Франция забранява пушенето по плажове и паркове
Мерките - част от правителствения план за борба с тютюнопушенето - имат за цел да създадат "поколение без тютюн до 2032 г."
Министърът на здравеопазването на Франция заяви, че ще забрани пушенето по плажовете и в обществените паркове, представяйки серия от мерки, с които правителството се стреми да предотврати 75 000 смъртни случая, свързани с тютюнопушенето годишно, предава БГНЕС.
Мерките - част от правителствения план за борба с тютюнопушенето - имат за цел да създадат "поколение без тютюн до 2032 г.". На пресконференция френският министър на здравеопазването Орелиен Русо заяви, че скоро във Франция ще бъде забранено пушенето по плажовете, обществените паркове, горите и някои други обществени места, включително в близост до училищата.
Министърът не посочи точни срокове, но в интервю за свързаната със CNN телевизия BFMTV той намекна, че хората могат да бъдат глобявани още през следващата година. Русо обяви и постепенно повишаване на цените на цигарите, като заяви, че през 2025 г. кутията ще струва 12 евро, а през 2027 г. - 13 евро.
През септември Франция вече заяви, че ще забрани електронните цигари за еднократна употреба. "Това, което искаме да направим с този план, е да спрем да тривиализираме тютюнопушенето", заяви Русо пред BFMTV.
"Забавният, развлекателен аспект на пушенето трябва да изчезне", продължи той, като добави, че "200 предотвратими смъртни случая, свързани с тютюнопушенето, на ден... е число, с което не трябва да се примирим".
Технологични гиганти гонят 20 000 служители заради ИИ
Как да удължите живота на дрехите?
Слонове стъпкаха милионер в Централна Африка
Хегсет към Европа: Стига конференции – качвайте се на лодките за Ормуз
Иво Христов пресоли манджата: Български Орбан? Радев е Де Гол!
Обявиха имената на новите народни представители
Тези зодии имат шесто чувство
Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента
Как да почистите загоряла тенджера само с две съставки
Най-ревнивите зодии
Домашен трик за чиста фурна без тежко търкане
Сочна питка със сирене - пухкава рецепта

Днес цигарите...
Утре забрадки и фереджета-задължително...
Добре дошли в ОФЕ...обединени френси емирства.
Смешници.
Напълниха се с араби, африканци и талибани. Един бял не можеш да срещнеш по улиците. Ако тези решат, точно за половин ден ще превземат Франция, ама на тях пушенето им е проблема. Идиоти!