×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Радост за бедните пенсионери, всеки месец ще получават по 50 лева


Радост за бедните пенсионери, всеки месец ще получават по 50 лева
Събираемостта на данъците върви доста добре, разходната част – също, каза финансовият министър Асен Василев
08 Декември 2023, Петък, 20:10 ч.
Автор: Флагман.Бг

Всички работим България и Румъния да влязат в шенгенското пространство, отсече финансовият министър Асен Василев в Брюксел

"В бюджета не са разчетени средства за коледни надбавки за пенсионерите. Хората с най-ниски пенсии, които са 523 лева, ще получават по 50 лева, всеки месец, а не 50 лева еднократно за Коледа", това заяви финансовият министър Асен Василев, който е в Брюксел. 

"Събираемостта на данъците върви доста добре, разходната част - също. Има и повече пари за култура заложени в бюджета", посочи Василев, цитиран от БЛИЦ. 

"Не е моя работа да искам оставката на министър Хинков. Работа на премиера и вицепремиера е да преценят дали искат оставката на един или друг министър", добави той. БЛИЦ припомня, че в сряда финансовият министър заяви, че би поискал оставката на здравния министър.

"Мисля, че всички сте свидетели, че подкрепата не идва даром. Има изключително остри дебати и размяна на реплики.

Ако ще правим здравна реформа, не е работа на финансовото министерство да убеждава партиите каква трябва да е тя. Работа на здравното министерство е да формулира ясни приоритети и тази реформа да се случи", каза още финансовият министър. 

"Когато бюджета излезе на второ четене, тогава можем да коментираме дали сме доволни или недоволни", обясни Василев.

"Всички работим България и Румъния да влязат в шенгенското пространство, има изключително голяма подкрепа и от Европейската комисия (ЕК) и от другите държави-членки на Европейския съюз (ЕС). Имаме индикации в положителна посока. Оттук нататък е въпрос на дипломация и на малко късмет", така той отговори на въпроса дали ще има ли добра новина относно влизането ни в Шенгенското пространство. 


В категории: Животът


13
Коментара
Флагман.БГ Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? 02/12/2025, Вторник 21:20 0
Флагман.БГ Има задържан за обира в Банско Има задържан за обира в Банско 02/12/2025, Вторник 21:00 0
Флагман.БГ Трагедия с шофьор в центъра на София Трагедия с шофьор в центъра на София 02/12/2025, Вторник 20:20 0
Флагман.БГ Непобеденият Усик с впечатляващ ход Непобеденият Усик с впечатляващ ход 02/12/2025, Вторник 20:00 0
13
Коментара по темата
13.
Надка
16.12.2023 09:49:30
0
0
Когато се пенсионирах получавах 100лв над минималната пенсия. И сега какво стова, оставам под минималната. Молоумници!
12.
Габи
10.12.2023 10:22:50
0
1
До кога ще продължава дискриминацията и подигравката с работилите и осигорявали се пенсионери, които получават малко над минималната и много под средтата пенсия?В България се обгрижват и подпомагат, мързеливите, лентяити и работилите в сивата икономика.Винаги е имало, има и сега хора които получават много над средтата заплата, но не обявяват нито лев доход. Когато сгигнат пенсионна възраст получават пенсия, която като ниска винаги се индексира.
11.
Mainovich
09.12.2023 12:10:44
0
4
Мръсен долен гаден прост ПЕДАЛ! Да пукнеш, дано Да мреш от глад и в мизерия и това и за семейството и родата ти..... Мръсна, гадна американска подлога
10.
Rty
09.12.2023 08:34:21
1
3
Нали повиши заплатата на любовника си ,какво ревете?
Спеца дето клеца Асеня на снежеца в гъзеца.
Да го духат бедните, по думите на Асен Жартиерата и има кризааа...
9.
Гост
09.12.2023 04:51:01
4
4
С това постоянно вдигане на пенсиите много от работ.българи нацяло ще загубят стимул да работят.Това е нелепо и смешно много от работещите да вземат по малко от доста пенсионери.Не вярвам тези с доста големи пенсии дето са закачили по соца .да са работели повече от тези работещи при новите чорбаджии изедници.Девиза в Бг ,,Да продължаваме с голяма и по голяма социална несправедливост!,,
8.
Анонимен
09.12.2023 04:41:20
5
6
А за бедните работещи ....среден пръст .Засрамете се все пак са работещи хора ,а Мин .пенсия се приближи до Мин.раб.заплата.При това много от тези бедни работещи имат деца ,и съотв.по големи разходи .Срам и позор !!!
7.
Българина
09.12.2023 03:31:37
1
5
Само за протокола: това, че получаваш минимална пенсия не означава, че си беден.
6.
А истината е съвсем друга
08.12.2023 23:44:26
2
11
С тези "добавени 50 кинта" всъщност пенсионерите имат средно с по около 30% по-малка покупателна способност отколкото преди 2 години. Та лесно е когато има инфлация да раздаваш пари, защото уж даваш повече, а жизненият стандарт масово пада. Тоест повече пари в абсолютна стойност не означава по-висок стандарт на живот, защото инфлацията е изяла разликата предварително, а цените продължавата да се покачват
5.
Абе малоумници
08.12.2023 21:33:56
5
13
Не е ли крайно време да премахнете това процентно увеличение на пенсиите . Аз може да не съм с харвардско образование но разбирам , че разликата между малка и голяма пенсия става все по - голяма , когато се увеличават процентно . Дано Бог се намеси да ни отърве тези българоубийци !
4.
опс
08.12.2023 20:57:16
0
15
50 цирея за всички български бивши и настоящи депутати. Всеки месец българския депутат-цървул да получава по 50 цирея до като им си взривят алчните задници!!!!Боклуци крадливи!!!
3.
Сигнал
08.12.2023 20:50:43
1
9
Флагман ми дадоха минус след като го редактираха на радост,преди това беше радист!!
2.
Ко каза ко
08.12.2023 20:20:12
2
8
Радист? Абе вие от флагман клавиатурите ви нямате копчета ли
1.
Асен Василев Пингвина
08.12.2023 20:18:37
4
14
50 лева са едно кихане и издухване с носна кърпа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори! Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори!  Отправи го не само към БСП и ИТН, но и към ДПС-НН Коледната елха в Поморие грейна Коледната елха в Поморие грейна Нека нашите улици бъдат огласяни от детски смях, а ние да носим с гордост духа на древно Анхиало, каза градоначалникът  Българският кечист Русев взе отношение относно протестите Българският кечист Русев взе отношение относно протестите Подкрепя ги Слави Ангелов: Схемата с изпращането на мутри, които да палят и трошат, вече не върши работа Слави Ангелов: Схемата с изпращането на мутри, които да палят и трошат, вече не върши работа Не ги използвайте следващият път в опит да се прецака протеста, безсмислено е, съветва той политиците Семейството и колегите на пометения от BMW полицай потънаха в скръб Семейството и колегите на пометения от BMW полицай потънаха в скръб 34-годишен мъж ще отговаря за смъртта на доблестният служител на СДВР Трагедия с шофьор в центъра на София Трагедия с шофьор в центъра на София Човекът почина, след като му прилоша и изгуби контрол над колата си Извънредно! Опозицията внася вота на недоверие срещу правителството в петък Извънредно! Опозицията внася вота на недоверие срещу правителството в петък По време на дебатите протестът пред парламента ще е още по-голям и ясно кажем „Стига“, „Дайте шанс на бъдещето на България“, заяви лидерът на „Продължаваме промяната“ Саботаж ли е спирането на тока в София? Тормозят хората, излъчвали протеста на живо Саботаж ли е спирането на тока в София? Тормозят хората, излъчвали протеста на живо Целта беше да окървавят шествието в тъмното, но сменихме маршрута, разкри Божидар Божанов  Ултрасите на Левски с остра реакция след погромите в София Ултрасите на Левски с остра реакция след погромите в София "Многократно сме показвали любов към отечеството и готовност да защитаваме народа си безусловно", категорични са те, отхвърляйки обвинения Най-грандиозното електронно събитие в Бургас се завръща – THE MAIN EVENT III Най-грандиозното електронно събитие в Бургас се завръща – THE MAIN EVENT III Звукът, визията и атмосферата се превръщат в едно цяло на 26 декември в Бургас
Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп  Миналата седмица той даде на Мадуро срок да напусне страната със семейството си, но президента не го послуша и се готви за защита на родината си Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? Подновява кариерата си на 44 години Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Ще участват на Олимпиадата като неутрални атлети Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Бележейки засилването на антикорупционното движение в най-бедната страна от Европейския съюз Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Най-малко 1250 души са загиналите в региона Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  По повод обучение на бъдещи дипломати в ЕС Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Членовете на семейството се готвели да режат тортата , когато в банкетна зала, пълна с роднини и приятели в Калифорния, започнала стрелба Ето защо вдовицата на Павароти побесня Ето защо вдовицата на Павароти побесня Николета Мантовани заяви пред местните медии, че е "ядосана и разстроена" Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? Одобрението на XRP в ОАЕ: Ще изстреля ли близкоизточният капитал цената му към $1000? CLS Mining помага на потребителите да печелят $10 000 дневно Публична екзекуция на мъж в Иран заради убийството на съпругата си Публична екзекуция на мъж в Иран заради убийството на съпругата си В страната са извършени над 1000 екзекуции – повече от всяка друга страна през последните 15 години
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Ти какъв искаш да станеш, когато пораснеш?
- Тъпанар.
- Тъпанар ли? И защо?
- Ами постоянно чувам: "Гледай го този тъпанар, каква кола кара!".
Виц на деня Виц на деня - Жена, взех решение да спра пиенето!
- Защо бе!? И сега кой ще ме нарича красавице?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори