Внимание, шофьори! Вече и камерите на тол системата ще засичат превишената скорост
Вижте откога ще глобяват нарушителите
Камерите на тол системата, разположени в почти цялата пътна мрежа, вече ще засичат преминаването на допустимата скорост за движение, съобщи директорът на Националното тол управление Георги Темелков.
За момента обаче шофьорите няма да се глобяват, тъй като софтуерът на системата престои да се сертифицира.
"Софтуерът на тол управлението разполага с 50 мобилни, 295 стационарни и 100 за претегляне в движение контролни точки, които ще заснемат превишената скорост", уточни Темелков на брифинг пред медиите.
Снимковият материал, който ще се представя като доказателство за превишена скорост, ще включва четири изображения.
Софтуерът ще се сертифицира от Българския институт по метеорология.
По думите на председателя на Агенция "Пътна инфраструктура" Ясен Йорданов камерите ще отчитат трафика и задръстванията по пътищата.
Нововъведенията ще се използват за подобряване на контрола по пътищата и ограничаване на натовареността по определени точки.
От началото на годината приходите на тол системата са 694 милиона лева, а Темелков очаква до края на 2023-та да стигнат 800 лева.
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства
Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта
Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели
Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание
Шампион и грегар: Как "Погацар" стана най-великият помагач в спорта
20-годишен пиян зад волана превърна паркинг в лунапарк с "блъскащи се колички"
Мъж се пребори с акула в плитчините на океана и спаси годеницата си
Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино
Нелепа трагедия отне живота на 35-годишна майка и бизнес дама
Шампион по силов трибой се удави в Майорка, в последния си миг геройски спаси любимата си
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота

""Националното тол управление разполага с над 300 рамки на които са монтирани камери. Те са високо технологични и имат възможност да засичат моментна и средна скорост. Досега не бяха сертифицирани за такъв тип измервания. Подадохме документи за сертификация и процесът вече е завършен”, каза още Андрей Цеков""
-----
Тоест някой ще краде от сумата и накрая ще остави само 800лв ли? Ашколсун
Единствено ПП ДБ се застъпиха за вас ,чрез поставяне на такъв срок ,който да позволи плавно и безпроблемно преминаване от руски към друг вид петрол,и продължаване на рафинерия без прекъсване.
По делата ще ги познаете.
Няма една магистрала между северна и южна България, все едно сме две различни държани.
То пак ще ни дерат, че навсякъде е наблъскано със знаци 60км. за да те глобяват.