Премиерът на Катар заговори за сделка с „Хамас“ за заложниците от Израел
Сделката ще е да бъдат освободени десетки заложници срещу 5-дневно примирие и някои други отстъпки от Израел
Близо сме до сделка за освобождаване на заложниците на „Хамас". Това обяви премиерът на Катар. Малкото емирство е посредник в преговорите между Израел и групировката, съобщава Нова телевизия.
Досега от над 240 заложници бяха освободени само четирима - точно със сътрудничеството на Катар. Премиерът Мохамед Ал-Тани каза за евентуалното ново споразумение, че в сравнение с големите трудности в началото, сега остават „съвсем малки пречки”.
Според медиите в Съединените щати Вашингтон участва в преговорите. Сделката ще е да бъдат освободени десетки заложници срещу 5-дневно примирие и някои други отстъпки от Израел.
„Не искам да влизам в подробности за преговорите. Темата, разбира се, е много чувствителна. Има по-добър шанс да се стигне до споразумение, ако се ровим по-малко. Надявам се, че ще имаме добра новина в близките дни и се надявам, че броят на освободените хора ще е значителен”, посочи посланикът на Израел в САЩ Михаел Херцог.
Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент
Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии
21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин
Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години
250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера
Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени
През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян
75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН
Микробус уби велосипедист при нощна катастрофа край Хасково
Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70%
Готвят 75% обезщетение за майките, които се върнат по-рано на работа
Жегата се завръща с температури до 33 градуса
