×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гръцката полиция хвана търговци, продавали олио от България с примеси като зехтин


Гръцката полиция хвана търговци, продавали олио от България с примеси като зехтин
Ключови думи: гърция, българи, зехтин
03 Декември 2023, Неделя, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Задържаните са на възраст 36 и 80 години и са роднини

Полицията в Солун задържа двама души, които внасяли от България слънчогледово олио, добавяли му примеси и го продавали като зехтин екстра върджин, предаде гръцката националната телевизия ЕРТ. 
Фалшивият зехтин се е предлагал както на гръцкия, така и на българския пазар. 

Задържаните са на възраст 36 и 80 години и са роднини. Обвиненията срещу тях са за нарушение на законите за хранително-вкусовата промишленост и търговията. 

По информация на гръцката полиция двете лица са създали подходяща, организирана инфраструктура за незаконно производство на фалшив зехтин. Към българско олио те добавяли оцветители и лепели етикети за висококачествен нерафиниран зехтин с произход от различни региони на Гърция. 

В склад на фирма в община Делта, западно от Солун, гръцките  власти за контрола и защитата на потребителите са конфискували в петък 6644 литра фалшив зехтин в тенекии от по 5 и 3 литра, 6500 литра слънчогледово олио, множество етикети с надпис „зехтин екстра върджин “, резервоари, съдържащи течност с неизвестен химически състав, празни тенекии и пластмасови шишета, пет фактури от предходни години и един камион. 


В категории: Крими


5
Коментара
Флагман.БГ Прави ли ни кафето зависими? Прави ли ни кафето зависими? 12/06/2026, Петък 11:00 0
Тервел ИЛИЕВ Почина "детето чудо на попфолка" Никсъна Почина "детето чудо на попфолка" Никсъна 12/06/2026, Петък 10:10 1
5
Коментара по темата
5.
Само да кажа
04.12.2023 09:51:49
0
2
Преди седмица щеше да си купувам зехтин от Кауфланд. Взех, да разгледам някаква марка, намалена от 28лв на 20лв и когато обърнах бутилката, мехурче въздух премина от долна част до горна със скоростта на светлината. Веднага оставих бутилката и си тръгнах. В Лидл при същата проба с бутилка италиански зехтин от 750мл, мехурчето се движеше 2-3 секунди, докато премине през цялата бутилка. Личеше си, че е зехтин, а не олио с вода
4.
Гергана Димитрова
03.12.2023 23:01:18
0
1
*Ти на мен ли вярваш или на етикета .
3.
ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!
03.12.2023 21:12:40
0
6
А ГРЪЦКИЯ"""ЗЕХТИН""ПРЕДЛАГАН В БЪЛГАРИЯ КАКЪВ СИ МИСЛИТЕ ЧЕ Е?????????????? В ГЪРЦИЯ ПОНЕ ГИ ХВАЩАТ А ТУК ""ОФИЦИАЛНО ""БЪЛГАРСКИ ФИРМИ НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ СИ Я ВЪРШАТ ТАЗИ ДЕЙНОСТ !!!!!!!ПРЕКУПУВАТ ЗАЛЕЖАЛИ ЗЕХТИНИ МЕШАТ И НАЛИВАТ В БУТИЛКИ СЛЪСКАВИ ЕТИКЕТИ НА КОИТО НЕ Е ПОСОЧЕН ПРОИЗВОДИТЕЛЯ !!!!!!!!!!!Не копувайте зехтин без да е посочен проидводител – МЕНТЕ Е!!!!!!!!!!!
2.
Калкан Шарански
03.12.2023 20:19:37
0
5
Все едно румънци да лъжат българите с ракия. Продавайте го тоя "зехтин" в Русия, бе!
1.
Мда
03.12.2023 20:18:32
0
3
Скоро всички комшии ще ревнат от ортаците-мафиоти на еднокнижника от зайчарника в Банкя.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ужасна ирония на съдбата: Никсън победи хероина и мутренските години, но сърцето го предаде днес Ужасна ирония на съдбата: Никсън победи хероина и мутренските години, но сърцето го предаде днес Николай Иванов почина неочаквано, след като напусна шоубизнеса и намери своя вътрешен мир далеч от фалшивия блясък Нефтохимик започва подготовка на 29 юни, играе шест контроли Нефтохимик започва подготовка на 29 юни, играе шест контроли „Шейховете“ ще се готвят в домашни условия като вече са уредени шест контроли Спокойно, не сме във война! Огромни американски военни колони окупират пътищата ни Спокойно, не сме във война! Огромни американски военни колони окупират пътищата ни В следващите 48 часа тежка бойна техника и рейнджъри на САЩ пресичат транзит България под конвой на Военна полиция 10 000 лв. обезщетение за шофьорка в градския транспорт в София заради фалшиво положителен тест за дрога 10 000 лв. обезщетение за шофьорка в градския транспорт в София заради фалшиво положителен тест за дрога Потърпевшата Антоанета Димитрова, която е шофьор в градския транспорт в столицата, разказва, че заради случая е останала без книжка, без възможност да работи и с намалени доходи в продължение на месеци Ректори призовават за открит дебат по въпроси, засягащи академичната репутация и доверието във висшето образование Ректори призовават за открит дебат по въпроси, засягащи академичната репутация и доверието във висшето образование Позицията на напусналите участници не следва да бъде тълкувана като персонално противопоставяне или като действие, насочено срещу отделна личност Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Знаковият социалист изглежда е преминал към отбора на Румен Радев Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали В такива строежи се влагат бандитски средства, които са крадени, от корупция, от проституция, от оръжие, от наркотици, обясни тя Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Южната морска столица изпревари северната по ново строителство и демографски прираст, сочат данните Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Властта не може да се меси в ценообразуването, но ако върне конкуренцията, пазарът ще се нормализира   Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи
30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Един нелегален мигрант загина на място, а девет други са в болница, след като претъпканото возило изхвърча от пътя край Подудбина Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж При падането момичето е преминало през навес на балкон, което е намалило силата на удара му в земята Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори