×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Северният плаж в Бургас е опустошен след урагана снощи, вълните са стигали до паркинга край бариерата (СНИМКИ)


Северният плаж в Бургас е опустошен след урагана снощи, вълните са стигали до паркинга край бариерата (СНИМКИ)
Да, това е точно тази ивица в 8:30 ч. днес, след като вчера скоростта на вятъра приближи 100 км/ч
19 Ноември 2023, Неделя, 08:57 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимки: Станимира ЖЕЛЯЗКОВА

Наводнени са заведенията, гледката е покъртителна

Северният плаж в Бургас никога не е изглеждал по този начин. След урагана вчера вечерта, ивицата е опустошена. Вълните са стигали чак до паркинга край бариерата, а заведенията на плажа за наводнени.

Към 8:30 ч. тази сутрин водата все още не се е оттекла от брега към морето. Вълните и в момента са близо двуметрови.

Нанесени са сериозни щети не само по плажната инфраструктура, Възможно е да се наложи и специализирана техника да отводнява терените на брега, извън плажната ивици, които са били заляти

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
34
Коментара
Емел МАХМУД Ограничават още един участък на АМ "Тракия" Ограничават още един участък на АМ "Тракия" 22/06/2026, Понеделник 15:20 1
Денис ЕПИТРОПОВ Пиян моторист катастрофира край Пловдив Пиян моторист катастрофира край Пловдив 22/06/2026, Понеделник 14:10 1
34
Коментара по темата
34.
Паткан
20.11.2023 00:42:17
1
10
Да се рови всяка зима плажната ивица, заради скапаните дървени миризливите капани по нея е само и единство в интерес на собствениците им, и ничии друг, да не говорим колко е грозно и като се разхождаш не можеш да видиш морето! Никога преди така не е разкопан плажа, ама никога и добре че областния управител издаде забрана това малоумие да не продължава!!! Който не иска да му отнасят заведението вълните, да ходи да си го строи на Меден рудник на баира!!!
33.
Смешен плач
19.11.2023 21:48:19
0
8
Нищо му няма на плажа, видях го лично днес в 16.30 часа. Вълните се разбиват в ниското и пяната се плъзга по пясъка като по стъкло, децата се радват, хората снимат, красива стихия без жертви. Флагман залага на икономиката на вниманието, на ефекта на сензацията и воала, коментар след коментара, мила моя майнольо!
32.
3333
19.11.2023 14:01:21
1
18
Някои хора си мислят, че държат заведения в Палма де Майорка и целогодишно ще работят, без да полагат грижи за инвентара си. Не слушат прогнозите и чакат дигите да им решат проблемите.
31.
Пламен
19.11.2023 13:55:42
2
39
А, някой ще отговори ли КОЙ КАПУТ дава ПРОТИВОЗАКОННИ РАЗРЕШИТЕЛНИ да се строят заведения върху плажа директно???
30.
Тетраедъра
19.11.2023 13:40:28
5
34
Чакам сега "умни" концесионери да нададат вой, че държавата не си е на мястото. Дали ще изезе някой да им каже, че сами си преебаха ивицата, ровейки с багери, трупащи диги? Природата им показа колко са прости. Това че си наел плаж не те прави умен. Прави те печелбар. Нищо повече.
29.
Заведенията да си бяха прибрали реквизита
19.11.2023 13:27:03
1
19
Явно някои не са чували думата вълнолом. Вълнолома се прави с камъни, не с пясък . Интересно какви са последствията след солниците, там от вторият бункер по пътя към Сарафово, където правиха уж алея и пропадна и стои с едни ленти и никой нищо не направи.
28.
До 26
19.11.2023 13:25:19
15
6
Не е лесно да тъп, съжалявам те... през годините винаги са правили диги, защото Сл.бряг е под морското ниво, тоест при вълнение и е под вода, ама какво да ти се обяснява, тъп си се родил и такъв ще умреш, тор си баце
27.
Супер
19.11.2023 13:21:08
0
21
Тъкмо малко да го изчисти ,че е като кочина тоя мизерен плаж .Концесионера е за глоба ,никаква поддръжка на ивицата
26.
Гуруто по дигите, дей го .....
19.11.2023 13:10:39
3
20
Николай Димитров - ухото, не е ли изнесъл реч за дигите пясък, дето пазели пясъка от такива урагани?! Липсва и инфо за плаж Крайморие-Какао бийч на М.Рудник и Комлука.
25.
Дзъндзата
19.11.2023 12:54:29
12
7
Сега да им възстановят щетите от нашите пари! Щото сигурно им се е досвидяло да се застраховат.
24.
Ти
19.11.2023 12:28:48
11
1
си тоя, който обижда и пак ще ге изтрият. Отиваме двамата на кариерата на Новоселци ти пълниш 1 ремарке мокър пясък, аз взимам 1 ремарке сух. Кой ще плати повече на кантара? Още едно! Пясъкът, който взе морето, пребъркан ли беше, демек сух или мокър?
23.
Дааааа
19.11.2023 11:54:17
21
21
Видимо нашите прости концесионерчета, дребни мутренски слугинажи, бивши сладоледаджийчета израснали със свирки в мутренската йерархия се мислят за интелектуален капацитет. В това е най големия проблем на страната ни. Та за неукото концесионерче което спори тук с хората и ги обижда ми се иска да отбележа, че една кофа сух пясък, тежи повече от една мокър. Ако искаш провери. В мокрия има стотици хиляди молекули ВОДА и ВЪЗДУХ, разредена е, тъпанар такъв. Когато под пясъка има вода, то той много по лесно може да се измие отгоре с вода и тази вода да го отнесе. Не е нужно да говориш с Айншайн за да ти го потвърди, трябва само да помислиш малко ако празната ти кратуна има такава функция. Ровите ли пясъка, го разреждате с вода и въздух. Затова после морето го отнася наглеци такива.
22.
Зелените талибани на сапун
19.11.2023 11:43:00
20
50
Областната управителка като забрани дигите, сега да си посипе тъпата чутура с пясък!
На Слънчев брят, където има диги, няма наводнения, където не са издигнати още, там има езера!
Цял свят предприемат мероприятия за опазване на плажовете при зимни условия, само при нас, зелените терористи забраняват всички мероприятия за опазване на плажната ивица!
ПП-ДБ и Смучи София, трябва да се ликвидират като предатели на България!
21.
До13
19.11.2023 11:31:07
19
1
Вкарай няколко молекули вода в цимент и после го пребъркай, ако можеш. Абе, Земята има ли северен и южен полюс?
20.
Най-накрая
19.11.2023 11:13:03
18
10
Доживях да видя една статия във Флагман написана без грешки и със смислено свързани изречения! Дано не сте я преписали отнякъде!
19.
До18
19.11.2023 11:11:42
3
12
Кака не ги измества, пък влиза между тях бе идиот ? Нали за да влезе между тях трябва да си направи място, да ги измести бе амебо. Олее колко си тъп. Върни се в началото по физика бе смачкан селски наемател
18.
До 16
19.11.2023 11:05:12
27
9
Иди до плажа и провери, тъп дървен философ! Водата в мокрият пясък не измества самите песъчинки, а влиза МЕЖДУ ТЯХ и ги уплътнява! Обема ОСТАВА СЪЩИЯ, ве, глуп@к, само, че “взема” вода!
17.
Ина
19.11.2023 10:55:42
22
29
Дано вятърът е изчистил грозните постройки по плажната ивица ,особенно металната 37изгоряла сграда,която загрозява от години.
16.
*********
19.11.2023 10:50:16
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
Дъ Фъ тм
19.11.2023 10:46:05
17
9
Ти, мокър пясък местил ли си?
14.
Принцеса Турандот
19.11.2023 10:45:52
21
28
Сега чакаме и репортаж от плаж #1 на Балканския полуостров Копакабана Крайморие. Какви щети е нанесъл циклона Фредерик, колко пясък е отнесен от морето и как държавата не помага на плажните концесионери.
13.
ЕКСПЕРТ
19.11.2023 10:15:02
25
28
Колкото повече се копае една маса, толкова по лесна става тя за преместване ! Дали ще е пясък, пръст, цимент, когато го разкопаваш често, той не може да слепне защото така му вкарваш молекули вода, въздух и много бързо после вълната го отнася. Не пипайте пясъка мръсници, ще ни оставете без плажове.
12.
Ужас
19.11.2023 10:11:16
34
35
Ровиха малоумниците с багери солниците и северния плаж и морето си прибра пясъка, отнеси го, плажната ивица става все по-малка.
11.
Супер е.
19.11.2023 10:08:43
20
21
Морето ще ти върне пясъка, ама не се знае кога. Още веднъж и лятото шезлонги и чадъри на асвалтовата алея.
10.
До 4
19.11.2023 10:05:26
29
24
Вижте Камера 4 във видеонаблюдение:
https://smartburgas.eu/bg
На тоя тъпан от пост 4 дали ще помогнат тъпите му диги.
Хората са казали, там където е текло, след 50 години пак ще тече
9.
АААААААА
19.11.2023 10:04:02
28
57
Супер си си е плажът ! Проблема видимо от снимките е, че в циганиите на кръчмарите. Тези боклуци веднага да си махат грозните железарии, пластмаси, цигании от плажовете. Тези изкуствени грозни палми също. Това е проблема, не бурята, вълните, плажът. Не лъжете хората. Веднага собствениците да бъдат глобени солено за замърсяване на морето ни и да си разкарат мизериите от там
8.
До 4
19.11.2023 09:51:58
31
46
Диги си прави във ваната в къщи. Морето трябва да изчисти и уплътни пясъка, иначе си го прибира и го отнася към пристанището, после плащаме за одълбочаване, ама от селяни в тоя селски град, мислят си за вади за домати в къра. Това е море тъпан.
7.
Чичо Митко
19.11.2023 09:51:43
26
24
Да съберем по някой лев да помогнем на концесионера на плажа и кръчмите
6.
Поръчкова статия
19.11.2023 09:50:02
26
35
Целта на мръсниците и наглеците е да вдигнат дигите и да напълнят плажът с дървении и бизнесГрозотиите им. Нищо му няма на плажът. Ето веднага започнаха гнусните мазници като коментар 4. Даже мога да ви кажа на кой плаж е концесионер
5.
Мда
19.11.2023 09:47:46
17
40
Мутрите да бягат бърже , да прибират фекалните тръби, че пак ще се изложим с л@йноморието.
4.
Ойт
19.11.2023 09:45:11
40
45
Затова се правят диги, но разни псевдо еколози и махленски разбирачи се противопоставят.
3.
Фейк
19.11.2023 09:37:48
18
95
Плажът въобще не е опустошен ! Опустошени са идиотските дървении, кръчмите по него, не манипулирайте хората. Плажът си е ОК. Вода, пясък, приливи, отливи, вълни, нищо нередно и смущаващо.
2.
Ред в хаоса
19.11.2023 09:28:47
21
59
Форца "Губернаторе" , Плажът е изключителна държавна собственост. Пътят - държавна собственост.
Аз не вярвах, че в тесен залив може да се вдигне такава вълна.
Едно време, неотдавна, се правиха пясъчни диги, ама бургаската буржоазия недоволстваше, че не се виждала водата, е, сега се вижда...
1.
Da
19.11.2023 09:28:20
18
54
Ами строи се на плажа вие какво очаквате.Щом е плаж значи има пясък.Щом има пясък са го докарали вълни вероятно.Нали има логика.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Четириногото избягало от ветеринарна клиника, вървяло е близо 9 км, а накрая се скрило в склад на магазин Провал за професионалните гимназии в Бургас: Бълват кадри без базова функционална грамотност Провал за професионалните гимназии в Бургас: Бълват кадри без базова функционална грамотност Равносметката за 10-ти клас показва, че техническите и транспортните училища масово потъват в класацията Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Твърди се, че риалити звездата е сближил отношенията си с млада моделка, а русокосата красавица научила за предателството от трети лица Пиян моторист катастрофира край Пловдив Пиян моторист катастрофира край Пловдив Водачът е настанен в болница с наранявания, след като се блъсна в мантинела с близо 3 промила алкохол Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино Уж издирваният Невзоров се появи пред собственици в Баба Алино По време на срещата са били обсъдени всички актуални обстоятелства около издадените заповеди от страна на кмета на Варна Благомир Коцев От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас От „солени“ цени в евро до безплатна вечеря: Как приключи испанският фестивал в Бургас Докато мрежата гърми срещу калмари за 14 евро и сладолед за 8 евро, готвачите нахраниха без пари верните си фенове Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Край на шоуто! Ивелин Михайлов май закрива и „Величие“ след Историческия парк Край на шоуто! Ивелин Михайлов май закрива и „Величие“ след Историческия парк Орязаната държавна субсидияпринуди партията да се свие до минимум, за да спаси оставащите хиляди евро ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи Футболистите на Димчо Ненов се събират на 29 юни за първа тренировка преди новия сезон в Трета лига
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Любимият сериал от прехода остана само с един жив актьор, след като трагичната участ покоси почти цялото семейство Танер  
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори