Александър Везенков с нов български рекорд в НБА
Българинът и Сакраменто Кингс с обрат срещу Финикс Сънс
Българският баскетболист Александър Везенков записа най-резултатния си мач в НБА. Това стана при победата на Сакраменто Кингс със 114:106 над Финикс Сънс след обрат в мач от редовния сезон, пише БЛИЦ.
„Слънцата“ имаха аванс от девет точки на полувремето, но Сакраменто направи много силна трета част, която спечели с 21 т. разлика.
Везенков се отличи с 14 точки, три борби, две асистенции и три пресечени топки, с което стана третият най-резултатен играч на „кралете“ в мача. 28-годишното крило отново започна като резерва и за първи път се появи на игрището три минути преди края на първата четвърт. Той изигра общо 20:12 минути.
Това е най-резултатният мач на българин в историята на НБА. До момента рекордът беше 13 точки. Именно толкова Везенков наниза на 30 ноември срещу Лос Анджелис Клипърс. 13 точки е и най-доброто постижение на първия българин, играл в Лигата. През пролетта на 1986 г. Георги Глушков има три мача с по 13 точки – срещу Кливланд Кавалиърс, Юта Джаз и Хюстън Рокетс.
Диарън Фокс беше най-резултатен за победата на „кралете“ срещу Финикс. Той завърши с 34 точки. Домантас Сабонис добави дабъл-дабъл - 15 точки и 17 борби. Малик Монк и Кийгън Мъри вкараха по 13 за успеха. Девин Буукър се отличи с 28 точки за „слънцата“, а Ерик Гордън наниза 19.
В рамките на следващата седмица на Сакраменто Кингс предстои да изиграе четири мача. Първо на 12 декември (вторник) от 5:00 часа българско време приема Бруклин Нетс. Само ден по-късно Везенков и съотборниците му гостуват на Лос Анджелис Клипърс. Следват две домакинства – на 15 декември срещу Оклахома Сити Тъндър и на 17 декември срещу Юта Джаз.
4-годишно момиченце блъснато в Карнобат, пострадаха и две деца при верижна катастрофа
Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест
22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие
Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро
94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер
По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна
Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев
719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин
Почина кралят на Норвегия
Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите
31 души загинаха по пътищата само през август, ранените са 759
Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро
