Шефка в МОН е една от жертвите при кървавата касапница с тир край Шипка
Министърът на образованието и науката Галин Цоков съобщи трагичната вест
Министърът на образованието и науката Галин Цоков съобщи, че в петък вечерта е загинала при нелеп инцидент Мариана Лозанова, началник отдел "Контролни дейности" в МОН.
Цоков изказа съболезнования към нейните близки и колеги.
Промяна на подхода, представяне на визия за стандарта за качество, повишаване на практическите умения на учениците за сметка на по-малко наизустяване и възпроизвеждане на факти, тези мерките за промяна на обучението в училищното образование представи министърът на образованието и науката на пресконференция.
Адска катастрофа с 2 жертви край Шипка: ТИР, каращ на заден ход, размаза кола с мъж и жена
"В рамките на няколко месеца успяхме да разработим и от догодина да влезе в действие национална програма за безопасност на движението", добави Цоков.
"За съжаление войната по пътищата влезе и в нашето министерство", каза просветният министър.
Той заяви, че се надява да продължат нещата, по които усилено се е работело през последните години.
Цоков обърна внимание и на нещата, които са свършили през последните пет, пет и половина месеца. "В рамките на тези месеци ние успяхме да свършим много неща - на първо място по отношение на подзаконовите нормативни документи", заяви той.
Млад гений на България е в болница след тежката катастрофа до Шипка, двама негови близки са починали
Цоков добави, че са направили промени в наредба 10 и 11, включително и по въвеждането на втора дата за децата на външно оценяване. Той добави, че са направени важни промени в наредба 16 за конкурсите за директори.
"Същината на промените е свързана със стандарта за качеството на образованието. Тази работа е много добре свършена от всички замесени, които дискутураха по темата за качеството и постигнаха баланс. Стандартът за качество е много важен, защото предполага постигане на определени цели", посочи министър Цоков.
"Той включва план за разработване още от ранна детска възраст. Идеята е детските ясли да пренастроят своята работа, за да могат децата да получат ранна детска помощ, да има специалисти, психолози, изобщо специалисти за ранно детско развитие. Те ще бъдат предварително обучени", обясни той.
"Отворихме, обсъдихме и затворихме преди няколко седмици готвените промени в учебните програми от първи до десети клас. Направихме една първа стъпка за това, да се олекотят учебните програми в общообразователната подготовка, по отношение на тяхната фактологическа сложност, съобщи образователният министър.
"Обсъждаме промени в наредбата за приобщаващото образование", добави още той.
Глория и Илия Загоров отново се събраха след повече от 20 години
Белгийска овчарка нахапа 8-годишно момиче в парк, а стопанинът си тръгна от мястото
Прищина отвърна на Зеленски: Свалиха украинското знаме след думите му за Косово
На този ден се предвещава каква ще бъде годината
Българите доплащат по 6,78 евро за лекарство, при хипертония сметката стига 90 евро годишно
След взривовете край Трявна: Евакуират и съседни села, районът остава под блокада
Ресторантьор към недоволните: Скъпо ви е кафето за 2,50 евро - вземете си от машината
Взривове разтърсиха завод за боеприпаси край Трявна, задействаха BG-ALERT
Виртуози в музиката и в рисуването ще се представят в НЧ „Просвета 1888“
Поскъпване за една нощ: Моркови от 1,39 лв. вече са 1,39 евро
Евростат: България е най-евтината в ЕС за хотели и ресторанти
Пиян и дрогиран се преби с тротинетка в Слънчев бряг

Както казва Шкумбата - "Не съществува син на депутат , който работи като заварчик"