24 семейства без дом заради пожар в Стара Загора
Ремонтът ще бъде най-рано през април
24 семейства останаха без дом заради огромен пожар в Стара Загора, а огънят е тръгнал от запален комин. Покривът е изцяло опожарен, а жилищните етажи са необитаеми след потушаването на пожара. В три през нощта Валентин, съпругата и детето му чули силен шум и тропане по вратата.
"Пожарна и полиция ни евакуираха много бързо, защото стихията се беше разбушувала. Бързо се отзоваха и от общината и помогнаха на всички нуждаещи се", спомня си той, предаде NOVA. Баба Илийка със сълзи на очи сподели, че е преживяла нещо ужасно.
"Благодарение на полицаите сме спасени. Ужасяващи са последиците при нас. Не е възможно скоро да се живее в жилищата. В момента живея при приятели, но ще ми осигурят общинско жилище", обясни тя. От общината посочват, че е обявено частично бедствено положение.
"Назначена е Комисия по бедствия и аварии, която в момента прави оглед на щетите. Ще трябва да направим конструктивно становище, за да се види дали блокът е безопасен. През април или май догодина може да бъде извършен ремонт. Първо трябва да се осигурят средства. Няма бедстващи, всички нуждаещи се са настанени в общински жилища", отбеляза Ангел Стоманярски.
Сложете купичка със сода в хладилника и забравете за лошите миризми
Зодиите, за които предстои важна промяна
Симеон Николов блести за Купата на Русия
Кои зодии ще сбъднат голяма мечта до края на годината според астролози
12/05/2026, Вторник 20:59
0
Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия
Голям обрат в Джирото след България
Гурме паста с трюфелов аромат и хрупкав бекон - лесна рецепта за ресторантски вкус у дома
Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща
Българин хвана риба гигант
Арсенал получи талисмани от бургазлия
Бойко Борисов и Живко Тодоров с решение за ръководството на ГЕРБ в Стара Загора
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle
