×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Хранителни добавки поскъпнаха с над 50 на сто за три месеца
  • Спасяват с операция бедрото на Малена Замфирова
  • ЦИК започва разяснителната кампания за изборите
  • Щангите на протест срещу Стефан Ботев
  • Прочута биография на Карл Густав Юнг излезе на български
  • САЩ разрешиха на Индия да купува руски петрол
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Николай Василев: Никакъв разум не виждам! Плашим ЕС с вето заради руските интереси в "Лукойл", а не за българските


Николай Василев: Никакъв разум не виждам! Плашим ЕС с вето заради руските интереси в "Лукойл", а не за българските
По темата с предсрочното прекратяване на дерогацията, Василев каза, че не разбира защо изобщо я има
18 Ноември 2023, Събота, 18:29 ч.
Автор: Флагман.бг

Раздаваме пари в огромни количества, без да има покритие в НОИ или икономически растеж

Продължавам да съм най-големият критик и да не приемам този бюджет. Това коментира в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” бившият министър на икономиката Николай Василев.

„Никакъв разум не виждам. Учуден съм от обратите, които настъпиха само последните 24 часа. След толкова огромни критики, които другите 2 партии отправиха срещу управляващата, как реформираха бюджета”, попита Василев.

„Едната е правилна - 2,4 милиарда от пренос на газ, които я влязат, я не влязат, но засега нито един лев не е влязъл, ги махнаха от приходната част на бюджета, за да не се заблуждаваме, че ги имаме и да ги изхарчим предварително, преди да разберем, че ги няма. Второто е – отделиха поименно за кои общини ще има капиталови разходи. Тоест да не си мисли управляващата партия, че ще има само за нейните общини”, каза Василев.

По темата с предсрочното прекратяване на дерогацията, Василев каза, че не разбира защо изобщо я има.

„От началото съм на страната на хората, които критикуват тази дерогация. Изобщо не разбрах преди година и половина защо ни трябваше тази дерогация. Не знам дали ще си спомним през последните 15-20 години по колко теми България е заплашвала с вето ЕС. Не мога да се сетя дали е имало такива случаи. А сега за интересите на една руска рафинерия, заплашихме ЕС с вето, получихме право на дерогация, а се оказа следното – държавният бюджет не спечели нито един лев за година и половина. Потребителите също не спечелиха, защото плащаха цена, която щеше да си е такава и ако нямаше дерогация. Говори се, че рафинерията е спечелила от дерогацията милиарди, които са отишли в бюджета на друга държава – агресор. А ние? Всеки зрител може да предположи защо някой го е правил това нещо”, коментира Николай Василев.

Според Николай Василев през всичките години от 2019-а политиците искат да имат огромни дефицити, а всъщност това са добри години за икономиката и е трябвало да има излишъци. „Не могат да ме впечатлят с аргументи за 3% дефицит. С друга бюджетна политика, можеше да завършим този мандат с 30 млрд. дълга, сега ще го завършим със 70 милиарда”, каза Николай Василев.

Той не би подкрепил и социалната част на този бюджет, защото системите не са реформирани.

„Раздаваме пари в огромни количества, без да има покритие в НОИ или икономически растеж”, каза Василев. „Не знам от колко години никой не говори за икономически растеж, инвестиции, включително чужди инвестиции, подкрепа на малкия и средния бизнес, капиталови пазари, лицензионни, регистрационни, разрешителни режими и тяхното облекчаване, стимулиране на износа. За тези неща не се говори. В момента държавата е единствено в режим „вземане на дългове и раздаване на пари”. Бих подкрепил държавата да има много по-голям икономически растеж, по-големи инвестиции и по естествен път, без бюджетни дефицити, цялото население да има по-високо доходи”, каза Василев.

Растежът идва от инвестиции, износ, иновации, инфраструктура, туризъм, коментира още бившият министър на икономиката.

„Не съм сигурен, че изобщо сме се запътили и сме се приближили към Еврозоната. Ние бяхме по-близо до Еврозоната преди 15 години, отколкото сме сега. Сегашният финансов министър два пъти отлага датата. Първо беше 23-та, после 24-та, сега е 25-та. Не бих се учудил да я отложи и за по-нататък. Но ако някой иска сериозно да влиза в Еврозоната, той не води такива политики”, коментира Василев.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Тервел ИЛИЕВ ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 06/03/2026, Петък 21:33 5
Тервел ИЛИЕВ Коя е най-упоритата зодия Коя е най-упоритата зодия 06/03/2026, Петък 20:21 0
16
Коментара по темата
16.
Обикновен философ до № 8 Дървен философ
19.11.2023 17:58:56
0
0
Когато Бг правосъдието заработи,както работи в северната ни съседка нещата ще си дойдат на място.За сведение там доста от управляващият елит се срещна с Бай Ставри
15.
Между редовете
19.11.2023 17:52:13
0
0
Да почетем между редовете,цитат -" Ние бяхме по-близо до Еврозоната преди 15 години, отколкото сме сега. ".За какво става въпрос всъщност ? Кой взе управлението преди 15 години ?? Кой сега пак участва в него, "чист" и изпран ,чрез : сглобки,ротации и прочее ШМЕНТИ - КАПЕЛИ ??? Уж не подкрепя правителството,ама няма да го сваля и.....иркаджийски номера безкрай !!!
14.
Холивуд
19.11.2023 01:34:46
2
4
Да беше се писал Москва!
Прост въпрост:
1989г някой ни нападна ли какво,че се срути комънъзката барака. Или Луканов,Лилов,Гоцев,П.Младенов са американци от Цру.
Тези дето лашкаха родителите ви обраха и вас,защото прокомуне амебите сте лишени от елементарна мисъл и логика.Дрогарету ви спретнаха прехода-грабеж,вие амебите вместо да заминете за мацква и уроспийката хукнахте на Запад,същият Запад дето загниваше,па после тези дето ви говореха че Запада загнива,ви обявиха "социализма се оказа едно недоносче",свалила Бай Тошо и ви го подадоха целия,само че вас амебите ви ограбили капиталистите и ЕС. От прости амеби комънъзи,народ не става.Буя ви стои вътре целия,вие още не знаете кой ви го вкара. Те талибаните са по- умни от вас бе.
13.
Стефан Бургаски
18.11.2023 21:40:12
4
6
Тоя дедо, ептен се сбабичоса....
12.
Дааа
18.11.2023 21:30:46
4
17
Това очилато джудже що не си стоя лондонско юпи ами се прибра у нас ?! Щото му се услади да краде при царя и му се иска още ! В Лондон никой нямаше да го брои за човек ! Никой от така наречените лондонски юпита не се върна обратно ! ЩО ЛИ .
11.
Холивуд
18.11.2023 21:13:02
5
15
Е нали постоянно говорихте за чуждите инвестиции за които тук в България има перфектната среда за бизнеса,производството и респективно икономиката?Ха ха ха ха
Истината е една:Унищожихме си цялата държава в последните 34 години и сега чакаме подаянията от ЕС за да си посрещаме ежедневните разходи за да съществуваме като държава.
Единственото сигурно нещо което направихме като демократи е унищожението на над 700 предприятия създадени от много по умни хора от нас,както и емигрирането по света на половината ни нация и то без война или природен катаклизъм!Върхът!
10.
нк
18.11.2023 21:11:36
0
19
Бившия министър на държавната администрация да каже къде изчезнаха милиарди за "електронно правителство" 2008 година? Яко крадохте и сега пак крадете.
9.
cc
18.11.2023 20:22:38
1
6
gledam na GERB komentarite sa yasni, mutrata i na posledno miasto da taka e.
8.
Дървен философ
18.11.2023 20:00:16
3
25
За 35г гледам всеки ден бивши и настоящи “експерти-професори” даващи акъл, как трябва да се ръководи една държава! Обаче е факт, че сме последни по всички позитивни и първи по всички негативни критерии в ЕС. Заради това, че да давате и да не давате акъл, все си е същия хОй! Никой от тея дървари не е фактор.
7.
Я
18.11.2023 19:50:40
9
15
Тоя лилипут очилат и той ли е пионка на двамата дебелаци,че плюе наред.
6.
mda
18.11.2023 19:46:21
13
1
kogato edna durjava ne moje da se opravi -- nai dobre e da se dopita do Tsaria --- samo Tsaria ima mudrost da napravi tochnite reshenia za Bulgaria. Nikoi nisto ne struva pred Bulgarskia Tsar.
5.
sfd
18.11.2023 19:43:54
13
2
PRAVITELSTVOTO NA SEIMEON BESHE KLASA V SRVANENIE SUS VSICKITE NARODNI BOKLUCI KOITO DOIDOHA SLED TIAH.
VIE TUPACI BUTNAHTE TSARIA PAK, VMESTO SAMO NA NEGO DA DADETE VLAST.
TSARIA E EDINSTVENIA BALANSIAN STILEN I PRIATEN CHOVEK KOITO MOJE DA NAUCHI NARODA DA SE DURJI VUZPITANO I DA SE PAVI EVROPEISKA DURJAVA.
4.
Бургазлия
18.11.2023 19:25:08
8
24
Най-слабият икономически министър евър!
Даже оня с постната пица е с класа над очилатко!
3.
Малкият Мук
18.11.2023 19:08:18
8
22
Работи за Тиквун
2.
ХХ
18.11.2023 18:45:48
17
28
Скрий се някъде ве СЪСЕЛ умрел!
Тъпите телевизии само се надпреварват да канят дървени философи. Преди малко по БНТ курдисали роСИФИЛИСтика Кадиеф, боклук от класа бранещ режима на Путлера. Аман от ПОМИЯРИ ей!
1.
Жълтопаветен еврогейпарадчик
18.11.2023 18:45:15
10
26
НЕЩАСТНИК !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро Осезаем ръст и на пазара на наемите, няма по-ниска цена от  От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер Една история от първо лице за дядо Йордан и баба Ирина Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Изборите ще се провалят, ако МВР не използва агентурния си апарат, каза пък бившият заместник-градски прокурор на София  Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) В контролната зала 24 часа в денонощието се следят количеството на валежите, реките, язовирите и още редица показатели, които дават възможност за бърза реакция при опасност от наводнения Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Тя ще достигне своите пикове в края на 2027-2028, прогнозира полковникът       Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Общинският съвет решава в края на месеца дали ще одобри инициативата на Фондация „Гордите българи” Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Реконструкцията ще се извършва на три етапа, които следват посоката от претоварната станция към Несебър Наркотици, оръжия и 15 000 евро  са иззети в София Наркотици, оръжия и 15 000 евро са иззети в София Специализираната операция на СДВР доведе до задържането на няколко предполагаеми дилъри и образуване на досъдебни производства Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие На 17 април по кината ще излезе игрален филм с негово участие – „Вампирите“ Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Борис Аладжов си закупил наскоро чисто нов джип Мазда, а освен това само в сметката си имал над 200 хил. лева, ядосвали се в местната структура
Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Освободените руски военнослужещи са прехвърлени в Беларус за медицинска помощ преди завръщането им в Русия Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Схемата е насочена към около 150 семейства, живеещи в жилища, финансирани от данъкоплатците, а Министерството на вътрешните работи изчислява, че може да спести 20 милиона британски лири БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран Няма да има избор на ръководство, а само отчет на настоящото управление Изписват бай Добри Изписват бай Добри 81-годишният ветеран е в стабилно състояние Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят От Ухан до Пекин розовияъ цъфтеж се превръща в културно събитие и символ на обновление
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори