×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Снегът пак изненада България, вижте кои пътища са затворени в страната


Снегът пак изненада България, вижте кои пътища са затворени в страната
Затворени в Бургаско са път I-9 Обзор - Слънчев бряг през Приморски проход, път III-6009 Миролюбово - Каблешково и път III-906 Бургас - Горица
19 Ноември 2023, Неделя, 12:10 ч.
Автор: Флагман.БГ

65 машини почистват републиканските пътища в районите със снежна покривка. Шофирайте внимателно!

Снегът пак изненада властите в България и към немалка част от републиканската пътна мрежа остава затворена. От АПИ съобщават, че 65 машини почистват пътните настилки в районите с натрупана снежна покривка в Източна България, за да се осигури безопасното пътуване на шофьорите по републиканските пътища. Обработката на настилките продължава в областите Бургас, Варна, Добрич, Разград и Шумен.

За снегопочистване е ограничено движението по път I-9 Обзор - Слънчев бряг през Приморски проход и по път III-906 Дюлино - Гюльовца през Дюлински проход. Ограничен е тежкотоварният трафик над 12 тона през „Троянски“ проход.

В област Варна са затворени пътища за снегопочистване път II-29 Варна – Добрич, път II-27 Търница - Бдинци, III-207 Ветрино - Векилски, III-2072 Добротич - Вълчи Дол, III-2702 Добрич - Суворово,  III-2901 Аксаковска панорама – Ветрино, път III-902 Кичево – Албена, III-2902 Аксаковска панорама – Кичево. В Община Вълчи дол е обявено бедствено положение.

В област Добрич затворени пътища за снегопочистване са път II-27 Добрич – Балчик, път II-29 Добрич – Генерал Тошево. За МПС над 12 т е ограничено движението по път II-71 Добрич - Силистра, път III-207 - Тервел – Кочмар и път III-7106 Карапелит - Кочмар.

В област Бургас затворени за снегопочистване са път I-9 Обзор - Слънчев бряг през Приморски проход, път III-6009 Миролюбово - Каблешково и път III-906 Бургас - Горица.

В област Шумен временно е ограничено движението по път I-7 Панайот Волово – Браничево поради снегопочистване.

В област Разград движението по път II-23 Русе - Дулово от разклона за Свещари до Завет е затворен за всички автомобили поради почистване от снеговалежи.Утре – 20 ноември, по разпореждане на ръководството на Агенция „Пътна инфраструктура“ ще бъде извършен анализ на предприетите мерки и наличната техника.

При констатиране на нередности ще бъдат наложени санкции на пътноподдържащите фирми.

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат със съобразена скорост и повишено внимание, да спазват необходимата дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания. Блокирането на движението от превозни средства с неподходящи – износени гуми, блокира пътуването на всички останали шофьори и затруднява работата на снегопочистващата техника.

Областните пътни управления и пътноподдържащите дружества следят метеорологичните прогнози и са в готовност да предприемат максимално бързо необходимите действия за обработка на настилките, за да се осигури проходимостта на пътищата. Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България. За повишаване безопасността на движение при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработване на настилките с химически вещества и инертни материали, а там, където се налага заради силния вятър, снегонавяванията или слаба видимост, е възможно трафикът да се ограничава временно до подобряване на метеорологичните условия и почистването на пътя.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

 


В категории: Времето днес


Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
11
Коментара по темата
11.
*********
19.11.2023 15:14:52
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Да ама Не
19.11.2023 13:56:51
0
4
Звъня на АПИ в 08:00 и ли казват, че е отворен прохода.Тръгвам и след половин час съм зад патрулката която е затворила Обзорски проход...
9.
До 7
19.11.2023 13:32:04
0
7
От Бургас до Крушевец пътя е ОК от там нататък не знам как е.
8.
777
19.11.2023 13:29:16
0
9
Ако подне сняг, лятото да ,ама сега голяма изненада явно на пролет чакахме снега!!!
7.
.....
19.11.2023 13:12:18
2
1
Ако някой има актуална информация за пътя Бургас -Малко Търново, моля да пише.
6.
до 5
19.11.2023 13:07:50
18
3
Пускаш коментар и за една минутка получаваш 5 плюса хахахаха баси газарите сте тролчетата на тиквуний I
5.
То е ясно за жълтопаветните педали
19.11.2023 13:05:47
9
19
За всичко е виновен Бойко :)
Виновен е и за меките им пи6ки, виновен е и за това, че не могат да забременеят от задния вход....
Добре че е Бойко, за да си имат оправдания за некадърността си!
Още 50 години с Бойко ще се оправдават ПП-ДБ и смукачите :))))
4.
До 1
19.11.2023 13:03:11
0
21
От една седмица предупреждават,ама кой чете и слуша!Важното е договора за почистване да върви!Ама и той хвръкна!
3.
Странджански нер
19.11.2023 12:49:04
12
13
Мен туй ко ма бърка? Аз съм в къщи, дърва има за печката и жуля алжирка.
Наздраве!
2.
Боко Тиквата
19.11.2023 12:36:55
16
14
По мое време такива работи не се случваха. Снежинките ги ловихме още във въздуха
1.
Кочо
19.11.2023 12:27:22
1
21
Ама как няма да ги изненада снега властите... Средата на Юли месец сме все пак ! Метеорологични станции имаме ли изобщо се чудя или хвърлят боб и редят пасианси за прогнозата на времето.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори