Бойко Борисов събира днес елита на ГЕРБ, за да съобщи революционни промени, сменя част от лидерите
Най-голямо е разочарованието в София, където партията се провали
Бойко Борисов запретва ръкави да върне ГЕРБ към корените му, а голямата реставрация на ценности в партията започва от София. От партията са категорични, че днес ще покажат вратата на мързеливците, а такива имало немалко, при това на високите етажи.
"Ще кажем край на членовете, преяждащи с партийно доверие! Край с отстъплението в столицата! Тотална война с джендъриата, окопаващ се в общината", анонсира източник от ГЕРБ.
Очаква се Бойко Борисов днес да смени голяма част от лидерите на ГЕРБ в София, София област и Югозападна България - там, където партията се провали на местните избори. Ще ги заменят млади и нахъсани работяги от ГЕРБ-младежи, както и кметове, депутати и активисти, които показаха особена усърдност в местните избори.
Депутатите Николай Алгафари, Даниел Александров и Александър Иванов са сред тези, които ще се сдобият с големи правомощия в столицата. Естествено и кметове като Димитър Димитров, превърнал „Надежда“ в герберски бастион.
Всички имена на новите партийни ръководители в столичните райони ще бъдат обявени днес на срещата с Бойко Борисов. Самият той става главен ръководител на ГЕРБ-София, като взима на личен отчет случващото се в столицата. От София пък ще стартира връщането на ГЕРБ към идейните му ценности, които превърнаха партията в най-предпочитана за българите в последните 17 години.
"Край с опита за либерален уклон! ГЕРБ отново трябва да е консервативната партия, семейната опора, която познават всички. Точно затова и на повечето ръководни постове в столицата ще са млади хора, със семейства и деца, доказали морала и възпитанието си през годините", обяви друг източник от партията.
„ГЕРБ отново трябва да е тренд, който да увлича. В последните години загубихме това и страдаме. Опитайте се да направите ГЕРБ пак интересна партия за младите хора в София“, препоръчал Борисов.
Всичко това е лоша новина за Борис Бонев, Васил Терзиев и приятелките им! Буквално от Нова година започва всекидневно изобличаване на некадърното самоуправство на двамата в столицата. Екипите на районните лидери на ГЕРБ ще следят за всички негативни деяния на градската управа и ще ги осветляват. Това, което правеше предишните 4 години Борис Бонев, ще му се види като детска песен в сравнение със замисленото от младите гербери, анонсираха наши източници.
Всъщност те вече го тричат ежедневно, след като новата власт на София върви от гаф на гаф с неадекватни управленски решения. Припомняме, че в последните няколко избора в държавата, ГЕРБ записа сериозни загуби в София. Никой в столичния актив обаче не се притесни от това и на практика нищо не се промени.
В партията се надяваха и сега да се снишат, за да отмине гибелния гняв на Борисов. Е, объркали са се. И днес ще го разбират! Неслучайно в нощта на изборите Борисов обяви, че най-добрия начин ГЕРБ да има отново София е като дадат града за малко на други, за да се види, че те могат да управляват. „Тогава софиянци сами ще поискат да се върнем“, категоричен бе Борисов. Първият тест за новото лице на ГЕРБ в София ще са европейските избори догодина.
Източник: 7dnisofia.bg
Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец
Бургас осигурява два големи LED екрана за излъчване на Giro dItalia
Венци Стефанов: Рекетират ме наемници от фирми за бързи кредити
Почина легендарен политик
Сладкар показа рецептата за най-вкусните шоколадови кексчета
Моника Валериева проговори за раздялата с Меди: Живеехме в токсична среда
Мъж даде близо 12 000 евро на мними лекари от „Пирогов“
Монета върху рутера забързва безжичния интернет?
Томислав Дончев при Йотова: Предстоят тежки решения, късият хоризонт в политиката е опасен
Жена твърди, че не са ѝ продали билет на автогарата във Варна, защото е украинка
Възрастна жена "изгоря" с над 18 000 евро след онлайн измама за "бързо забогатяване"
Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
