Отмарящ полицай, алармиран от жена си, спипа млад крадец в поморийски храм
Случаят е от Стефановден
Полицай, който не бил на работа, заловил взломаджия в храм. Това се случило на Стефановден – 27 декември, по информация от МВР-Бургас.
40-годишен помориец /служител в Районно управление-Руен/ задържал и предал на поморийските полицаи 22-годишен криминално проявен мъж от Мездра, който чрез взломяване на прозорец, проникнал в църковен храм “Света Параскева”, разположен в поморийския квартал “Каменар”. Действията по счупване на прозореца, осъществени около 08.20 ч., са забелязани от съпругата на полицая от група “Криминална полиция” към РУ-Руен, която го алармирала за случващото се и въпреки че не бил на работа, самоотвержено се отзовал и задържал криминално проявения.
След задържането позвънил в Районно управление-Поморие, като предал 22-годишния мъж от Мездра, опитал се да извърши взломна кражба от църковния храм. По случая е образувано бързо производство, съобщава още МВР-Бургас.
От там припомнят, че последният случай за кражба на събрани парични средства от кутия за дарения към манастира «Св. Георги» в Поморие е от 4 декември т.г. Тогава около 04.00 ч. 34-годишен криминално прявен и многократно осъждан за подобни кражби от църковни храмове и манастири помориец, който към настоящия момент е с прекъсната присъда «лишаване от свобода» от бургаския затвор за период от един месец / от 06.11.т.г. до 06.12.т.г./., проникнал в манастира чрез взломяване катинара на входната врата на т.нар. «Аязмо» и след последващо взломяване на катинара на кутия за дарения отнел събраната парична сума в размер на около 20 лева.
В резултат на допълнителните полицейски действия било констатирано, че помориецът е извършител и на опит за проникване в манастир «Св. Рождество Богородично», разположен в местността «Аязмото», осъществен около 01.40 ч. на 29 ноември т.г. Опитът е останал недовършен, тъй като се задействала СОТ алармата на манастира – въпреки това, игуменката констатирала повреждане на заключващия механизъм на входната врата на храма и на две от охранителните камери, монтирани в района на църковната обител /общата стойност на нанесената щета е в размер на около 500 лв./ Работата по случаите продължава от служители на ОДМВР – Бургас.
Българите доплащат по 6,78 евро за лекарство, при хипертония сметката стига 90 евро годишно
Ресторантьор към недоволните: Скъпо ви е кафето за 2,50 евро - вземете си от машината
Взривове разтърсиха завод за боеприпаси край Трявна, задействаха BG-ALERT
Виртуози в музиката и в рисуването ще се представят в НЧ „Просвета 1888“
Поскъпване за една нощ: Моркови от 1,39 лв. вече са 1,39 евро
Евростат: България е най-евтината в ЕС за хотели и ресторанти
Пиян и дрогиран се преби с тротинетка в Слънчев бряг
Д-р Елевтеров привлече медицински специалисти в новия център на Царево
Царево удължава лято 2026 с богат септемврийски календар
Демографското чудо Бургас - говори проф. Георги Бърдаров
Бургазлия със "Сузуки" пострада тежко край Приморско, блъснато е и 9-годишно дете
МВР отваря лаборатории в Бургас и Пловдив, край на месеците чакане за резултати
