300 лева - обичайният фирмен бонус за тази Коледа
Средно около 300 лева коледен бонус ще раздават частни компании на своите служители преди празниците, пише „Телеграф“.
По-големи поощрения или до 1000 лева ще получат работещите в около една трета от работещите в компаниите у нас.
Очакванията са тази година около 12 на сто от отговорилите мениджъри в анкетата на Българска стопанска камара да предоставят бонуси на своите служители.
Миналата година този дял е бил двойно по-малко, или 6 на сто са заявили, че ще предоставят пари за празниците на своите служители.
Предстои обаче да бъде представено проучване за нагласите на бизнес операторите и от Българската търговско-промишлена палата, посочиха оттам.
Проучването им през миналата година сочи, че 82 на сто от компаниите са стимулирани финансово своите служители за празниците.
В него са участвали около 100 браншови организации и предприятия от различни сектори на икономиката, сред които са услугите, строителството, търговията и други.
Част от бизнеса обаче предходните две години не задели бюджет по това перо заради кризата и инфлацията.
Много от фирмите се наложи да увеличат заплатите заради ръста на цените и това доведе до липса на средства за допълнително материално стимулиране.
Проучвания сочат още, че при определяне на бонусите за Коледа по равно се разпределят процентите между работодателите, които ще дават еднакви суми за всички служители (41%) и тези, които определят индивидуално допълнителното възнаграждение според представянето на всеки служител (40%). 14% от работниците очакват коледен бонус от над 1000 лв., като тук се наблюдава повишение спрямо 2021г, когато 12% от работодателите са смятали да дават бонуси с такъв размер.
Мощно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Четири зодии влизат в съдбоносен период
Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА
Левски го направи! На прага е на Шампионска лига
Жените са „кифли“, а мъжете? Архивно видео показа колко се е променил Галин
Бабините локумки с мас, които се топят в устата: Вкусът, който помним от детството
Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка
Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро
Слънчевото затъмнение на 12 август разтърсва Зодиака: Какво се променя за всеки знак
310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят
Само във Флагман.бг! Избраха лидера на "Прогресивна България" за Бургас
Шоколадов чийзкейк без печене: Кремообразно изкушение за горещите летни дни
Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух
