×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Удължителният закон за бюджета вече е в сила, публикуваха го в Държавен вестник
  • Иран забрани на спортните си отбори да пътуват за враждебни страни
  • Близо 90 души са починали от грип в Румъния през зимата
  • Тръмп удължава ултиматума към Иран относно Ормузкия проток до 6 април
  • Световната банка ще осигури финансова помощ за страните, засегнати от войната в Близкия изток
  • Обрат с времето до часове. Порои и гръмотевици връхлитат половин България, жълт код в 16 области
  • Ресторантьори и хотелиери настояват за 9% ДДС и държавна подкрепа за сектора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Инспектори от БАБХ погнаха продавачите на риба в Бургас


Инспектори от БАБХ погнаха продавачите на риба в Бургас
Днес се е провела първата тематична проверка на рибното тържище "Краснодар", в следващите дни инспекторите ще продължат
Ключови думи: Новини, Краснодар, риба, пазар
02 Декември 2023, Събота, 19:00 ч.
Автор: Флагман

Проверяват ги дали спазват изискванията за съхранение на рибата и какъв е произхода на продукцията 

Инспектори на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) започнаха проверки по рибните тържища в Бургас преди празника на града - Никулден, който се отбелязва на 6 декември, съобщава БТА.

Първите инспекции бяха направени на рибния пазар "Краснодар" днес и бяха насочени към спазването на изискванията за съхранение на рибата и рибните продукти, както и за наличието на документи, доказващи произхода на стоките. Засилените проверки ще продължат до 7 декември и ще се извършват в търговските мрежи, рибните пазари и заведенията за обществено хранене в цялата страна. 

"Проверяваме най-вече дали се спазва стриктно температурният режим за съхранение, който в случая трябва да бъде в интервала от -18 до -25 градуса. Към момента имаме установена нерегламентирана търговия в един обект, които не е регистриран в Българска агенция по безопасност на храните, за което сме съставили и съответния акт за административно нарушение”, посочи инспектор Илияна Митева. 

Тя добави, че изложената за продажба прясна риба задължително трябва да бъде поставена в лед. Клиентите могат лесно да се ориентират дали е прясна, като обърнат внимание на очите, които трябва да са бистри и изпъкнали, а хрилете на рибата - прибрани. Търговци казаха, че през тази година цените на прясната риба са малко по-високи в сравнение с миналата, а причината е в по-слабия улов.

"Предлага се много малко паламуд и чернокоп, а бургазлии най-често търсят тези риби за празника, освен шаран разбира се. Заради слабия улов през тази година самите рибари продават по-скъпо. Не си позволяваме голяма надценка", каза Петър Монев.

"Има достатъчно шаран, нямаме никакви проблеми с доставките. Но и при него цените са малко по високи - може би с около 1,50 - 2 лева. Миналата година масово се предлагаше за 6 лева за килограм, а тази година е около 8 лева", посочи Лилия Костова. 


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
Дааа
03.12.2023 16:51:12
0
2
Иара да се размърдат и половината служители трябва да се премахнат играят със браконерите до кога. Има и добросъвесни служители но повечето играят със браконерите факт. Директора да назначи нови и не коромпирани момчета да си вършат работата
10.
рибар
03.12.2023 14:00:32
0
2
За кой ли път се правят,че проверяват. Нищо подобно. Търговците пак ще си платят такса спокойствие и.....по старому, както през лятото. Всяко чудо за 3 дни. Рибата и другите рибни продукти винаги са вън ,а контролните органи нито искат, нито могат да въведат ред !
9.
Инспекто
03.12.2023 11:13:23
3
5
Тези са замръзнали в миналия век.
Проверки, глоби и претенции само. Бой по търговеца, тормоз, рекет и претенции.
Да вземат да си размърдат мозъците и задниците, да видят как е в Испания, Гърция и да предложат нещо на хората. Там органите първо показват, помагат и после санкционират. Аз от години купувам от пазара Краснодар и до сега нищо не ми е станало. Стига с тези показни мероприятия и акции щом се зададе празник.
8.
Чичо
03.12.2023 09:33:24
1
4
Да си го ядат шарана. Има и по хубави риби.
7.
Лефер
03.12.2023 08:26:00
0
5
35лв./17 ЕUR???????
6.
Фекрет Стораро
02.12.2023 23:32:04
4
7
всички рибари искат евро съюза, а като им наложи фризери за съхранение еди си кой клас, лодка еди си кой ЕКО клас за да влизат в морето ще полудеят, че и касови бележки да издават
5.
111
02.12.2023 21:50:37
0
27
Да отидат в Кауфланд....рибата е с толкова хлътнали очи, че предполагам, че е забразена от сватбата на баба ми. Ама пише - Прясна
4.
Свърши опг-то
02.12.2023 21:04:48
1
5
Браво
3.
Ветеринар Митев
02.12.2023 20:56:50
1
14
Ееех... Хубави времена бяха! А сега... МЪКА!
2.
Оруел
02.12.2023 20:24:42
5
22
Че то клошарите около Краснодар правят товаро-разтоварни услуги да 2.50-5 лв. Пипат всичката риба и месо и оставят касетки с продукти по земята около ел таблото където пикаят. Това е всеки ден, но не на всички обекти. Пускал съм сигнали до ХЕИ и БАБХ, нищо не се случва.
1.
Бургазлия
02.12.2023 19:20:35
0
55
Добре че има Никулден , веднъж в година да си мръднат пръдливите задници да се поразтъпчат до Краснодар...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
16 чуждестранни полицаи идват край морето, за да следят за реда през сезон 2026 16 чуждестранни полицаи идват край морето, за да следят за реда през сезон 2026 Те са от Германия, Румъния, Полша и Чехия, ще са патрулират съвместно с български екипи в Приморско и Несебър MAX FIGHT превръща своята сцена в поле за добро дело MAX FIGHT превръща своята сцена в поле за добро дело Като част от инициативата бяха предоставени боксови ръкавици, подписани от  световната ММА звезда Хамзат Чимаев , които ще бъдат официално връчени на своя нов собственик по време на следващото събитие от веригата MAX FIGHT Тръмп заспа: Сбърка Ирландия с о-в Диего Гарсия, ударил Иран с ядрено оръжие Тръмп заспа: Сбърка Ирландия с о-в Диего Гарсия, ударил Иран с ядрено оръжие Президентът май задряма по време на брифинг Пияна украинка с 2,22 помля Мерцедеса си в Свети Влас Пияна украинка с 2,22 помля Мерцедеса си в Свети Влас 46-годишната жена е задържана след инцидента Тежък инцидент с трактор затапи АМ „Тракия” в посока Бургас Тежък инцидент с трактор затапи АМ „Тракия” в посока Бургас Катастрофата е самостоятелна, случила се е около 12:30 ч. преди тунела „Траянови врата” Началникът на Първа РСПБЗН-Бургас гл. инспектор Валентин Великов стана "Пожарникар на годината" Началникът на Първа РСПБЗН-Бургас гл. инспектор Валентин Великов стана "Пожарникар на годината" Той е комплексен победител в националния конкурс, отличени бяха и огнеборци в няколко ключови направления НАП предупреди за фалшиви съобщения във Viber за връщане на данък НАП предупреди за фалшиви съобщения във Viber за връщане на данък Измамата се разпространява от чуждестранни номера и цели кражба на лични и банкови данни КП "Моя България": Не ние сме разлепили плакатите с "Нашия Радев" КП "Моя България": Не ние сме разлепили плакатите с "Нашия Радев" Вътрешният министър: Прокурорският син и още няколко души са атакували с бухалки служител на ГДБОП Вътрешният министър: Прокурорският син и още няколко души са атакували с бухалки служител на ГДБОП Емил Дечев отрече версията за палеж, която се появи по-рано днес Голям наркоудар при акция на ГДБОП и ДАНС (СНИМКИ) Голям наркоудар при акция на ГДБОП и ДАНС (СНИМКИ) Иззети са над 10 кг кокаин, близо 180 кг марихуана, 47 кг амфетамин, 3 кг екстази и почти 1 кг метамфетамин
Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Опитният специалист заменя Герхард Щрубер, който беше освободен след серия от шест поредни мача без победа При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас В рамките на майсторския клас осем млади флейтисти преминаха интензивна подготовка под ръководството на проф. Айля Улудере Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири След земетресението край Кариес са отчетени нови трусове, а монаси и поклонници описват силен тътен и пукнатини по стари сгради Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване 25-годишната Ноелия бе превърната в инвалид в лечебно заведение, пълно с араби, където държавата уж трябваше да я пази  Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Европа няма да се счупи от това, което се случва в Ормузкия проток, но е неприятно, коментира той Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“ Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Дронът е навлязъл в румънското въздушно пространство край Тулча, районът е обезопасен, няма данни за жертви и щети Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Плавателният съд е тръгнал от руското пристанище Новоросийск
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Програмата на „Прогресивна България“ е клонинг на тази на ПП-ДБ Виц на деня Виц на деня - Искате ли да правим с*кс?
- Но аз съм омъжена!
- Добре, тогава ми направете скандал и после ще се сдобрим със с*кс...
Виц на деня Виц на деня Карат се две съседки:
- Приличаш на крава, ма!
- Ти па даже и на крава не приличаш...
- Кой, аз ли не приличам, ма!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори