×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Норвегия предупреждава: Русия ще засили шпионската си дейност през 2026 г.
  • 858 двойки си казаха „ДА“ в Бургас през миналата година
  • Саудитска Арабия вдига забраната за алкохол за богати чужденци
  • Епстийн обмислял създаване на нова раса от собствените си гени
  • Проверяват гинекологичен кабинет и в Бургас за изтекли видеозаписи
  • Превръщането на женската уязвимост в порнографско съдържание показва сериозни пропуски в контрола
  • 20 г. след последния български зимен медал: 20 спортисти в опит да променят историята
  • Индустрията в колапс, уволняват хиляди хора
  • Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
  • Днес през 1878 г. е свободен град Бургас от османско владичество и е учредена първата българска градска община
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НАП започва да продава иззетите от полицията автомобили на пияни и дрогирани шофьори


НАП започва да продава иззетите от полицията автомобили на пияни и дрогирани шофьори
650 000 лева са внесени в бюджета от конфискувани вещи
24 Ноември 2023, Петък, 10:53 ч.
Автор: Флагман.БГ

Интересът към търговете е голям, всичките са реализирани още на първа стъпка

НАП Бургас продаде чрез търгове 27 автомобила, конфискувани и отнети в полза на държавата след присъди и решения на съда. Получените от тръжните процедури средства надхвърлят 50 000 лева. Сред насрочените нови продажби на моторни превозни средства са и такива, собственост на лица, шофирали след употреба на алкохол или наркотични вещества. 

Други 11 автомобила са в процес на оценяване за обявяване за продан. „Интересът към продажбите е голям, всичките са реализирани още на първа стъпка като в някои случаи имаме и сериозни наддавания от първоначално обявените цени. Стойностите на всеки един автомобил се определят след експертна оценка на вещо лице. Времето за реализация на една продажба е около три месеца“, коментира началникът на отдел „Държавни вземания“ в НАП Бургас Ралица Куванджиева.   

Близо 650 000 лева са внесени от НАП Бургас от началото на годината в републиканския бюджет от продажби на конфискувани и отнети в полза на държавата недвижими имоти, моторни превозни средства и благородни метали. Приходът е реализиран от проведените до този момент от отдел „Държавни вземания“ 41 търга. От НАП Бургас уточняват, че именно приходната агенция осъществява търгове на отнети в полза на държавата движими или недвижими вещи и имоти, след влезли в сила наказателни постановления на редица държавни институции или решения на съда.

Условията за провеждане на търговете, дните за оглед, списъците на вещите, размерите на депозитите, както и първоначалните продажни цени се публикуват и могат да се видят в Портала за продажби на НАП.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Флагман.БГ Тайните за красота на Мишел Пфайфър Тайните за красота на Мишел Пфайфър 06/02/2026, Петък 20:00 1
21
Коментара по темата
21.
Zorro
28.11.2023 01:42:02
0
0
Ами, че това с търговете е пълна смешка .
Под 2000 лева на автомобил.
Че се и хвалят, вместо да се засрамят.
А може би колите се изкупуват от някоя автоморга.
Срам, срам. Срам за такива търгове.
Препоръчвам на НАП да не се хвалят, а да се засрамят.
20.
Един
24.11.2023 22:00:50
0
1
Дайте линк към търга бе серсеми
19.
Нека още да карат като малумни
24.11.2023 19:04:11
1
1
Тт
18.
lokomi
24.11.2023 18:28:10
1
7
Много правилно решение е да се конфискуват автомобилите на пияндета и наркомани, изпукал мухльото 300 лева пияния аму се свидят 10лв за такси, наркомана е същия боклук, надрусал се убил детето жената мъжа на някой страдалец и айде да му простим, аз не бих простил, око за око... това е правилно
17.
градски
24.11.2023 16:15:44
0
18
Хм а тези обяви що ги нямаше в сайта на НАП? Нещо на измама мирише
16.
:)
24.11.2023 14:48:44
0
29
Нека да изнесат след продажбата на колите статистически данни, кои хора с какъв социален статус и какви заемащи длъжности са се сдобили с въпросните автомобили. Да не се окаже, че НОИ е автокъща за държавната администрация. :)
15.
Я
24.11.2023 13:37:09
0
24
27 автомобила за общо 50 хиляди лева прави по по-малко от 2 хиляди на автомобил, бе!
Къде е тази яма ?!
14.
Запознат
24.11.2023 13:24:17
2
10
Знаем ги тези търгове. Купуваш автомобил а в последствие той без двигател. Излишни разходи не ми трябват.
13.
шеф
24.11.2023 12:44:20
4
20
Погледнете търговете на НАП и ще се потресете- продават половин коли, някои от тях без двигател, други не са в движение, трети са престояли по 3-4 години на паркинг, без гуми, без акумулатор, счупени стъкла, а се искат по няколко хиляди лева !
12.
Ай да ни бързами с шампанскуту ощи, а?
24.11.2023 12:30:18
4
20
Колко е законно е друга бира. Дет се вика, ако има заведени и спечелени след това дела искам да знам кой ще покрие разходите по тях
11.
Боклуци
24.11.2023 12:16:35
3
15
Пак наши и ваши, боклуци мръсни
10.
Pencho
24.11.2023 12:10:13
4
12
Moga li da si otkupq mercedesa pak
9.
ЕМИ....ХИТРАТА СВРАКА
24.11.2023 11:46:57
6
26
С двата крака......така им се пада на пияндетата.....що не се пробват да карат пили,навънка (в чужбина).....да ама...НЕ....не им стиска....
Щото Ганьо ,не разбира ,,от со кротце,со благо и со малко кьотек,, и прави каквото си иска у БГ-ето.....
8.
1
24.11.2023 11:43:07
5
12
БРАВО
7.
до 2
24.11.2023 11:42:34
5
22
Явно мирише на корупция
6.
БРАВО!
24.11.2023 11:39:32
6
25
Всичко да се отнеме на наркоманските пияндета.
5.
Хахахаха
24.11.2023 11:38:47
4
27
Нищо не е тва. Още може. Наркомани и пияници под път и над път в територията.
4.
Клиент
24.11.2023 11:26:55
3
26
С двигател ли са ?
3.
Не подписвайте
24.11.2023 11:23:59
8
28
Протокол за доброволно предаване на автомобилът.
2.
1
24.11.2023 11:19:07
9
42
27 автомобила за 50 000 лева = 1 850 лв. от автомобил. Явно само сиромаси са изгорели.
1.
Scrooge McDuck
24.11.2023 11:13:49
10
30
Кого будалкате. 650 хиляди лева. В бюджета има 162 МИЛИОНА за ваксини против COVID 19. Да не говорим, че това с конфискацията още не е минало конституционен съд.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Отне ли прокълнатото злато на Вълчан Войвода живота на своите откриватели в „Петрохан“? Какво са открили в Странджа Иво Калушев и двете момчета в края на януари, докато са се „гмуркали“ и са обикаляли пещерите в студа? Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП По думите му лидерът на ГЕРБ е обявил в Брюксел, че Желязков е подписал в Давос за новото ООН заради проблеми с Вашингтон, но не се казва дали по „Магнитски“ България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет България рай за извратеняците! 64 000 камери достъпни в Интернет Паролите на повечето от тях са по подразбиране и всеки ги знае, а останалите всяко дете, което се опитва да се прави на хакер, може да пробие, разкри депутат Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Бургаският депутат инж. Петър Кънев се срещна с Генералния секретар на ОИСР Матиас Корман Матиас Корман е в София за официалното представяне на „Икономически преглед на България за 2025 г.“ Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя Застрахователите подготвят бонус малус система с рязко поскъпване за шофьори с няколко ПТП Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан" Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан" 15-годишният син на спелеолога е в неизвестност и е с издирваните след тройното убийство край „Петрохан“ Ивайло Калушев и Николай Златков Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026 Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026 Институциите отчетоха напредък по сигурността, финансирането и кампанията за популяризиране на България Как се променят таксите за дебитни карти след приемането на еврото Как се променят таксите за дебитни карти след приемането на еврото Анализът на тарифите на банките показва ясно очертана тенденция: все повече кредитни институции комбинират фиксирани такси с процент от теглената сума, което оскъпява по-големите тегления Освободителят на Бургас притежавал огромна библиотека – над 6000 книги Освободителят на Бургас притежавал огромна библиотека – над 6000 книги 6 февруари 1878 г. е дата с памет и предупреждение, а не формален ритуал без граждани, какъвто имаше днес в морския град При 4 зодии нещата ще се подреждат без усилия  При 4 зодии нещата ще се подреждат без усилия  Вселената ни намигва точно в точния момент
Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Greenpeace протестира срещу спонсорите на Зимните олимпийски игри в Милано Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Клиентите са възмутени от случващото се и често реагират с ирония, разказа Йоана Вълчанова Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Проливните дъждове предизвикаха наводнения свлачища и сериозни щети в няколко района Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Генерал-лейтенант Владимир Алексеев е прострелян и настанен в болница нападателят е избягал "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира автомобил.
– Минахте на червен светофар. – Шофьора без да каже нищо подава 10 лева.
– И с превишена скорост- – Шофьора прибира 10-те и подава 50 лева.
– Изглеждате ми подпийнал. – Шофьора подменя 50-те лв. със 100 лева.
– Тая кола, не е ли крадена? – На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър…
– Ами… Да се върнем на това, че сте пил…
Виц на деня Виц на деня В родилния дом нов баща се удивлява:
- Какво... близнаци!?
- Не, едно е! - успокоява го медицинската сестра. - И следващия път елате трезвен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Преди не ми вървеше с мъжете, но мина време и натрупах опит... Сега на мъжете не им върви с мен...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори