Почина един от най-влиятелните бизнесмени в света
Смъртта на Мънгър приближава Berkshire и стотиците хиляди акционери към ера, в която инвестиционната империя на стойност близо 800 млрд. долара се управлява от по-малко позната група лидери
Чарли Мънгър, проницателният заместник-председател на Berkshire Hathaway и инвестиционен партньор на Уорън Бъфет, почина на 99-годишна възраст във вторник, съобщиха от американския инвестиционен конгломерат. Мънгър изигра важна роля за превръщането на Berkshire в инвестиционна сила, отчасти като отклони Бъфет от стратегията за евтино закупуване на компании в затруднено положение, независимо от техните бизнес перспективи.
"Berkshire Hathaway нямаше да бъде изградена до сегашния си статут без вдъхновението, мъдростта и участието на Чарли", казва в изявление Бъфет, който е главен изпълнителен директор на Berkshire.
Смъртта на Мънгър приближава Berkshire и стотиците хиляди акционери към ера, в която инвестиционната империя на стойност близо 800 млрд. долара се управлява от по-малко позната група лидери.
Berkshire прекара повече от десетилетие в подготовка за този момент и за деня, в който 93-годишният Бъфет ще предаде управлението. Именно Мънгър случайно разкри, че Грег Абел, който се е издигнал в енергийния бизнес на Berkshire и сега е заместник-председател на нейното обширно незастрахователно подразделение, един ден ще наследи двойката, припомня Financial Times.
Абел е заобиколен от екип, подбран от Мънгър и Бъфет. Той включва редица стойностни инвеститори както в борда на директорите, така и в екипа, който решава как Berkshire да инвестира своя портфейл от акции на стойност 319 млрд. долара, които споделят с двамата милиардери подобен подход към анализа на ценни книжа.
Въпреки титлата заместник-председател, Мънгър беше много повече от заместник на Бъфет и често беше движещата сила на инвестициите.
Според хора, които са седели на една маса с него, Мънгър често е консултирал големите поглъщания, а в някои случаи сам е договарял детайлите. Страстта му към инженерните науки помогнала на компанията да направи редица инвестиции, включително в китайския производител на автомобили BYD.
Какво да не правим в новогодишната нощ, ако искаме щастлива година
Владимир Кличко: Сърцето ми е с Антъни Джошуа
В името на Испания: Раул Гонсалес свали напрежението от Ямал
Медведев със смразяваща фраза за Зеленски
Созопол посреща 2026 под звездите с музика, шампанско и морска магия
Трент извършва огромно предателство?
Три зодии започват новата година с неочакван късмет
Дженифър Лопес отказва да ходи на интимни срещи
Какво ще се случи с пазара на недвижими имоти след Нова година
Звънът на джамалите ще събуди Сакар – Орешник посреща Новата година с древен ритуал
Жена блъсна мъж на пешеходна пътека пред куп полицаи
Ще паднат ли цените на имотите след приемането на еврото

Горе пари не му трябват.
За 99 години на колко ли хиляди хора е взел
А коментиралите по долу са само загубеняци които обвиняват всеки друг, но не и себе си за своята посредственост и неуспехи.
Попътен вятър към Преизподнята и много поздрави на СДС-Шайкаджиите,,с които ще плуваш в казана с катрана