнен капан в Бургас Пожарникари и полицаи измъкнаха домашни животни от огнен капан в Бургас Горя къща, собственикът не бе в имота Как се меси обредният хляб за Бъдни вечер? Как се меси обредният хляб за Бъдни вечер? В навечерието на Коледа ви отвеждаме на едно място, където традицията не е спомен, а жива практика Кога мухлясалата храна става смъртоносна и трябва да я изхвърлите Кога мухлясалата храна става смъртоносна и трябва да я изхвърлите Дори малко петънце може да показва, че промените вече са засегнали по-дълбоките слоеве Предстои зрелищен метеоритен дъжд Предстои зрелищен метеоритен дъжд Пикът на последния за годината метеорен поток - Урсиди, може да се наблюдава от България на 22 декември, понеделник, около 12 ч.
Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Клубната медия на „белите“ атакува с твърдения за прикриване на истини и подигравка с правосъдието Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна Откриха огромни количества злато в тази азиатска страна То се намира в морето край бреговете на град Лайджоу в провинция Шандун Предстои зрелищен метеоритен дъжд Предстои зрелищен метеоритен дъжд Пикът на последния за годината метеорен поток - Урсиди, може да се наблюдава от България на 22 декември, понеделник, около 12 ч. Вода с чесън - неочаквано добра комбинация Вода с чесън - неочаквано добра комбинация В днешно време има толкова рецепти, които обещават, че ако ги изпълним, ще сме здрави и красиви, че не може да ги изброим. Част от тях са свързани с пиенето на вода Японски учени - може да живеем до 250 години, ето как Японски учени - може да живеем до 250 години, ето как Техните изследвания се фокусират върху клетъчното препрограмиране, стареенето и регенеративната медицина След смъртта на българин в САЩ: Конгресмени искат разследване на условията в миграционния център След смъртта на българин в САЩ: Конгресмени искат разследване на условията в миграционния център Според близки на семейството Ганчев е страдал от диабет тип 2 Защо швейцарците хвърлят сладолед на земята в новогодишната нощ Защо швейцарците хвърлят сладолед на земята в новогодишната нощ Вместо фойерверки и шумни тостове, швейцарците изразяват надежда за ново начало със символичен жест, който съчетава древни вярвания и модерна сантименталност Путин иска разговор с Макрон, Русия и Франция се сдобряват? Путин иска разговор с Макрон, Русия и Франция се сдобряват? "Ако има взаимна политическа воля, това може да се разглежда само положително", каза говорителят на руския лидер Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото С въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. всички финансови продукти в левове ще бъдат еднократно и безплатно превалутирани в евро по фиксирания курс 1 евро = 1,95583 лева Установиха до какво води прекомерната консумация на кафе при жените Установиха до какво води прекомерната консумация на кафе при жените Това са откритията на изследователи от университета Флиндърс (Австралия)
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Нямам никакви проблеми с гнева Виц на деня Виц на деня - Съседке, имам да те черпя.
- Защо, комшия?
- Вчера, така вика по твоето дете, че и моето си оправи стаята и се облече по-топло.
Виц на деня Виц на деня - Знаеш ли какво е кактус?
- Не.
- Разочарована от живота краставица.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Странно нещо е съвестта! Измъчва не този, когото трябва, а този, който я има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори