Голяма промяна за непълнолетните в дискотеки, ще ги пускат само, ако...
Придружителят им трябва да покаже декларация
Придружителите на непълнолетни деца на обществени места да се удостоверяват с декларация, предвижда проект на постановление на Министерския съвет за изменение и допълнение на Наредбата за специализирана закрила на деца на обществени места. Проектът за промени в подзаконовия нормативен акт е публикуван за обществено обсъждане в Портала за обществени консултации на Министерския съвет на 1 декември т.г. , пише GlasNews.bg.
Промените в Наредбата за специализирана закрила на деца на обществени места са с цел регламентирането на ред за удостоверяване качеството на придружител на непълнолетно дете, навършило 14-годишна възраст след 22:00 ч., от страна на родител, попечител или лице, което полага грижи за детето, който не може да го придружи на обществени места.
Удостоверяването ще се извършва чрез декларация по образец, приложение към наредбата. Регламентира се също изискване за собствениците, наемателите или ползвателите на търговски обекти, кина и театри, чиито обекти се посещават от деца, да поставят на видно място за клиентите информация за изискванията за придружаване на деца на обществени места, включително за изискването за представяне на декларацията по образец. Търговците ще са длъжни да публикуват тази информация и на поддържаните интернет платформите си.
Предвижда се, че не следва в обектите да се допускат лица, придружаващи деца след 22:00 ч., без представянето на такава декларация.
Общественото обсъждане е предвидено да продължи до 2 януари 2024 г., става видно от публикуваната информация в Портала за обществени консултации на Министерския съвет
България се покланя пред Иван Вазов 176 години след рождението му
Почина Надежда Захариева
Два свята в четвъртък: Бури и градушки в България, историческа жега в Испания
Десислава Атанасова извади официална справка от Истанбул, за да обори Демерджиев за полетите с Пеевски
Седем кораба получаваме от Белгия и Нидерландия заради мините в Черно море
Пожар на метри от релсите блокира влаковете край Петрич
Пиян шофьор погуби тийнейджърка, влиза в затвора
Световен колос обяви трансфер на Мони Николов
Как да направим перфектни пържени картофи
17 години затвор за жестоко убийство
Завръща ли се на корта Карлос Алкарас
08/07/2026, Сряда 18:40
0
