×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Православната църква чества Архангел Гавриил, ето кои са имениците
  • ЦИК представя образците на хартиената и електронната бюлетина
  • Киър Стармър разреши на британските военни да задържат руски кораби
  • Иран изстреля ракетен залп към Централен Израел
  • С ритуал в чест на подвига на героите отбелязваме Деня на Тракия
  • Международната морска организация: 2 000 кораба и 20 000 моряци са блокирани в Ормузкия проток
  • Горивата у нас са поскъпнали с до 28% за месец
  • САЩ удариха плавателен съд в Карибско море, четирима души са убити
  • Полицейските акции срещу купения вот в страната продължават
  • САЩ настояват Украйна да предаде целия Донбас на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полицейските служби на България и Турция подписаха договор, ще борят миграцията заедно


Полицейските служби на България и Турция подписаха договор, ще борят миграцията заедно
Заместник-министърът на МВР Кирил Ценкин връчи папката с документи на директора на ОДМВР-Бургас старши комисар Емил Павлов
28 Ноември 2023, Вторник, 14:15 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Стратегическият проект цели значително да повиши ефективността на полицейските служители - обучение, оборудване и точна координация

Директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Емил Павлов получи папката с договор по трансгранично сътрудничество България-Турция 2021-2027 по програма „Обединени за по-безопасни граници“, с който значително ще се повиши ефективността на полицейските служби в двете страни в работата с нелегалната миграция. Това стана по-рано днес на официална церемония по връчване на първия договор по стратегическия проект.

На събитието присъстваха заместник-министрите на вътрешните работи и на регионалното развитие и благоустройството - Кирил Ценкин и Ангелина Бонева, генералният консул на Република Турция в Бургас - г-н Толга Оркун, областният управител на Бургас - Пламен Янев, ръководителят на управляващия орган на програмата България-Турция - Милен Обретенов, директорите на областните дирекции на МВР в Бургас, Хасково и Ямбол – старши комисарите Емил Павлов, Чавдар Георгиев и Иван Русев , заместник-областните управители на Одрин и Къркларели Ейюп Батухан Джиерджи и Юсуф Гюлер.

Бюджетът на проекта е 1 730 647 евро и ще бъде разпределен между страните партньори на проекта, в който ОДМВР-Бургас е водещ. Споразумението ще продължи 24 месеца, а целта му е укрепване на капацитета на националните системи за противодействие на миграцията в трансграничния регион чрез подобряване на функционалните и оперативни възможности на правоприлагащите органи да реагират на специфичните предизвикателства по отношение на сигурността, свързана с нелегалните мигранти чрез подход на сътрудничество и солидарност.

За да се борим с нелегалната миграция, на първо място ние трябва да имаме обучени полицейски служите. На второ място – трябва да имаме екипировка и оборудване за тези служите и на трето място трябва да има много добра координация между всички региони и служите ли в борбата с нелегалната миграция. Този проект ни дава точно това – тези 3 компонента. С бюджета от проекта в ОДМВР-Бургас ще бъдат закупени 2 пътнически автобуса, категория М2, 3 микробуса М1, и 6 високопроходими специализирани автомобила. Благодаря на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за този проект, заедно можем повече и съм сигурно, че това споразумение Европа ще бъде по-безопасна и сигурна“, каза директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Емил Павлов.

Давам си сметка, че предизвикателствата, пред които са изправени двете страни, които участват в проекта, са сходни. „Обединени за по-безопасни граници“ е от съществено значени за отличните партньорски взаимоотношение – добрата комуникация и бързата реакция при случаи на рискови ситуации. Убеден съм, че структурите, които ще работят по проекта ще устоят на проблемите, които нелегалната миграция ежедневно поставят“, посочи заместник-министърът на МВР Кирил Ценкин.

На тази среща официално започваме изпълнението на първия и най-голям проект по програмата България-Турция на стойност над милион и 700 хил. Евро. Проектът е голям не само заради финансовата стойност, но и заради стратегическата си важност за България, Турция и Европейския съюз. В разгара на световна несигурност, сред проблеми и гризи, ние целенасочено инвестираме в съществуващата инфраструктура и от двете страни и в общата ни сигурност. Още при разработването на програмата заедно сме избрали да финансираме най-ключовите и неотложни дейности. Подходили сме прецизно, много професионално и се радвам, че службите в България и Турция ще имат съвместни обучения. Тоест европейската подкрепа ще бъде инвестирана не само в материално -техническа подготовка, оборудване и съвместни дейности – имаме 3те най-важни компонента. Благодаря на всички партньори. Вярваме, че ще се съгласите с мен, че няма как да развиваме двете страни и трансграничния регион икономически, ако нямаме създадена база от сигурност и стабилност . Оттук-нататък имаме 2 години да направим трансграничния регион по-сигурен и по-добър за живеене“, заяви заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Ангелина Бонева.

Ръководителят на управляващия орган на програмата България-Турция Милен Обретенов,
директорът на ОДМВР в Бургас старши комисар Емил Павлов,
зам.-министърът на МВР Кирил Ценкин, зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Ангелина Бонева и
областният управител на Бургас Пламен Янев
Заместник-областните управители на Одрин и Къркларели Ейюп Батухан Джиерджи и Юсуф Гюлер и
генералният консул на Република Турция в Бургас - г-н Толга Оркун (в средата)
Генералният консул на Република Турция в Бургас Толга Оркун и областният управител Пламен Янев

Вижте още подробности за проекта:

 




В категории: Бургас


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
Мария АРНАУДОВА Ресторантьори и хотелиери настояват отново за 9% ДДС Ресторантьори и хотелиери настояват отново за 9% ДДС 26/03/2026, Четвъртък 17:20 10
България Всички новини
Благотворителен футболен турнир обединява в подкрепа за 10-годишния Руми Благотворителен футболен турнир обединява в подкрепа за 10-годишния Руми Спортната надпревара ще се проведе на 2 април от 10:00 часа в Парк „Езеро“ и ще обедини ученици На живо! Официалното представяне на листата на „Прогресивна България“ за Втори МИР Бургас На живо! Официалното представяне на листата на „Прогресивна България“ за Втори МИР Бургас Формацията има управленска програма от 140 страници, която засяга всеки един сектор На 26 март Телец, Дева и Стрелец усещат тиха, но важна промяна На 26 март Телец, Дева и Стрелец усещат тиха, но важна промяна Слънцето в Овен носи яснота и действие. Ресторантьори и хотелиери настояват отново за 9% ДДС Ресторантьори и хотелиери настояват отново за 9% ДДС Ричард Алибегов обясни, че от началото на годината секторът е изправен пред сериозни изпитания След агресия и заливане с чай: Задържаха жената на Киро Японеца След агресия и заливане с чай: Задържаха жената на Киро Японеца Жената на Кирил Кирилов е арестувана за 24 часа заради хулиганство, а проверка край адрес, свързван с него, откри списъци с имена, суми и около 6000 евро Премиерата на документалния филм за Цанко Цанев ще се излъчи Бургас Премиерата на документалния филм за Цанко Цанев ще се излъчи Бургас Екранизацията на „Леденият шампион“ може да гледате на на 28 март (събота) от 17:30 часа   Стотици бургазлии посрещнаха Румен Радев: Зад вас сме, не ни предавайте! Стотици бургазлии посрещнаха Румен Радев: Зад вас сме, не ни предавайте! Симпатизанти и известни лица от различни политически среди го чакаха в центъра на Бургас Забраниха участието на транссексуални жени в Олимпийските игри Забраниха участието на транссексуални жени в Олимпийските игри МОК въведе нови правила и изключи трансжени от женските категории на Олимпийските игри Защо фабричните акумулатори издържат по-дълго от купените в магазина Защо фабричните акумулатори издържат по-дълго от купените в магазина Качеството на първоначалното оборудване и условията на съхранение се оказват ключови фактори за живота на батерията Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход При акция в село Чифлик инспектори и икономическа полиция са намерили десетки ушни марки, стотици килограми месо и следи за нерегламентирана дейност
Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“ Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Руски дрон падна в Румъния, военновъздушните сили вдигнаха F-16 Дронът е навлязъл в румънското въздушно пространство край Тулча, районът е обезопасен, няма данни за жертви и щети Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Турски танкер е атакуван с дронове в Черно море близо до Истанбул Плавателният съд е тръгнал от руското пристанище Новоросийск Турски танкер с руски суров петрол е ударен от дрон в Черно море  Турски танкер с руски суров петрол е ударен от дрон в Черно море  Плавателният съд Altura е подал сигнал за помощ на около 28 километра от Истанбул, а 27-членният екипаж е в безопасност след удара, съобщават турски и международни източници Австрия прие таван на цените на горивата след решение на парламента Австрия прие таван на цените на горивата след решение на парламента Мярката цели поевтиняване на бензина и дизела с около 10 цента на литър чрез по-нисък акциз и ограничаване на маржовете, въпреки критиките на опозицията Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Вероятно преди това е бил в тоалетната, но е бързал за заседанието Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Властите в ислямската република са категорични: преговори не може да има, докато не се изпълнят условията им, които във Вашингтон считат за неизпълними Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Имам усещане, че този някой се казва Scott Bessent (финансовият министър на САЩ), а залогът е задържането на властта в САЩ
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Не всеки крокодил се казва Гена, но всички крокодили са в Ергенът Виц на деня Виц на деня Между блондинки:
- Много съм умна! Уча английски, немски, алгебра...
- Айде като си толкова умна, кажи "добро утро" на алгебра...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, довечера ще имаме гости. Сготви нещо!
- Добре. Как да сготвя, да дойдат пак, или да не идват повече?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук BMW-то е като жената. Ядосва те, дразни те, ама като си завърти задницата - всичко ти минава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори