Васил Терзиев отново кани на разговори партиите в Столичния общински съвет
Разговорите ни с БСП, "Синя София" и "Възраждане" бяха фокусирани върху първите две точки, обясни кметът на София
Кметът на София Васил Терзиев отново ще изпрати покани до партиите в Столичния общински съвет по време на днешното заседание на Съвета.
"Очаквайте покани и ще продължим тези разговори", заяви Терзиев. Той припомни, че бяха изпратени покани до всички партии, представени в СОС.
"Текстът на всяка една покана е бил еднакъв, посочи кметът. Темите също бяха ясни предварително и не е излизано извън тях. Те бяха какви са приоритетите, които всеки един си представя, че трябва да бъдат реализирани в един мандат, за да започнем от това какво ни обединява. Второто нещо беше кои са важните неща за всяка партия, които да бъдат застъпени в следващия бюджет", каза Терзиев.
"Третото е темите, по които партиите биха проявили лидерство, за да залегнат като политики. Чак след обсъждането на тези точки, трябваше да говорим за избор за председател и сформиране на комисии. По последните две точки не е говорено изобщо", подчерта кметът Терзиев.
Разговорите ни с БСП, "Синя София" и "Възраждане" бяха фокусирани върху първите две точки, обясни Терзиев. Той допълни, че много би се радвал с тези, които не се е видял, разговорите да продължат.
Днес на заседанието отново бяха направени същите предложения за председател на СОС от партиите в Съвета. За поста "Продължаваме промяната - Демократична България" ("Спаси София") предложиха Борис Бонев, "БСП за България" - Диана Тонова. От "Възраждане" номинираха Красимир Гълъбов, а от "Има такъв народ" (ИТН) - Пламен Данаилов. Изборът беше чрез тайно гласуване с хартиени бюлетини.
През миналата седмица СОС не успя да избере свой председател, гласуването продължава днес.
Невероятна чест за Христо Стоичков - вижте какво решиха за него в Испания
Дързък опит за измама с евро във Варна
Разкриха "специално" желание на Линдзи Вон в медицинския хеликоптер
Рекорд в "Арена Бургас"
11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие
Бургазлийката Мария Бакалова ще снима филм с две големи звезди от Холивуд
Костадин Костадинов нападна ПП-ДБ заради "Петрохан", иска оставката на кмета на София
Гаджето на Гришо изгледа Супербоул до скандален мъж
Олимпийският герой Тервел Замфиров показа чувство за хумор при завръщането си в България
Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега
Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан"
Турски гранд предложи невероятна оферта за млада звезда на Барса, каталунците с бърз отговор
