×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Финансовите министри от Г-7 умуват какво да правят с петролните резерви
  • Минималната заплата нараства на 704 евро
  • Бензинът поскъпва до 1,50 евро за литър
  • Рекорден скок на петрола: цената над $100 за барел
  • САЩ са похарчили 5,6 милиарда долара за боеприпаси за два дни операции срещу Иран
  • Шефът на пощите взима 7600 евро, а 60% от служителите - минимална заплата, каза Корман Исмаилов
  • Илияна Йотова поднесе венец пред Паметните плочи на спасителите на българските евреи
  • Разбиха две групи, насилвали момичета да проституират в Банско и Шумен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Футболните ни национали за малко да бият Сърбия като гост и да я лишат от Европейско


Футболните ни национали за малко да бият Сърбия като гост и да я лишат от Европейско
Десподов надбяга цялата отбрана на контраатака и вкара за 1:2, след това обаче сърбите изравниха
19 Ноември 2023, Неделя, 18:09 ч.
Автор: Флагман, снимка: БТА

Както и преди четири дни срещу Унгария, отново допуснахме изравняване за 2:2

България изпусна да победи Сърбия като гост в последния мач за двата отбора в европейските квалификации.

Домакините изравниха за крайното 2:2 само осем минути преди края, а ние можем да съжаляваме, че още едно смело и достойно представянето на отбора ни не бе наградено с победа.

Както и преди четири дни срещу Унгария, когато отново допуснахме изравняване за 2:2, българите обърнаха резултата от 0:1 до 2:1 срещу отбор, който се смяташе за категоричен фаворит срещу тях.

В последните си два мача срещу най-силните състави в групата доказахме, че всъщност може и да не е толкова лош материалът, за което се говори като оправдание от кой ли не фактор около националния в последните години, пише dir.bg. Можем само да съжаляваме, че не бихме поне по веднъж Литва и Черна гора, които са далеч от нивото на унгарци и сърби, а взехме само 1 точка от четирите мача с тях.

Равносметката е, че Унгария и Сърбия отиват на Евро 2024, макар днес съперникът ни доста сериозно да потрепери. Защото Черна гора поведе в Будапеща и при наша победа в Лесковац, сърбите оставаха трети.

Стадионът се чувстваше доста некомфортно, а президентът на страната Александър Вучич гледаше часовника си нервно, както и всеки в публиката на домакините. До него пък седна президентът на УЕФА Александър Чеферин и не би следвало да съжалява, че избра да гледа точно този мач.

Защото той бе атракция и драма.

Домакините започнаха ударно и ни сгазиха до 20-ата минута, а нашите трудно излизаха от наказателното си поле. В 16-ата минута сърбите откриха с гол на Милош Велкович отблизо и ни накараха да свием сърца в очакване на лош сценарий.

Но не - българите изравниха играта и още до почивката трябваше да изравнят, когато Кирил Десподов разтресе горната греда с хубав шут.

Георги Русев го направи в 59-ата минута, като стреля по диагонала ниско и точно за 1:1. А още десет минути по-късно Десподов надбяга цялата отбрана на контраатака и вкара над главата на вратаря Ваня Милинкович Савич - 1:2!

И надвисна опасност над сръбската звездна селекция. Но новините от Будапеща бяха, че два гола на Доминик Собослай са обърнали резултата до 2:1 за Унгария. В края Наги вкара за 3:1 и всичко в групата си дойде по местата. А сърбите изравниха в 82-рата минута с гол на Бабич, отново след корнер и лоша подредба на нашите.

"Маджарите" я печелят с 18 точки, сърбите са втори с 14, а Черна гора остава трети с 11 и отпада дори от баражите. Литва е с 6, а ние сме последни с 4.

Но последните два мача именно с отборите, които стигнаха финалите, са окуражаващи. Те са и първите на новия селекционер Илиан Илиев и, жалко, че не ги спечелихме, след като водихме почти до края. Не е съвпадение, че допуснахме и четирите гола в тях от статични положения. И все пак - нещата далеч не изглеждат толкова мрачни, както преди тези две срещи.


 


В категории: Спорт


11
Коментара
Емел МАХМУД „Черен дъжд“ в Иран „Черен дъжд“ в Иран 10/03/2026, Вторник 16:40 0
Мария АРНАУДОВА Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  10/03/2026, Вторник 16:37 0
11
Коментара по темата
11.
Дрът младеж
20.11.2023 09:13:17
0
0
Разликата е в манталитета Всеки футболист е с два крака, Меси и той, обаче...94, бяхме в група със световен шампион, на елиминации със световен шампион, как ги бихме? Игра до последно и хъс за победа. Не видях. Вкарали 1 гол повече и дърпат назад, ама в днешния футбол и три гола повече може да не ги стигнат. (Ливърпул в Истанбул). Добър резултат и мач за Перуци, а коментатора подхвърли, че както и да играем Сърбия не може да загуби. Оказа се прав
10.
Фекрет Стораро
19.11.2023 23:26:48
0
1
е как ще я лишат ? черна гора трябва да бият с 6 гола разлика на 0 и Сърбия да падне :D. Дадоха ни мача заради протестите
9.
Иван Николов
19.11.2023 22:02:42
1
2
Това е една наша минимална загуба, която автоматично става наша победа...
8.
Въй
19.11.2023 20:32:01
1
7
Ама тоя път успяха ли да си вкарат автогол или пропуснаха?
7.
чука ли
19.11.2023 19:45:28
0
6
чуках.....
колко пъти...???
два пъти.....ма тя не ми отвори...и си тръгнах
6.
Тъпанари
19.11.2023 19:40:06
0
11
И боби за.малко да фърли оставката ама....друг път
5.
Ха ха ха
19.11.2023 18:50:13
1
8
За колко малко, ама за малко да ги бием, ами за малко и сърбите можеха да ни бият.
4.
Боцмана
19.11.2023 18:39:03
2
20
Флагман, не е тук мястото за футболни теми!!
Тук са събрани топ военни анализатори, уникални политически наблюдатели, водещи експерти по пътна безопасност.
Това са зрели хора по на 16-17 години, които се занимават с много по-сериозни теми!!
3.
Ха Ха
19.11.2023 18:36:30
2
5
Кой пък ги гледа тея???
2.
777
19.11.2023 18:34:25
1
5
То и след първите два мача с Кръстаич имахме същите надежди, че ще се изгради отбор, но после пълен срах.
1.
Хехе
19.11.2023 18:23:33
1
29
Тамън да и го пъхна и тя не дойде
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Първо във Флагман.бг: Вижте листата на ГЕРБ-Бургас, има изненади! Първо във Флагман.бг: Вижте листата на ГЕРБ-Бургас, има изненади! Гръцкото разузнаване активира операция „Пустинен скорпион“ Гръцкото разузнаване активира операция „Пустинен скорпион“ Заради напрежението в Близкия изток  и под засилено наблюдение са базите в Суда и Александруполис, летища, хотели и краткосрочни наеми на фона на повишени опасения за сигурността Пенсиониран лейтенант и бивш войник от украинската армия са арестувани у нас за шпионаж Пенсиониран лейтенант и бивш войник от украинската армия са арестувани у нас за шпионаж Двамата са хванати в началото на годината близо до военен обект в България 5-те прокълнати села на България. Спиш на светната лампа! 5-те прокълнати села на България. Спиш на светната лампа! Там страхът не е измислица, а част от пейзажа Разбитите от ГДБОП сексбанди били част от империята на Димо Флорината Разбитите от ГДБОП сексбанди били част от империята на Димо Флорината Арестувани са 10 души, те склонявали момичета да предлагат платени ласки в баровете в Банско и Слънчев бряг Започна ли новата бежанска вълна? Задържаха иранки с фалшиви френски паспорти на „Капитан Андреево“ Започна ли новата бежанска вълна? Задържаха иранки с фалшиви френски паспорти на „Капитан Андреево“ Те влезли в страната с пътнически автобус от Истанбул Това не е нито Украйна, нито Газа, нито пък Иран, а български град Това не е нито Украйна, нито Газа, нито пък Иран, а български град Млади хора заминават за София или за чужбина, а населението на града постепенно намалява Марин и Михаела били гаджета отдавна, разиграват спектакъл в Ергенът Марин и Михаела били гаджета отдавна, разиграват спектакъл в Ергенът От тримата „ергени“ най-големи симпатии до момента събира 27-годишният варненец Марин Станев – лекар по образование и специалист по клинични проучвания, който живее и работи в София Двама пенсионирани военни украинци са обвинени в шпионаж в България Двама пенсионирани военни украинци са обвинени в шпионаж в България Софийският градски съд отложи заседанието за 17 март, а делото ще се гледа при закрити врата заради два тома секретни материали Александър беше изчезнал, откриха го мъртъв Александър беше изчезнал, откриха го мъртъв Младият мъж бе обявен за издирване по молба на близките си, след като изчезна на 7 март, когато излязъл да разходи кучето си
Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  Стрелба по консулството на САЩ в Торонто  Полицията разследва произведени изстрели край дипломатическата мисия в центъра на канадския град, а мотивът засега не е обявен Пентагонът се закани: Днес ще бъде най-интензивният ден на американските удари срещу Иран Пентагонът се закани: Днес ще бъде най-интензивният ден на американските удари срещу Иран Това заяви министърът на отбраната Пийт Хегсет на пресконференция В хранилищата на Нидерландия почти няма останал газ В хранилищата на Нидерландия почти няма останал газ По-малко от 30% от запасите остават в подземните хранилища в Европа като цяло Хърватия върна казармата след 19 години пауза Хърватия върна казармата след 19 години пауза 800 наборници вече започнаха обучение, а властите планират по 4000 души годишно да преминават през армията Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел Шефът на Испанската телевизия обвини „Евровизия“ в лицемерие заради Израел В БНТ наложиха цензура върху темата Защо мексиканските феминистки палят църкви? Защо мексиканските феминистки палят църкви? Те виждат в тях символ на патриархата  Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Мигранти пребиха местен в Белгия, защитил момиче от тях Нападението стана около гарата на Вилворде  Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Заможните хора по света инвестират в европейски имоти Испания, Португалия, Ирландия и Гърция се очертават като най-предпочитаните пазари за покупка на жилища от хора с високи доходи Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Полският яснодец Яцковски: През март в Европа започва финансова криза Тя ще е изкуствено създадена от САЩ в опит да се унищожи Европейския съюз  САЩ и Израел разчистват терена за революция в Иран САЩ и Израел разчистват терена за революция в Иран В последните дни активно се поразяват полицейски участъци и бази на репресивните органи 
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Скъпа, от колко време сме женени, за първи път ми правиш толкова хубаво кафе!
- Ааа, това е моята чаша!
Виц на деня Виц на деня Неделя сутрин в леглото.
- Скъпа, искаш ли кафе?
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник сутрин ти носи в леглото, кафе с едната ръка, мляко с другата, роза с устата и 5-6 гевречета...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори