Вътрешният министър присъства на делото за убийството на граничния полицай от Елхово
Днешното заседание беше отложено за февруари 2024 г.
Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов присъства на второто съдебно заседание по делото за убийството на граничния полицай от Елхово Петър Бъчваров. Българският вътрешен министър отново изрази надежда, че виновните ще получат ефективна присъда, след като в рамките на една година разследването на престъплението приключи и делото бе внесено в съда.
Днешното заседание беше отложено за февруари 2024 г. Българската държава трябва да представи оценка за материалните щети на пострадалия служебен автомобил, въпреки че няма имуществени претенции към двамата подсъдими.
Министърът на вътрешните работи проведе и работна среща с областния управител на Одрин Юнус Сезер. Фокус по време на разговорите между двамата бе противодействието на нелегалната миграция, като бяха подчертани отличните взаимоотношения между граничните власти на двете страни. През последните четири месеца има радикална промяна на границата, опитваме се са работим на принципа „0 души преминаване и връщане“, увери Сезер.
От своя страна министър Стоянов благодари за съдействието и за добрата комуникация между службите с оглед опазване на българо-турската граница и потвърди: „От няколко месеца ситуацията на българо-турската граница е изключително спокойна“. Това е резултат от предприетата промяна на начина на охрана, уплътняването на първата линия с 30 % повече гранични полицаи, жандармерия и служители на Министерството на отбраната. Особено важен момент е и засилването на активния диалог с Турция, уточни вътрешният министър. Той отчете, че към момента предотвратените опити за незаконно преминаване на българо-турската граница са 50-60 до максимум 100 при 1500 в предходни периоди. „Успоредно с това намаляха и задържанията във вътрешността на страната”, подчерта още той.
Ходенето - най-простото и най-силно оръжие за здраво сърце
Излязоха подробности за кървавия инцидент в германски влак
Мъж получи 12 години затвор за убийството на братовчед си във Варна
Българин е задържан с над 6 килограма хероин в Гърция
Пеликанът Стойчо предизвика нова драма във Варна
Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП
Бургазлийката Мария Бакалова отправи спортен призив
Тайните за красота на Мишел Пфайфър
Как да предотвратим свиването на дрехите при пране - полезни съвети за всяка материя
Външно: Няма информация за пострадали българи при атентата срещу джамия в Исламабад
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение
Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано

Прокурора не пропусна ли сроковете, понеже има много дела?
Адвоката му, няма ли да се разболее или да има друго дело в същия и ден, и да отлагат?
Тц Тц Тц. Това е диктатура!
Дайте гомчовечеца в България да се точи делото 6-7 години, обвиняемия да се мисли че ще му се размине, адвоката му да протака, прокурора и съдиите да направят някой пропуск, да си предават делото 10 тина пъти, после да си го подхвърлят по инстанциите. Да покажем на Турция, какво е правосъдие.
Важното е, че белото и кинтите вървят :)