×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Северният плаж в Бургас е опустошен след урагана снощи, вълните са стигали до паркинга край бариерата (СНИМКИ)


Северният плаж в Бургас е опустошен след урагана снощи, вълните са стигали до паркинга край бариерата (СНИМКИ)
Да, това е точно тази ивица в 8:30 ч. днес, след като вчера скоростта на вятъра приближи 100 км/ч
19 Ноември 2023, Неделя, 08:57 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимки: Станимира ЖЕЛЯЗКОВА

Наводнени са заведенията, гледката е покъртителна

Северният плаж в Бургас никога не е изглеждал по този начин. След урагана вчера вечерта, ивицата е опустошена. Вълните са стигали чак до паркинга край бариерата, а заведенията на плажа за наводнени.

Към 8:30 ч. тази сутрин водата все още не се е оттекла от брега към морето. Вълните и в момента са близо двуметрови.

Нанесени са сериозни щети не само по плажната инфраструктура, Възможно е да се наложи и специализирана техника да отводнява терените на брега, извън плажната ивици, които са били заляти

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
34
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
34
Коментара по темата
34.
Паткан
20.11.2023 00:42:17
1
10
Да се рови всяка зима плажната ивица, заради скапаните дървени миризливите капани по нея е само и единство в интерес на собствениците им, и ничии друг, да не говорим колко е грозно и като се разхождаш не можеш да видиш морето! Никога преди така не е разкопан плажа, ама никога и добре че областния управител издаде забрана това малоумие да не продължава!!! Който не иска да му отнасят заведението вълните, да ходи да си го строи на Меден рудник на баира!!!
33.
Смешен плач
19.11.2023 21:48:19
0
8
Нищо му няма на плажа, видях го лично днес в 16.30 часа. Вълните се разбиват в ниското и пяната се плъзга по пясъка като по стъкло, децата се радват, хората снимат, красива стихия без жертви. Флагман залага на икономиката на вниманието, на ефекта на сензацията и воала, коментар след коментара, мила моя майнольо!
32.
3333
19.11.2023 14:01:21
1
18
Някои хора си мислят, че държат заведения в Палма де Майорка и целогодишно ще работят, без да полагат грижи за инвентара си. Не слушат прогнозите и чакат дигите да им решат проблемите.
31.
Пламен
19.11.2023 13:55:42
2
39
А, някой ще отговори ли КОЙ КАПУТ дава ПРОТИВОЗАКОННИ РАЗРЕШИТЕЛНИ да се строят заведения върху плажа директно???
30.
Тетраедъра
19.11.2023 13:40:28
5
34
Чакам сега "умни" концесионери да нададат вой, че държавата не си е на мястото. Дали ще изезе някой да им каже, че сами си преебаха ивицата, ровейки с багери, трупащи диги? Природата им показа колко са прости. Това че си наел плаж не те прави умен. Прави те печелбар. Нищо повече.
29.
Заведенията да си бяха прибрали реквизита
19.11.2023 13:27:03
1
19
Явно някои не са чували думата вълнолом. Вълнолома се прави с камъни, не с пясък . Интересно какви са последствията след солниците, там от вторият бункер по пътя към Сарафово, където правиха уж алея и пропадна и стои с едни ленти и никой нищо не направи.
28.
До 26
19.11.2023 13:25:19
15
6
Не е лесно да тъп, съжалявам те... през годините винаги са правили диги, защото Сл.бряг е под морското ниво, тоест при вълнение и е под вода, ама какво да ти се обяснява, тъп си се родил и такъв ще умреш, тор си баце
27.
Супер
19.11.2023 13:21:08
0
21
Тъкмо малко да го изчисти ,че е като кочина тоя мизерен плаж .Концесионера е за глоба ,никаква поддръжка на ивицата
26.
Гуруто по дигите, дей го .....
19.11.2023 13:10:39
3
20
Николай Димитров - ухото, не е ли изнесъл реч за дигите пясък, дето пазели пясъка от такива урагани?! Липсва и инфо за плаж Крайморие-Какао бийч на М.Рудник и Комлука.
25.
Дзъндзата
19.11.2023 12:54:29
12
7
Сега да им възстановят щетите от нашите пари! Щото сигурно им се е досвидяло да се застраховат.
24.
Ти
19.11.2023 12:28:48
11
1
си тоя, който обижда и пак ще ге изтрият. Отиваме двамата на кариерата на Новоселци ти пълниш 1 ремарке мокър пясък, аз взимам 1 ремарке сух. Кой ще плати повече на кантара? Още едно! Пясъкът, който взе морето, пребъркан ли беше, демек сух или мокър?
23.
Дааааа
19.11.2023 11:54:17
21
21
Видимо нашите прости концесионерчета, дребни мутренски слугинажи, бивши сладоледаджийчета израснали със свирки в мутренската йерархия се мислят за интелектуален капацитет. В това е най големия проблем на страната ни. Та за неукото концесионерче което спори тук с хората и ги обижда ми се иска да отбележа, че една кофа сух пясък, тежи повече от една мокър. Ако искаш провери. В мокрия има стотици хиляди молекули ВОДА и ВЪЗДУХ, разредена е, тъпанар такъв. Когато под пясъка има вода, то той много по лесно може да се измие отгоре с вода и тази вода да го отнесе. Не е нужно да говориш с Айншайн за да ти го потвърди, трябва само да помислиш малко ако празната ти кратуна има такава функция. Ровите ли пясъка, го разреждате с вода и въздух. Затова после морето го отнася наглеци такива.
22.
Зелените талибани на сапун
19.11.2023 11:43:00
20
50
Областната управителка като забрани дигите, сега да си посипе тъпата чутура с пясък!
На Слънчев брят, където има диги, няма наводнения, където не са издигнати още, там има езера!
Цял свят предприемат мероприятия за опазване на плажовете при зимни условия, само при нас, зелените терористи забраняват всички мероприятия за опазване на плажната ивица!
ПП-ДБ и Смучи София, трябва да се ликвидират като предатели на България!
21.
До13
19.11.2023 11:31:07
19
1
Вкарай няколко молекули вода в цимент и после го пребъркай, ако можеш. Абе, Земята има ли северен и южен полюс?
20.
Най-накрая
19.11.2023 11:13:03
18
10
Доживях да видя една статия във Флагман написана без грешки и със смислено свързани изречения! Дано не сте я преписали отнякъде!
19.
До18
19.11.2023 11:11:42
3
12
Кака не ги измества, пък влиза между тях бе идиот ? Нали за да влезе между тях трябва да си направи място, да ги измести бе амебо. Олее колко си тъп. Върни се в началото по физика бе смачкан селски наемател
18.
До 16
19.11.2023 11:05:12
27
9
Иди до плажа и провери, тъп дървен философ! Водата в мокрият пясък не измества самите песъчинки, а влиза МЕЖДУ ТЯХ и ги уплътнява! Обема ОСТАВА СЪЩИЯ, ве, глуп@к, само, че “взема” вода!
17.
Ина
19.11.2023 10:55:42
22
29
Дано вятърът е изчистил грозните постройки по плажната ивица ,особенно металната 37изгоряла сграда,която загрозява от години.
16.
*********
19.11.2023 10:50:16
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
Дъ Фъ тм
19.11.2023 10:46:05
17
9
Ти, мокър пясък местил ли си?
14.
Принцеса Турандот
19.11.2023 10:45:52
21
28
Сега чакаме и репортаж от плаж #1 на Балканския полуостров Копакабана Крайморие. Какви щети е нанесъл циклона Фредерик, колко пясък е отнесен от морето и как държавата не помага на плажните концесионери.
13.
ЕКСПЕРТ
19.11.2023 10:15:02
25
28
Колкото повече се копае една маса, толкова по лесна става тя за преместване ! Дали ще е пясък, пръст, цимент, когато го разкопаваш често, той не може да слепне защото така му вкарваш молекули вода, въздух и много бързо после вълната го отнася. Не пипайте пясъка мръсници, ще ни оставете без плажове.
12.
Ужас
19.11.2023 10:11:16
34
35
Ровиха малоумниците с багери солниците и северния плаж и морето си прибра пясъка, отнеси го, плажната ивица става все по-малка.
11.
Супер е.
19.11.2023 10:08:43
20
21
Морето ще ти върне пясъка, ама не се знае кога. Още веднъж и лятото шезлонги и чадъри на асвалтовата алея.
10.
До 4
19.11.2023 10:05:26
29
24
Вижте Камера 4 във видеонаблюдение:
https://smartburgas.eu/bg
На тоя тъпан от пост 4 дали ще помогнат тъпите му диги.
Хората са казали, там където е текло, след 50 години пак ще тече
9.
АААААААА
19.11.2023 10:04:02
28
57
Супер си си е плажът ! Проблема видимо от снимките е, че в циганиите на кръчмарите. Тези боклуци веднага да си махат грозните железарии, пластмаси, цигании от плажовете. Тези изкуствени грозни палми също. Това е проблема, не бурята, вълните, плажът. Не лъжете хората. Веднага собствениците да бъдат глобени солено за замърсяване на морето ни и да си разкарат мизериите от там
8.
До 4
19.11.2023 09:51:58
31
46
Диги си прави във ваната в къщи. Морето трябва да изчисти и уплътни пясъка, иначе си го прибира и го отнася към пристанището, после плащаме за одълбочаване, ама от селяни в тоя селски град, мислят си за вади за домати в къра. Това е море тъпан.
7.
Чичо Митко
19.11.2023 09:51:43
26
24
Да съберем по някой лев да помогнем на концесионера на плажа и кръчмите
6.
Поръчкова статия
19.11.2023 09:50:02
26
35
Целта на мръсниците и наглеците е да вдигнат дигите и да напълнят плажът с дървении и бизнесГрозотиите им. Нищо му няма на плажът. Ето веднага започнаха гнусните мазници като коментар 4. Даже мога да ви кажа на кой плаж е концесионер
5.
Мда
19.11.2023 09:47:46
17
40
Мутрите да бягат бърже , да прибират фекалните тръби, че пак ще се изложим с л@йноморието.
4.
Ойт
19.11.2023 09:45:11
40
45
Затова се правят диги, но разни псевдо еколози и махленски разбирачи се противопоставят.
3.
Фейк
19.11.2023 09:37:48
18
95
Плажът въобще не е опустошен ! Опустошени са идиотските дървении, кръчмите по него, не манипулирайте хората. Плажът си е ОК. Вода, пясък, приливи, отливи, вълни, нищо нередно и смущаващо.
2.
Ред в хаоса
19.11.2023 09:28:47
21
59
Форца "Губернаторе" , Плажът е изключителна държавна собственост. Пътят - държавна собственост.
Аз не вярвах, че в тесен залив може да се вдигне такава вълна.
Едно време, неотдавна, се правиха пясъчни диги, ама бургаската буржоазия недоволстваше, че не се виждала водата, е, сега се вижда...
1.
Da
19.11.2023 09:28:20
18
54
Ами строи се на плажа вие какво очаквате.Щом е плаж значи има пясък.Щом има пясък са го докарали вълни вероятно.Нали има логика.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера” Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори