×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай иска Ормузкият проток да бъде отворен без ограничения
  • Топло време в петък, през уикенда идват бури и валежи
  • В 17 часа е абитуриентското шествие на Бургас
  • Кейт Мидълтън приготви италианска паста по време на визитата си в Италия
  • DARA се класира за финала на „Евровизия“
  • Национален протест на мотористи ще блокира основни пътища в страната, ще блокират Бургас около 18 часа
  • Земетресение с магнитуд 6,0 разтърси остров в Япония
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Парламентът да озапти Асен Василев, иначе ще наложа вето върху бюджета, закани се Румен Радев


Парламентът да озапти Асен Василев, иначе ще наложа вето върху бюджета, закани се Румен Радев
Държавният глава коментира от Бургас серията от приумици на финансовия министър, сред които идеята за продажба на огромни площи държавна земя
27 Ноември 2023, Понеделник, 12:17 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Видео: Радостина ГЕОРГИЕВА

Свидетели сме на серия от авантюри в областта на финансите

Президентът Румен Радев се закани от Бургас за пръв път в модерната история на България държавният глава да наложи вето върху бюджета на страната. „Ако парламентът не озапти министъра на финансите Асен Василев, не изключвам такъв вариант. Призовавам всички рационални и разумни политици от всички партии да пресекат неговите авантюри”, каза Радев.

Той визира действията на Асен Василев в последните дни и неговите предложения. Президентът ясно изказа мнението си за „хрумването” за енергийната вноска и даде яснота за мнението си относно няколко други приумици на Василев.

„Ясно предупредих, че хрумването за енергийната вноска ще декапитализира „Булгартрансгаз”. Само за месец дружеството натрупа 260 млн.лв. дълг. Постъпления в бюджета няма, а това решение ни дискредитира пред нашите европейски партньори.

Недопустимо е и намерението на министъра на финансите за разпродаването на държавния поземлен фонд. Тази земя е стратегически ресурс. Тя касае нашата национална производствена сигурност и не може да бъде пилена заради текущи бюджетни нужди. Нито е допустимо да служи като компенсация за невъзможността да си управляват държавните финанси”, каза още Румен Радев, като допълни, че с продажбата на толкова много земя се създава широка възможност за злоупотреби.

Държавният глава благодари на всички екипи от различните звена на Българската армия. „За щастие те не чакаха указанията от изпадналата държава, а взеха инициативата в свои ръце и се справиха с бедствието”, подчерта той.

 


В категории: Политика


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
20
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Милка призна, че мами с шоколад Милка призна, че мами с шоколад 15/05/2026, Петък 14:21 1
Тервел ИЛИЕВ Рок легенди в Бургас за Джулая Рок легенди в Бургас за Джулая 15/05/2026, Петък 13:21 1
Флагман.БГ Варненка стана топмодел на Белгия Варненка стана топмодел на Белгия 15/05/2026, Петък 13:00 0
20
Коментара по темата
20.
Въпрос
27.11.2023 18:34:44
0
3
Днес, Пламен Янев дали е закарал някоя баба до Меден рудник. Хахахаха
19.
До Димо
27.11.2023 17:27:34
2
3
Димо,винаги си бил лява стружка,Дебил такъв.
18.
истината
27.11.2023 15:38:32
7
12
кокорчо да няма поръчка от един народ живеещ в пустинята и почти избил друг народ-трябва да се разбере от къде идва поръчката да продава най ценното на Българският Народ-земята!!!! После да не станем на "ивици"!!!!
17.
1
27.11.2023 15:25:27
12
6
путлероб памперс смях "закани се" къде бе льольо?!..кокорчо е човек на Америка..Квото кажат тва е..Ще ти блокират смешното вето национален предател..вземай си крантата гордеем се друсала кючеци рибния завод Славянка на бригада
16.
А
27.11.2023 14:30:19
6
18
Ако си мислите ,че "растежа" на заплати в държавния сектор и пенсии е хубаво ще видите ,че е за сметка на спирала от дългове . 1% растеж на БВП за година 10-15% увеличения на пенсии и заплати откъде идват парите . Ако е от нашите данъци и задлъжняване не благодаря кокора да си заминава на момента . За разлика от ЕЦБ и щатите ние не може да си печатаме пари и да заробване хората с тях , а сме от зарибените . Искам растеж и доходи спрямо възможностите на държавата ни , а не на кредит.
15.
Димо
27.11.2023 14:29:40
17
20
Гордея се с Президента ни!
С лъжците и крадците, които ни управляват - НЕ!
14.
Хахаха
27.11.2023 14:27:50
5
20
Укокорения евреин вдигна данъците на бедните не на богатите !
13.
Лили
27.11.2023 14:14:48
15
19
Браво на Радев! Истински гернерал, а не Мунчо и Чехльо, криещ се под полата на Общата.
Единствения на който му пука за клетия руски народ отправян като добитък на убой, убивани на чужда земя и насилвани от братята си кадировци. Само Радев не знаеше, че от първия ден даваме оръжие и боеприпаси на украинците с което избиват нашите азиатски братушки, и затова Радко твърди, че дадем ли оръжие влизаме във война. Горкичкия, какво ли ще стане, ако разбере че даваме оръжие, а още не сме във война? Дали ще се разочарова и ще замине за Русия, дали ще вземе Общата да я охраняват Ахмат сила за да е в безопастност? Ох, дано!
Не вярвам да е лъжец нито пък толкова неинформиран, като пРезидент. Толкова много прави за руския нярод и пак са нищи, пияни и облъчени от просташка пропаганда.
12.
с.Труд
27.11.2023 14:14:09
2
12
ТОП 3 на НАЙ-големите собственице на БГ ЗЕМИ и НИВИ
1.2,5 МИЛИОНА декара земеделски площи в Севурна и Деверозападнала България притежание на РУСКО-Румънски Инвестицеонен фонд"РОМФАРМА" с представетели 2-ни Руско бг граждани
ТЕНЧО ШИКОВ
Венелин Георгиев
закупили милиони декри БГ земе с РУСКИ Държавни капитали дадени ем ат руско-Московски олигарси
"РОМФАРМА" има фармация в Румъния и дялове % в Софарма България -прикретие на Руски капитали

2.Инвестиционен Фонд"ЕЛАНА" собственост на група ИЗРАЕЛски и Руско-еврейски 2ни граждани .'ЕЛАНА "има изкупени 1,5 МИЛИОНА декра земи в Тракийскатя низиня -Сливенско,Новозагорско,Старозагорско,Пловдивско,Чирпанско
Фонд "ЕЛАНА" се представлява от финансите от Соросидния кръг "Капитал " и хора на Иван Костов-Драгалевския

3.Инвестиционен фанд "АДМИРАЛ" собственост 800.000 декара земи в ДОБРУДЖА,Варненско,Силестренско .
Фонд"АДМИРАЛ"създаден с пари на руски ЕВРЕИ и граждани от ИЗРАЕЛ и САЩ.
Фонда се представлява от финансисти свързани с Банкерката ЦВЕТЕЛИНА БОРИСЛАВОВА и БАКБ-Българо Амуреканска Кредитна Банка
Банкерката с истинско име Цицилия Борислава Карягьоз(турска еврейка сефарад)
11.
Лили
27.11.2023 13:34:41
23
32
Браво на Радев! Единственият, на който му пука за клетия български народ.
Сглобката е готова да продаде и майка си за едно потупване по рамото от американското посолство.
10.
ТМТ
27.11.2023 13:32:13
6
2
А Бoжкята БoжкoFF, тоя недоклатен фагот кво писа?
9.
Гаварит Чифутите
27.11.2023 13:30:58
7
22
ПП транснигга-атлантици чифути все сте на едно. Джендъри безродни.
8.
Бургазлия
27.11.2023 13:21:50
37
21
Русороб Радев да си гледа фондациите и да не се прави на експерт по всичкология!
7.
Радеви неволи
27.11.2023 13:05:17
17
50
Благодарение на пъцулите на Радев ПП/ДБ, 70 млрд лева става дългът в края на 2025 г.
Честити венци от жълтите павета!
Радев защитаваше пъцулите си Киро, Кокорко и компания, но сега съм доволен, че най-накрая му просветна, че тези,които извади от нафталина,като наследници на ДС на БКП, са долни предатели и безродници!
6.
гАварит маZZква
27.11.2023 12:59:19
67
41
Тва педеруZZко хвърчило със зелените чорапи е срам за държавата ни!!!
5.
PS
27.11.2023 12:55:56
23
49
Спеца клеца по гъзеца Асенка в снежеца.
Зимна приказка за джендърската паплач от промяната. Мунчо им го намъндахерца до камбаните на сглобката.
4.
украйна 2
27.11.2023 12:55:06
28
60
Кокорчо, ще продаде 1/4 от държавната земеделска земя на евреите от Блек Рок, и това за управляващата коалиция не е никакъв проблем.
Все пак това са им началниците.
А и е крайно време да свърши агонията на територията наречена българия.
Територия по случайност в историята възстановена на интертното племе, непукисти българи.
3.
Някой да озапти р.фърчилото
27.11.2023 12:48:30
43
50
Без това му изтича последният мандат
2.
Твойто
27.11.2023 12:33:29
36
49
Вето ще е от ден до пладне.
1.
Чук чук
27.11.2023 12:31:40
48
51
От къщичката на джюджета изкочи... зеления чорап и пак почна с глупостите.
Кой защитава, народа ли или ортаците по кражби... дпс-герб. Често го засичат в Бургас, що ли...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Куриер нашамари депутата от "Да, България" Ивайло Мирчев в София Куриер нашамари депутата от "Да, България" Ивайло Мирчев в София Депутатът започнал да му прави забележка за паркирането  А1 и MAX Sport предоставят безвъзмездно правата за излъчване на Диамантената лига в Шанхай с участието на Божидар Саръбоюков на bTV А1 и MAX Sport предоставят безвъзмездно правата за излъчване на Диамантената лига в Шанхай с участието на Божидар Саръбоюков на bTV Европейският шампион и национален рекордьор ще се състезава в първия турнир от Диамантената лига 2026, излъчван едновременно по MAX Sport 1 и bTV Сезонът в Гърция вече е открит, нашите туристи са по плажовете Сезонът в Гърция вече е открит, нашите туристи са по плажовете Крайбрежието под Марония, най-близките плажове за родопчани. Някои бийч барове вече функционират Извънредно! Арестуваха израелски мафиот в Ямбол Извънредно! Арестуваха израелски мафиот в Ямбол Организирал е незаконни интернет хазартни залагания Рок легенди в Бургас за Джулая Рок легенди в Бургас за Джулая Хедлайнери тази година са SEVI и неповторимият Johnny Gioeli Бургас ще бъде домакин на Годишната конференция на българските Ротари клубове Бургас ще бъде домакин на Годишната конференция на българските Ротари клубове Конференцията в Бургас ще постави акцент върху дарителството, глобалната кауза за изкореняване на полиомиелита, международното сътрудничество, превенцията на зависимостите и подкрепата за младите хора Детска градина Звездица Зорница отбеляза Деня на българския спорт с весели игри и активности Детска градина Звездица Зорница отбеляза Деня на българския спорт с весели игри и активности Децата развиха бързина, ловкост и екипен дух, а Община Бургас подкрепи инициативата за активен и здравословен начин на живот от ранна възраст 32-годишен бургазлия е мозъкът на схема за теглене на бързи кредити с чужди лични данни 32-годишен бургазлия е мозъкът на схема за теглене на бързи кредити с чужди лични данни Продължава разследването на организирана схема за множество кредитни измами Варненка стана топмодел на Белгия Варненка стана топмодел на Белгия Това е само началото, каза Емона Василева 6 често срещани грешки при ремонт у дома, за които ще съжалявате 6 често срещани грешки при ремонт у дома, за които ще съжалявате Красивият дом може бързо да се превърне в неудобен и дори опасен капан
Милка призна, че мами с шоколад Милка призна, че мами с шоколад В конкретния случай производителят Mondelez е намалил през миналата година грамажа на някои шоколадови блокчета "Milka“ от 100 на 90 грама Кърлежи разболяха 500 българи Кърлежи разболяха 500 българи Топлото време още през март активизира кърлежите и те започнаха да атакуват по парковете Разсейването е най-голямата заплаха за ума, предупреди Нобелов лауреат Разсейването е най-голямата заплаха за ума, предупреди Нобелов лауреат Ученият обяснява, че за последните двадесет-тридесет години начинът на живот на хората се е променил напълно Българин: След 15 години в Нидерландия продължават да ни приемат като втора ръка хора Българин: След 15 години в Нидерландия продължават да ни приемат като втора ръка хора След дългия си престой в Нидерландия Веселин има много познати, но споделя, че не е успял да създаде близки приятелства, тъй като според него местните хора рядко допускат чужденци до по-дълбоки лични отношения Малка държава в Тихия океан не хареса името си, сменя го Малка държава в Тихия океан не хареса името си, сменя го Президентът Дейвид Адеанг подчертава, че целта на инициативата е да се "почете по-точно наследството, езика и идентичността на нацията“ Младен строши черепа на брат си с тесла, получи 11 години затвор Младен строши черепа на брат си с тесла, получи 11 години затвор Делото се гледше по съкратената процедура, след като подсъдимият призна вината си с цел редукция на наказанието Адска жега на световното по футбол, 25 % от мачовете ще се играят във време опасно за здравето на футболистите Адска жега на световното по футбол, 25 % от мачовете ще се играят във време опасно за здравето на футболистите От последния път, когато Съединените щати бяха домакини на Световното първенство през 1994, рискът от гореща вълна се е удвоил поради изменението на климата, което ще застраши играчите и феновете, твърдят в ООН Тъстът на покойния днес Славчо Пеев искал да го застреля Тъстът на покойния днес Славчо Пеев искал да го застреля Легендата на Сатирата срещнал третата си жена, след като блъска магаре с колата Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова 76-годишната звезда се бори със сериозни здравословни проблеми и вече трудно се придвижва, подпирайки се на скъп златен бастун Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Мярката е за подкрепа на сектора туризъм
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори