Нетаняху: Израел се провали в опита си да сведе до минимум цивилните жертви в Газа
Здравните власти в Газа, считани за надеждни от ООН, твърдят, че най-малко 11 500 души са били убити в израелските бомбардировки
Израел прави всичко възможно, за да предотврати опасността за цивилните, докато се сражава с "Хамас" в Газа, включително пуска листовки, предупреждаващи ги да бягат, но опитите да се сведат до минимум жертвите "не са успешни", заяви премиерът Бенямин Нетаняху.
Нетаняху беше попитан от американската телевизия Си Би Ес дали това че Израел убива хиляди палестинци, докато отвръща за нападението от 7 октомври, извършено от бойците на управляващата в Газа организация "Хамас", няма да подхрани ново поколение с омраза.
"Всяка смърт на цивилно лице е трагедия. И не бива да имаме нито една, защото правим всичко възможно, за да изведем цивилните от опасност, докато "Хамас" прави всичко, за да ги задържи на прицел", каза Нетаняху.
"Ние изпращаме листовки, (ние) им се обаждаме по мобилните им телефони и казваме: "Напуснете". И много от тях напуснаха", каза Нетаняху.
Израел заяви, че целта на военната му кампания е да унищожи "Хамас".
"Другото нещо, което мога да кажа, е, че ще се опитаме да завършим с минимални жертви сред цивилното население. Това е, което се опитваме да направим: минимални жертви сред цивилното население. Но за съжаление, не успяваме."
След това Нетаняху заяви, че иска да направи паралел с нещо, свързано с Германия, но беше прекъснат от интервюиращия от Си Би Ес, който му зададе въпрос за сигурността в Газа след войната.
Палестинските цивилни граждани понесоха основната тежест на продължаващата вече втори месец израелска военна кампания в отговор на нападението на "Хамас", при което според Израел са загинали 1200 души, предимно цивилни.
Здравните власти в Газа, считани за надеждни от ООН, твърдят, че най-малко 11 500 души са били убити в израелските бомбардировки и при наземна инвазия - повече от 4700 от тях са деца.
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
САЩ блокираха директното завръщане на американци от Конго заради ебола
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха
След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар
Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа
Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака
САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола
18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас
Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП

ироничното е че точно джендърите най-много подкрепят палестина, мястото където ще бъдат измъчвани до смърт от тези цигани