×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мижав интерес към Черния петък в мол „Галерия“, а някои промоции откровено ни озадачиха


Мижав интерес към Черния петък в мол „Галерия“, а някои промоции откровено ни озадачиха
Дядо Коледа не шмекерува, явно твори с джуджетата в работилницата в Лапландия. Жирафът за 2800 лв. май няма да бъде продаден днес
24 Ноември 2023, Петък, 13:47 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Анна ДОБРЕВА

Всички днес сякаш са дошли, за да видят кой какво ще си купи

Репортер на Флагман.бг не усети и не видя шопинг еуфорията на Черния петък в най-големия търговски център в Бургас – мол „Галерия“. Проверката ни установи, че намаленията във всички магазини са факт  започват от 20 и достигат до 60%. Тези оферти обаче не съблазняват особено намиращите се в мола посетители. Типично по бургаски най-силно е присъствието в зоните за кафе и развлечения.

Всички сякаш са дошли, за да видят кой какво ще си купи, но сред преминаващите покрай красиво подредените витрини не се забелязват много хора, които да носят торбички с покупки от брандовете в търговския център.

Единствено на първия етаж в зоната на бюджетния бранд  ZARA се забелязва динамика. Много дами, предимно рускоговорещи, разравят промоциите и навличат дрехите директно между закачалките, без да изчакат реда си за пробната. Единствено там се забелязва опашка от чакащи, за да пробват намалените стоки.

Къде изчезнаха батките? Адидасът стои, а има 20 % отстъпка

В един от спортните магазини репортерът ни забеляза, че отстъпката на витрината е манипулирана чрез преправени цени. Обявеното „намаление“ реално е по-малък процент от посоченото на етикета. След внимателно отлепяне на етикета, отдолу прозира друга – по-ниска цена, от първоначалната обявена в момента. Мъжките маратонки преди седмица са стрували 169 лв., днес официалната им цена е 179 лв. и след направено намаление цената в крайна сметка става 143 лв. Реално намаление има, но то е с по-малки проценти от обявеното.

Забелязахме и много неуместен маркетингов ход на един от магазините за луксозни часовници. Те се опитват да насърчат продажбите днес според количеството артикули, които бъдат закупени. За два артикула намалението е 15%, за три – 20%. Все пак часовниците са в ценовия диапазон между 300 и 500 лв. и на кого са му нужни цели три, за да се възползва от максималната отстъпка.

Купи три часовника, за да ползваш 20 процента отстъпка - стани многоръкият Шива
Христо Стоичков прави 20% процента отстъпка, феновете разглеждат, но не бързат да купуват
В един от спортните магазини репортерът ни забеляза, че обявената отстъпка на витрината е манипулирана чрез преправени цени
Магазините за бижута не се радват на особен интерес
Цените на марковите стоки са намалени, но не са по-атрактивни от онлайн конкурентите

Единствено в ZARA дамите намъкват дрехи между закачалките, защото опашката пред пробните е огромна:




В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
38
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
Флагман.БГ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха 22/06/2026, Понеделник 16:40 1
38
Коментара по темата
38.
Аз
26.11.2023 09:27:34
1
1
Що не влязохте в Пепко, там всеки ден им е черен петък …
37.
До 1
25.11.2023 10:23:44
3
3
Най ми е забавно, да чета как меденруднишки селянин избива комплекси върху ямболски и сливенски селяни
36.
?защо ми триете коментара???
25.11.2023 01:16:03
4
9
Защо?????
Защото си изказвам мнението по "разследващия "ви РЕПОРТЕР??????
Какви сте такива СМОТАНИ ВСИЧКИ ТАМ БЕ?????
значи само ако СЕ ГОВОРИ ХУБАВО ЗА ВАС -САМО ТОГАВА НЕ СЕ ТРИЕ??????
много жалко щом не можете да носите на критика....много жалко...това съвсем подчертава колко сте професионалисти ...защото за такива се представяте....
Оправете за начало правописа...после оправете си етиката и независимоста(която ви липсва ТОТАЛНО)....за едно обедно меню сте готови да пишете и съчинявате фантасмагории.
И най накрая но НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО -
А К Т У А Л И З И Р А Й Т Е. С Е..... прилича че живеете с 20 години назад
35.
Ами
25.11.2023 00:40:13
1
12
То там тез, дето работят за 990 лв на месец може да итидат да пият кафе. Благодарение на политиката в бг 80% са бедни затова е оразен
34.
До 24
24.11.2023 21:13:16
2
11
Повечето клошари в Бургас са виждали 1000 евро само по филмите което всъщност е жалко но е факт.
Много захлюпени охлюви пълзят из града никога няма да те разберат какво им говориш.
33.
Някой
24.11.2023 20:24:57
5
22
Бургас е евтин град с евтини хора търсещи предимно евтини боклуци. Тук вървят Пепко и Кик.
32.
Пфф
24.11.2023 19:25:23
1
30
От години пазарувам само онлайн от чужди сайтове… топ качество, топ цена… тея мишкари алчни в моловете им пожелавам прекрасен фалит… скъсани бедняци, драпащи за лев
31.
пак този
24.11.2023 19:11:51
0
22
Истинските намаления ще дойдат март месец, като охладнеят. Сега всичко е много надуто.
30.
david star
24.11.2023 18:47:11
6
14
аве я сички марш у мола!! еврейските ви господари които са собственици на мола трябва да си получат наемите така че аре.
29.
*********
24.11.2023 18:46:55
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
28.
Светослав !
24.11.2023 17:54:48
1
11
Бегай бе черен петък
27.
До 26
24.11.2023 17:24:10
0
24
Думата е "пазарувам". "Пазарим" се на пазара. За нивото на стоките и разнообразието си прав.
26.
jr m.a.f.i.a.
24.11.2023 17:22:27
7
8
много ми е тегаво да пазаря по интернет
особено обувки; ако тряя ще връщам
ко да прая;
галерията ши ма извиняват ама не могат да ми предложат маркови кецове нова колекция от ~800 на ~500 лв

фенпоинта май е добре всичко на 30
25.
Gost
24.11.2023 17:17:34
4
31
Черен Петък в страната на Черен Петър , верно ли ? Това е като ескимос да си купи сладолед .
24.
Ами
24.11.2023 17:01:12
5
33
Качваме се в колата до Виена на аутлета аз и още няколко приятеля и се обличаме за 1000 евро от до.Целогодишно цените са ниски,а тука не познават парите.Даже и онлайн,даже и аутлета на Манията не може да им бъде конкуренция.
23.
така така
24.11.2023 16:41:16
2
40
Черен петък.... Някаква илюзия! Повечето магазини правят ала бала за да могат да си махнат залежалата стока и тя пак в 80 процента е на стандартна цена ама нали е черен петък... Същата работа е и за машините в строителството... Перфоратор преди черен петък 500 лева... На намалението пише че цената му е 700 ама е намален на 500 хахаххахах
22.
Махленеца
24.11.2023 16:38:40
40
9
Само да питам. Знаеят ли тъпите репортери, че нямат право да правят снимки? Това е стара цена, преди дс бъдат вдигнати цените. Много добре знаем всички, колко скъпо стана всичко и че всичко се вдигна. Изключително замрели репортери, толкова няма кво да правят, да дойдат да им обесня някой работи.
21.
Ха Ха
24.11.2023 16:27:06
1
31
Ицака уби рибата с тея боклуци краставици и домати дето рекламира, чак пък толкова да паднеш за пари.
20.
От У
24.11.2023 16:20:28
1
46
Дойдох от Ямбол за жирафа, а той без намалние за черния петък.
19.
Ujas
24.11.2023 16:17:16
1
10
Сайта с полата на Майкъл корс не е на скандал а е от answear разбирачи :*
18.
До 11
24.11.2023 15:51:35
27
8
Ако мислиш,че на “запад” не правят същите неща като тук,си в много голяма заблуда :) Цените се вдигат с 30-50% и на “Black Friday” се намалят с 20-30% :)
17.
До 8
24.11.2023 15:50:54
3
23
Масово хората си купуват книги от Амазон или Озон. Понякога е доста по-евтино ;) Пък и доставката често е безплатна. За какво да харча гориво за ходене до книжарница :)
16.
...
24.11.2023 15:47:59
2
22
"Намаленията" са редовните, които можете да получите по всяко време на годината. Следя си цените онлайн и си поръчвам от там. Почти винаги доставката е безплатна.
15.
До 1
24.11.2023 15:46:43
16
26
Украинци а не руснаци ;)
14.
много сбъркани работи
24.11.2023 15:25:22
5
26
Отивам на Мания, за 10-12 лева си вземам чифт дънки. "Отстъпки" на Зара нещем, и без това дрехите идват от там. Дайхмана може да мине, понеже наистина имат добри обувки, но Декатлона също не отстъпват по качество а и цената при тях е по-добра. Правете си сметка, както каза колегата време,дата и място. Няма да издавам повече защото и далаверите си имат граници.
13.
Шльоко
24.11.2023 15:19:42
1
49
Къде са батките??!Адидасът бил с -20%..Най-тъжното е,че 70% от тези бАтки са скъсани шматки и носеха Адибас а в момента Адидас тип Маде ин Туркей или мнооого тежък жмел!
12.
Черен петък за наивни
24.11.2023 15:16:47
2
46
Трябва да си доста изостанал или да не следиш цените, или да не знаеш реалната стойност на продукта. Общо взето завишени цени с минимум намаление или 2 на цената на 1, но си плащаш и двете. Следя продукти цяла година и точно сега са вдигнати яко. Българска история.
11.
Нормално
24.11.2023 15:15:50
2
40
Още от преди 10 години се знае, че истинските намаления са в Моловете на София. Там до някъде се вижда и усещат истинските намаления, и нещата там са по същият начин, по който ги правят нещата с намаленията в Западните страни. А тук в Бургас нещата са си Ала Бала. Само на ликвидация в Бургас може нещо на изгодна цена да се намери.
10.
292
24.11.2023 15:15:29
3
63
Видяла жабата, че подковават вола и тя вдигнала крак. В щатите правят тотална разпродажба в определен ден от годината, за да се изчистят от непродадените стоки, за които иначе трябва да плащат за рециклиране или за склад. Тук Сулю и Пулю, на които складовете им са в магазините и даже нямат пълна гама номера и цветове от изложените артикули и те тръгнали да играят Черен Петър, пардон петък. Въпреки че дължат пари за всичко, което продават и нямат нищо за ликвидация. Накратко, ловят шарани на гола кука.
9.
wwww
24.11.2023 15:13:57
24
1
Знаете ли, че 74% от заседналите хора развиват хемороиди и те също могат да бъдат причинени от бременност, затлъстяване и генетика. Малко се говори за него, но на практика е масово заболяване, но има решение - профилактика или лечение на хемороиди само с едно лекарство, защото здравето е най-важно, прочетете сами ----- https://mub.me/hemoferon
8.
Ха ха
24.11.2023 15:01:43
2
33
Както винаги мижав интерес към книжарницата.
7.
Бс
24.11.2023 14:59:25
1
41
Точно от "ZARA" пък повече нищо няма да си взема. За няма и месец и цветовете на някои дрехи избеляват, играл съм го този филм с тях. Не напразно в химическото чистене не дават гаранция за тях и "Masimo Duti". Имат и хубави неща, но качествето е посредствено.
6.
Минчо
24.11.2023 14:26:32
3
90
Не разбрахте ли че т. Нар мол се използва предимно за да се топлят хората зимата и да стоят на хладно лятото. Нищо друго! Ученичките са умни - заключват си якетата в на Лидъл касите за багаж и после ходят обличат нови дрехи и се снимат за инстаграм и тикток. Друга група хора влизат в Лидъл за хранителни продукти (промоционални), а трета група взимат дрехи от уайкики и обувки от дайхман. Всичко останало което влиза в скъпите магазини са единични заблудени бройки които имат кеш за харчене и те харчат тоя кеш с максимата "от където дошло там и отишло". Тва е реалността.
5.
Ъ
24.11.2023 14:17:49
1
71
Как можахте да напишете статия, че хората нямат пари и не купуват. Сега ще я прочетат спонсорите ви в Общината на "Най-добрия за живеене" и ще ви подпалят телефона
4.
24.11.2023 14:13:35
7
59
Тежка реклама на Зара, поне кажете колко ви плащат!
3.
Клиент
24.11.2023 14:13:28
0
93
Как няма да е мижав интереса Флагман. Черният петък във България и всичко останало във държавата ни е черно. Цени надути и после уж намалени, качество никакво ,обслужване никакво, заплати никакви! За какъв интерес говорим.
2.
Оф
24.11.2023 14:08:16
3
74
Кой нормален човек ще тръгне на МОЛ в работно време?!
1.
Флагман е радост
24.11.2023 14:07:16
20
77
Че то вече само чобаните останаха да се ръгат като добитък из моловете. И руснаците разбира се. Нормалните хора си поръчваме всичко директно през интернет.
За бургазлии с ямболско-сливенски корени специално в емаг имат седмично предложение - казан за ракия, 25 литра намален на 899 лв. Ето това е промоция!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста В социалните мрежи вече текат провокативни призиви за организиране на почитателите му Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! На въпроса дали ще свидетелства срещу кмета на Варна Благомир Коцев отговори с „без коментар“ Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Сезонът в курорта започва натоварено  Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа С този мач показахме, че когато нещо се прави с желание от сърце, то се получава, каза Димитър Пейчев Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори