Болница „Сърце и Мозък“: Денков, министрите, всички депутати и кметове да дарят по една заплата за развитието на детското здравеопазване
Време да се премине към директно дарителство, за да издигнем нашата национална експертиза на световно ниво и покрием териториално страната, апелират от "Сърце и Мозък"
Единственият сериозен напредък в детското здравеопазване през 2023 г. е откриването на 1 юни на новопостроената високотехнологична клиника за майчино и детско здраве ‚Мама и Аз‘. Болницата е препълнена. Много хора говорят, само ние показваме на дело и лекуваме най-тежките случаи, заявяват от болници "Сърце и Мозък".
Водещи специалисти в детската болница са д-р Велимир Симов и д-р Андрей Христов.
Ето и цялото изявление, което бе изпратено до медийте:
Проектирана, построена и развита с най-напреднала медицинска експертиза – без една стотинка държавна инвестиция и без никаква подкрепа от дарителски кампании – „явлението“ ‚Мама и Аз‘, сега разгръща фронта срещу детската смъртност и инвалидизацията на деца и юноши в България. Със или без протести или с дарителски кампании, инициативи, мрежи, сдружения или обществени съвети нищо друго реално не се случва. Даже топла вода и ток няма в някои отделения.
Ежедневно множество родители събират средства чрез телевизионни предавания, социални мрежи и фондации за лечение на децата си в чужбина. Някои успяват да посрещнат високите разходи, повечето никога. А защо ние в България да не развием собствена мрежа за педиатрична помощ и грижа с водеща световна експертиза и да я направим достъпна за всички? Национална детска болница н я м а. Няма и да има скоро, защото след като проектът за ,Мама и Аз’ в София преди 20 месеца обедини лекари и пациентски организации, държавата стигна до избирането на терен. Интересите на политиците и родителите все още се разминават. Затова ние взехме развитието в свои ръце. Чуждият опит е пътеводен даже за нашия скромен мащаб – един по-близък и едни недостижим пример:
- Над 40 млн. евро са набрани от дарения (350 хил. физически лица и над 8 хил. компании) в Румъния за специализирана онкологична детска болница със 187 легла. Проектът е реализиран в рамките на четири години и лечебното заведение вече работи.
- Над 850 млн. швейцарски франка са събрани от частната фондация „Елеонор“ в Цюрих за детска болница с 230 легла, която ще отвори в края на 2024 г. Болницата не е нито държавна, нито принадлежи на кантоналната университетска болница: „Въпреки това ние сме университетска детска болница, защото работим в полза на обществото, обучаваме и развиваме научни изследвания“, споделя директорът.
Затова е време да се премине към директно дарителство, за да издигнем нашата национална експертиза на световно ниво и покрием териториално страната.
Donate now! Jetzt spenden! Şimdi Bağış Yap! Faites un don! Donează acum!
Приемаме единствено поименни дарения, прозрачно, само по банков и електронен път на преводите - с пълен отчет към дарителите.
ЗАЩО ДИРЕКТНИ ДАРЕНИЯ В

Пациентите отговарят:
- Защото развиваме „[е]кспертиза и образец за управление – национална гордост!”
- Защото чуваме всеки ден стотици „[o]громно БЛАГОДАРЯ за грижите, които полагате! Стрaхотни сте!“
- Защото сме „[е]кип от висококвалифицирани специалисти, отдадени на професията си и на грижата за малките пациенти“
- Защото разполагаме и развиваме „чудесна материална база… Всичко блести от чистота, леглата в стаите са много удобни, както за децата, така и за възрастните придружители.“
- Защото инвестираме в и поддържаме „Модерна апаратура като в американска или френска болница [...] и със специализирана линейка за транспортиране на деца в критично състояние”
- Защото е „без значение в кой час на денонощието… Не знам от къде да започна! .. от индивидуалния подход и отношение към всяко дете, от това, че освен да лекува, персоналът ти вдъхва доверие и спокойствие…или чувала бях само страхотни неща за болницата, но вече се убедих, че наистина е страхотна!”
- Защото „[д]оживяхме тази благодат, това чудо на чудесата да го има в Плевен, а трябва да се разпространи във всички градове – ще започнем да се справяме с демографската криза ...така ще оживее и пребъде българския народ“
- Защото имаме хиляди емоционални положителни отзиви от преминали пациенти и защото: „Да не говоря, че идваха по няколко пъти през деня да видят как сме, да прегледат детето. Задала съм сигурно над 100 въпроса, на всеки един ми беше отговорено, не с половин дума, не да ми се обяснява, че много питам, „защото съм майка за първи път, а просто защото имаха желание и работят с кеф и любов тази така трудна професия!”

Donate now! Jetzt spenden! Şimdi Bağış Yap! Faites un don! Donează acum!
Приемаме единствено поименни дарения, прозрачно, само по банков и електронен път на преводите - с пълен отчет към дарителите.
Нова измама с онлайн ивестиции ужили пенсионерка с близо 17 000 евро
Радев: Наследихме плячкосана хазна, но социалните плащания са гарантирани
Калин Стоянов сезира прокуратурата от Страсбург за „PNR-гейт“
Българи подпалиха храсти край Кавала с електрическа машина, глобиха ги 2000 евро
ГЕРБ иска да спре социалните мрежи за деца под 16 години
Тръмп дава на Украйна правото сама да произвежда ракети Пейтриът
България се покланя пред Иван Вазов 176 години след рождението му
Почина Надежда Захариева
Румен Радев и България показват жълт картон на Брюксел
Скандалната сенаторка "взриви" парламента: Ку*и сине - Мбапе, ако можеш да четеш, ще разбереш
