Наградиха 93 огнеборци, гасили пожари в Бургаско и помагали на бедстващи при потопа край Царево
Някои от наградените споделиха, че благодарение на тренировките успяват да подтиснат страха и да си вършат работата
93 огнеборци, участвали в спасителните акции по време на бедствията в Бургаска област в началото на септември, бяха наградени тази сутрин на церемония в морския град. Някои от пожарникарите бяха отличени за героизма им при водния ад в Община Царево. В продължение на дни те бяха на първа линия, за да спасяват и евакуират бедстващи туристи, припомня водещият на „Здравей, България“ по Нова телевизия Виктор Николаев.
„Никога няма да забравя погледите на всички пострадали хора, след като им помогнахме”, признава инсп. Евгени Генов от сектор „Пожарогасене и спасителна дейност”, който също е сред наградените.
„Всички бяха много отчаяни. С благодарности ни изпращаха“, добавя той.
„Всеки човек се страхува, но благодарение на тези тренировки, които провеждаме, пренебрегваме страха в себе си, за да си вършим професионално работата“, заяви Генов.
Водачът на пожарен автомобил в Първа РСПБЗН-Бургас младши инспектор Теодор Кехайов също получи своята награда. Той е участвал при гасенето на пожара край Кубадин, община Средец и при спасяването на бедстващите при потопа в община Царево.
Опасността беше в това, че пожарът достигна имотите на жители от селата Кубадин и Драка, припомня младият мъж.
Хората ни благодарят, каза пък инп. Живко Иванов от противопожарната служба в Царево.
50-тонен турски автовоз се заклещи на булевард в Русе
Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас
Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана
Разследват длъжностно престъпление в МЗ заради лиценза на дентална клиника, в която почина дете
Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза
Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник
Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване
БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч
Гръцката сензация Константинос Аргирос разтърси Бургас с най-големите си хитове (СНИМКИ/ВИДЕО)
Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко
Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети
