×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • МФ емитира 150 милиона евро нов дълг
  • Официално: Вдигат бюджетните заплати с 5%
  • Турция готви енергийно споразумение с „Шеврон“ и разширява сондажите в Черно море
  • Президентът напуска „Дондуков“ 2 в 16 часа
  • 96 ракети за минути: Русия стяга масиран удар с „Искандер“ около Украйна
  • Жилищата поскъпнаха с до 30 на сто за година
  • Циклонът „Хари“ разсипа Сардиния, Сицилия и Калабрия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бъчви заместиха арките в столицата, след като победената Община си ги прибра


Бъчви заместиха арките в столицата, след като победената Община си ги прибра
Да, наистина. Така изглежда мястото, където довчера стърчаха три златно изглеждащи структури, които никой така и не разбра каква функция изпълняват
09 Декември 2023, Събота, 21:06 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Сега предстои администрацията... да анализира

Златно изглеждащите арки с откраднатото червено килимче на площада пред църквата „Св. Ал. Невски“ в столицата изчезнаха. Така мистериозно, както се появиха, така и мистериозно и изчезнаха трите безумни прищявки на администрацията. Която след реакцията на обществото, удобно реши да си ги прибере.

Сега следва по-важната част. Щели да анализират. Да, чрез натрупания опит, експертна комисия, щяла да се събере и да обсъди как площадът може да се развие дългосрочно за по-доброто на граждани и туристи. Това е почти цитат от столична община. И допълват: „(след това) ще имаме време да обсъдим и вземем предвид най-добрите практики и ще предложим промени в реда по организирането на събития, за да може София и нейните инициативи да отговарят на най-високите стандарти."

Изчезна килимът от коледната украса в София. Клошар ли го взе?

Ако звучи абсурдно, не е случайно. Но има и още. На мястото на арките, озаглавени благозвучно и либерално „Светлината в нас“, по-рано днес се появиха... бъчви. Дали те са част от цялостната арт инсталация в продължително време, не е ясно.

От 2 месеца, откакто столицата има ново ръководство, все по-любопитни и по-любопитни за обикновения човек събития се случват в София. Чудесен пример бяха коледните украшения преди дни. За пръв път, май откакто София е столица, на площада при паленето на коледната елха, се появиха интересно облечени артисти – дегизирани като призраци и анемичен розов еднорог с въздебел рог.

Това ли е модерна София? Розови еднорози с дебел рог и призраци кичат площади и улици за Коледа (СНИМКИ)

Иначе идеята за арките, призато създадени от група градски артисти по молба на столична община, била да се привлече внимание и по художествен начин да се подчертае новостта – пешеходната зона и осветения храм.

С други думи – Общината си прави експерименти с хората, да види как ще реагират. Или опипва почват. Сега само въобръжението може да помогне за отговор на въпроса „А какво ли следва?“


В категории: София


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пребиха водещ журналист пред дома му Пребиха водещ журналист пред дома му 23/01/2026, Петък 22:00 1
Тервел ИЛИЕВ Габриела Петрова защити Ивет Лалова Габриела Петрова защити Ивет Лалова 23/01/2026, Петък 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Почина велик музикант Почина велик музикант 23/01/2026, Петък 20:21 0
18
Коментара по темата
18.
Ах
10.12.2023 21:30:23
0
0
Каква украса?Не виждате ли че гейовете си правят гавра с Българските традиции?!Тая украса е останала от тей парада и някакви тъпъгьози я пробутват и си правят далаверите.Софиянци,опомнете се,красивата София,е най грозно украсения град в цял свят.Всички градове в страната са прекрасно украсени,а столицата говно!!Мис Бони се радва за простотиити които се опитват да пробутат извратеняците.Какви са тия арки,бъчви,греди???Кой болен мозък ги измисли???
17.
Мдааммм
10.12.2023 11:02:01
0
3
А дали са пълни тия бъчви с червено винце да могат свещениците да си утоляват зимната жажда?Напълно им приляга,кви бяха тия непотребни златисти арки???
16.
Следва да дойде ...
10.12.2023 09:24:15
1
7
онзи с малките мустачки
15.
*********
10.12.2023 09:04:35
2
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
До 11
10.12.2023 08:43:23
3
9
"Частната компания" е фондация. Фондациите са сдружения в обществена полза и прекалено често кампаниите им са финансирани с общински, държавни или средства на ЕС.
За изкуство моля те не говори , защото ако позлатени рамки са ти представата за изкуство и послание, принадлежиш към чалга кастата. Те още не са разбрали, че порното не е изкуство.
И преди да си се наел - не, не съм Авторът. Просто е хубаво да признаваме грешките си , а не да ги поощряваме. Колкото и да ми се иска беше грешка, че през 2009та и по-късно за ДСБ и ДБ ... Това не ме прави нито комунист, нито путинист, нито фашист. Помислете си внимателно колко идиотизми сте склонни да оправдаете само за да не изглежда, че не сте взели правилно решение. Защото там ни е един от основните проблеми като нация.
13.
ХХ
10.12.2023 08:42:00
8
6
До 2

"Ти като си толкова в час, знаеш ли изобщо какви са БЪЛГАРСКИТЕ ТРАДИЦИИ, как се празнува по БЪЛГАРСКИ Коледа, каква е БЪЛГАРСКАТА Коледна украса и обичаи?!" - какво българско бе, про'с'так неграмотен?
85% гласуваТЕ да ви управляват отвън. Само гей паради за ганьовците чакащи МРЗ от ЕС!

ПП. Тиквата ВИ го каза лани, нали?!
12.
Милена
10.12.2023 08:39:55
3
7
И защо да е победена община.Май ще почна да прескачат статиите на автора на тази статия.
11.
Бургазлия
10.12.2023 08:35:02
9
13
Гербаджиите газ пикаят от яд :)
10.
ами
10.12.2023 08:19:28
8
15
Гепежиите като загубиха изборите вият от злоба.
9.
До автора и Флагман.
10.12.2023 08:00:00
7
12
Поредната слаба статия на автора.
Изразяване на лично мнение, изкривени факти и непроверена и формация. Инсталацията с арките беше поръчана и платена от частни компании, които си платиха. Това се нарича маркетингова кампания, но гусин Русчев няма как да направи разлика м/у изкуство и реклама очевидно.
Слабо представяне. Поредната слаба статия.
8.
Турете
10.12.2023 07:48:03
8
11
Петолъчки сърпове и чукове и безмитна водка от Гундяй .
и сельодка 2 икони на путту да е типично руска атмносферата и копейкин с 1 гармошка да пее Раскажи снегурочка где бъйла
7.
Тракийски
10.12.2023 06:57:36
2
16
Доста по-реалистична презентация. Все пак Бъчвите са на всякъде. По улиците, в парламента, в съда, прокуратурата, полицията, болниците, някои си имат и бъчви вкъщи.
6.
оффф...
10.12.2023 06:56:07
12
10
През 90те нямаше интернет и социални мрежи и нямаше къде бабичките и полицаите да пишат:
"Щом не го разбирам значи е тъпо"

Днес артистите, скулпторите, режисьорите, учените са победени от тъпунгерите, които не могат да зацепят "какво е искал да каже авторът", защото въображението им е изпилено до нула.

Как от всички чужденци, които попитаха, нито един не каза лоша дума? Някои не го разбират, което е нормално, но нито един не каза "трябва да се махне".

Утре ще махнат някой учебник, защото им е трудно да го разберат.

И какво аджеба значи термина "почти цитат" според тълковния речник?
И по какъв начин можеш да определиш думите "Светлината в нас" като "либерални"?
5.
От
10.12.2023 04:24:49
12
14
розови ДС либералфашистчета - толкоз. Софиянци си ги избраха - жълтопаветните с ала-бала гласуване, останалите - с гъбаркане. Сега обаче отровните розови гъбки ще ги ядат не само софиянци, но и всички останали.
4.
до злобарите от Флагман
10.12.2023 01:45:49
19
11
Ясно е, че за всичко ще плюете по новия кмет на София, не прикривайки злобата си, но да бяхте се поинтересували поне - тази композиция е по поръчка и платена от Кауфланд и Мастеркард. Новата кметска управа няма нищо общо!
3.
Гого
10.12.2023 00:59:17
13
9
Дали журналистите могат да смятат? Ако могат, да сметнат колко месеца са изминали от изборите. Май не са два. Иначе арката ми хареса. Какво мислят гербовите не ме интересува.
2.
До 1
09.12.2023 21:55:55
12
29
Кое точно е иновативното - да си copy-paste на начина на празнуване на американците ли? Ти като си толкова в час, знаеш ли изобщо какви са БЪЛГАРСКИТЕ ТРАДИЦИИ, как се празнува по БЪЛГАРСКИ Коледа, каква е БЪЛГАРСКАТА Коледна украса и обичаи?!
Надали нещо от това, коет оти пиша ти е познато, защото си поредния паляк, който си мисли , изобщо нещо знае....
1.
браво
09.12.2023 21:48:46
29
17
Много иновативно. Само тъпаците от Геп търсят кусури.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Социолог: Румен Радев насила влезе в политиката, лудост чупи цивилизациите Прави се ново мнозинство и Бойко Борисов, заедно със своя партньор Делян Пеевски могат да отидат в опозиция, коментира пък проф. Светослав Малинов Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Срещу вноската ни от $1 млдр. в Съвета за мир ще получим дерогация за Лукойл Опозицията е против ратификацията преди решение на Конституционния съд за това дали Желязков е имал право да подпише документа за присъединяване към новото ООН на Тръмп Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Общинският съветник Тодор Йосифов за преките инвестиции, демографското развитие и работните места в Бургас Кои предприятия ще стъпят в зоната на Индустриалния и логистичен парк край "Меден рудник" и какво прави местният парламент, за да вдигне качеството на живота тук Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България Президент (2017-2026) обеща да стане премиер и да оправи България След като Конституционният съд прие оставката му, възрастна дама каза, че иска да го види като министър-председател, за да въведе ред, а той отговори с „обещавам“ Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Делян Пеевски посрещна младежка делегация от Бургас в Народното събрание Цветът на актива край морето разглежда Музея на сглобката и разговаря с народните представители, правейки първи стъпки в парламентаризма ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. ДaллБогг показва рекордна капиталова адекватност от 188,54% за 2025 г. Застрахователят е солиден и стабилен. Регулаторът е пристрастен, ако не по-лошо, смятат от дружеството Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Какво направи проф. Георги Янков, за да стане Бургас Европейска столица на културата Цяла Европа и светът ще видят през идните 5 години на какво сме способни тук, за да изпреварим всички претенденти за титлата Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан Разгневен премиерът критикува президента на САЩ за твърдението, че британската армия „са останали далеч от фронтовата линия“ Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) Румен Радев напусна Президентството: Не могат да спрат вълната - много сме (ОБНОВЕНА) След като приключи изявлението си, Радев отиде при хората и поговори с тях, хората го прегръщаха и поздравяваха Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Шнорхел-премиерът на ИТН мина във „Възраждане“ Костадин Костадинов го е назначил за свой парламентарен съветник по външна политика
Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Херцогът на Съсекс разказва за страданията си от медиите и защо предприе съдебни действия срещу Associated Newspapers Кристиано Роналдо спира с футбола? Кристиано Роналдо спира с футбола? През този сезон 40-годишният футболист е отбелязал 16 гола и е дал една асистенция в 16 мача от саудитската лига Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март Поскъпването е заради нова въглеродна компонента в тарифата Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? Европа се движи в грешна посока, няма да нападаме Гренландия: Какво каза Тръмп в Давос? „Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока", смята американският президент Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Джей Ди Ванс: Американската мощ ще защитава Гренландия Вицепрезидентът на САЩ заяви, че страната ще осигурява защита на Гренландия и ще споделя нейните ресурси поради стратегическото й значение Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Международната агенция за контрол обяви, че е открито забранено вещество Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Подписът на премиера в оставка Росен Желязков под хартата на Съвета за мир на американския президент предизвика конституционен спор и въпроси за финансовите ни ангажименти
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори