×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хората с тези заболявания не бива да докосват кисело зеле


18 Ноември 2023, Събота, 18:29 ч.
Автор: Флагман.бг

Хората с тези заболявания не бива да докосват кисело зеле

Една от най-любимите зимнини за българина е киселото зеле. То не само е вкусно, но е и много полезно, особено за здравето на чревната микрофлора. Киселото зеле съдържа фибри, витамин С, витамини от група В, както и калий, калций, цинк, селен, желязо, йод, фосфор и натрий, информира zdrave.to.

Ферментиралото зеле нормализира храносмилането, има благоприятен ефект върху кръвоносните съдове, нивата на кръвната захар и имунитета. Но въпреки всичките му прекрасни ползи, има хора, които трябва да внимават с консумацията му.

Става въпрос за хора, страдащи от хипертония и заболявания, свързани с нарушен метаболизъм на солта. Факт е, че солта в киселото зеле може да причини подуване и да вдигне кръвното налягане. Ако не изключите напълно от диетата си такова зеле, то тогава трябва да намалите другите солени храни.

Също така е по-добре да се въздържате от ядене на кисело зеле по време на периоди на обостряне на заболявания на храносмилателната система. Говорим по-специално за гастрит, гастродуоденит, пептична язва и заболявания на панкреаса.

А наличието на ферментационни продукти в киселото зеле го прави нежелателно за консумация от хора, които страдат от синдром на раздразнените черва и улцерозен колит. В същото време, ако има стабилна ремисия и човек не се притеснява за стомаха и червата си, тогава киселото зеле може да се консумира, тъй като е ферментирал продукт. По време на приготвянето му се случва ферментация и този продукт е по-лесен за смилане, отколкото обикновена салата от прясно зеле.

Кърмещите майки също са едни от хората, които поне в началото трябва да избягват консумацията на кисело зеле, тъй като то може да предизвика колики у бебето.


В категории: Животът


8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Кафеджия
21.11.2023 15:29:12
0
1
От години следя рубриката Ви с кафенцето че тя е единствената дето си заслужава в сайта Ви.
Но днес и нея сте опорочили с тази снимка на дебелана .....
7.
пълни глупости
20.11.2023 16:52:54
0
2
Българина от време оно употребява сланина,кисело зеле,вино и ракия в несвяст.
6.
РЯДКО
20.11.2023 10:31:33
0
2
Прост сайт. Как не написахте една свястна статия
5.
Консервна фабрика
20.11.2023 08:12:59
2
5
Чудно, тъкмо се чудех как да уволня един хипертоник. М'чи той не трябвало да докосва кисело зеле! Значи няма как да си изпълнява работните задължения. Ш'си съ уволнявамИ
4.
Гочето
19.11.2023 17:32:23
5
12
Е,затова киселото зеле се вари с обезкостено свинско джоланче за му се премахнат вредните емисии.
3.
Анелия Григорова
19.11.2023 15:10:02
5
11
Всичко, което е написано е абсолютно различно, от онова което сме чели и знаем за ползите от киселото зеле.
Нямам намерение да споря с Вас, просто ме разочарова те.
2.
Мхм
19.11.2023 14:31:57
6
32
Всичко хубаво и полезно дето е българско трябва да бъде осрано от медиите, ама нали продажбата на лекарства и боклуците от Кауфланд и Лидъл трябва да вървят...
1.
Иванов
18.11.2023 23:27:34
11
48
Ами обезсолете го и нямате проблем това защо не го писахте и преминало термична обработка няма проблем да се яде от всеки
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защо бе арестувана Гергана? Не всяка полицейска простотия е репресия срещу свободата на словото! Защото между „полицията се е издънила“ и „властта арестува журналисти“ има една досадна подробност, коментира журналистът Ангел Зафиров Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи Логиката на тази дълбока държава е желязна: Не вкарваш в затвора съдията или прокурора, когото си хванал в прегрешение, а го повишаваш „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа „Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа Димитър Николов, Стоян Кижев и Глен Хабимана донесоха успеха с 3:1 над „Димитровград“ в Българово „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград „Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград Ивайло Климентов откри в 22-рата минута, а бургазлии нанесоха втори удар малко преди почивката След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел След битка с вълните обявиха спасителя на плаж "Градина" край Созопол за ангел Господ и Света Богородица ни го изпратиха, споделя дама, която влязла в морето с дъщеря си до коленете при червен флаг Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград Денис Токмак и Нуретин Пюскюлю намалиха резултата в края Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята Панаир за 40 евро взриви село Българи: Нестинарите скочиха срещу огнено шоу край светинята От 28 до 30 август външна фирма, по информация на Флагман.бг, възнамеряваше да проведе в района на параклиса край селото събор с музикална програма, различни етно изпълнения, джаз, палатки и рекламирано „огнено шоу“ Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък Най-сериозното покачване е отчетено при Лом, докато при Русе реката остава на минус 128 см и ограниченията за корабите са в сила Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Сигнал до Флагман.БГ: Тротоарен капан в „Лазур“ принуждава пешеходци да слизат на улицата Настояват Община Бургас да направи спешна проверка Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас Летящ старт на Обиколката на България от Приморско, сърбин триумфира в Бургас 17 отбора от 11 държави поеха по 125,2-километровото трасе, а кметът Иван Гайков пожела силни и безаварийни километри на състезателите
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала Кабинетът отхвърли твърденията, че активистката е била държана далеч от премиера, а проверката трябва да установи защо по-късно полицията я отвежда с белезници Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Инфлуенсърът Боби Борисов призова шофьорите да питат за цената предварително, след като негов приятел останал неприятно изненадан от сметката
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори