Убийствата в Маноле извършени с ловна пушка
Жената на стрелеца, който се самоуби, съобщила в полицията, че той е застрелял родителите й
Двойното убийство в пловдивското село Маноле тази нощ е извършено с незаконно притежавана ловна пушка, а пострадалият при стрелбата мъж е в стабилно състояние , съобщава БНТ.
Окръжният прокурор на Пловдив Ваня Христева разказа как 40-годишният мъж е убил родителите на съпругата си, ранил е брат ѝ, а след това се е самоубил.
Малко след полунощ са проехтяват изстрели. Днес всички в селото са потресени.
„Тази сутрин излизаме тук, гледаме полиция, жандармерия. Може ли цяло семейство да ги убие, как няма да се притесняваме. Познаваме ги много добре, те са добро семейство, а момчето защо е постъпило така, просто сигурно е семейна драма някаква, за да ги убие“, разказват съседи.
Други пък споделиха, че от доста време жената е имала проблеми с мъжа си – карали се често, а родителите й постоянно ги тормозили.
Сигналът за убийството е подаден от жената на стрелеца. Малко след полунощ мъжът отива в къщата на родителите на съпругата си и ги застрелва. По-късно стреля и по брат ѝ, който е болница в стабилно състояние.
"Малко след полунощ е получен сигнал на 112 от жена в селото, в което се намираме в момента, която шокирано, притеснено споделя, че нейният съпруг е извършил убийство на майка и баща ѝ явно чрез използването на оръжие - пушка", заяви главният секретар на МВР гл. комисар Живко Коцев.
"Всички лица, които бяха споменати са в близки семейни отношения, като поводът за инцидента до настоящия момент е установен като влошени семейни отношения", каза Ваня Христева.
В къщата, в която е извършено престъплението, е имало и други хора.
"Най-притеснителното беше, че в имота, в който е извършено убийство, е имало и други хора - има възрастна жена, която е в инвалидно състояние и първите данни бяха, че има още три деца", уточни главен комисар Живко Коцев.
Четвърти цвят на светофара: бъдещето на трафика с автономни коли
ЕК отстъпва от забраната на ДВГ, но с нови условия, които може да убият автомобилната индустрия
Празниците насаме: как да превърнем самотата в грижа за себе си
2026: Годината, в която Близнаци, Везни и Водолей спират да отлагат съдбата си
Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати
2025: Рекордна година за златото - поскъпване, търсене и интерес от българските инвеститори
Мария Цънцарова не е освободена от работа
РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми
Игнажден чука на вратата: Вярвания, ритуали и как да посрещнем късмета
Тези шишарки са принцесите на Коледа! Впечатляват и с визия, и с вкус!
Явор Дачков: Мария Цънцарова е партиен журналист на ПП-ДБ
Дядо Коледа ще раздава подаръци на „Тройката“
