×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, убил човек и ранил още двама при катастрофа на АМ „Тракия“, обжалва ареста си в Бургас
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пеевски даде „знак“, че ГЕРБ утре може да свали кабинета "Денков"


Пеевски даде „знак“, че ГЕРБ утре може да свали кабинета "Денков"
"Това е вечерта на знаците", каза загадъчно председателят на парламентарната група на ДПС
Ключови думи: ДПС, ГЕРБ, ПП-ДБ, БСП, парламент
16 Ноември 2023, Четвъртък, 16:11 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

ГЕРБ и ДПС извиват ръцете на ПП-ДБ, обяви лидерът на БСП Корнелия Нинова

Делян Пеевски направи загадъчно изказване пред парламентарни репортери. Това се случи след провала на заседанието на Народното събрание заради липса на кворум. Така гласуването на вота на недоверие срещу правителството на Николай Денков се отложи за утре.

Председателят на парламентарната група на ДПС каза по адрес на ПП-ДБ: „Надявам се колегите тази вечер да прочетат знаците и да не рушат евроатлантическото парламентарно мнозинство, което ще застраши евроатлантическото правителство, с коалициите, които направиха по места с „Възраждане“ и с БСП. Това не може да се случва. Или ще има евроатлантическо парламентарно мнозинство или ще има про-Путин мнозинство, което управлява България. Ние в него няма да участваме. Както видяхме, и колегите от ГЕРБ няма да участват, тъй че това е вечерта на знаците. Благодаря ви!“

Пеевски отказа да отговаря на въпроси на репортерите.

Припомняме, че мнозинството, поне формално, не зависи от гласовете на ДПС. То се образува от депутатите от ГЕРБ и ПП-ДБ, които общо са 132-ма в 240-членния парламент.

ДПС не подкрепи кабинета "Денков" при избора му на 6 юни. Тогава знаково "за" гласуваха само водачите на формацията в парламента Мустафа Карадайъ и Делян Пеевски. Останалите депутати от ДПС не участваха. 

Пеевски тогава обясни: "Кабинета не го подкрепяме като кабинет, като състав. Подкрепяме само конституционната реформа. Това ще бъде от нас."

Впоследствие обаче със знакови гласувания ДПС се присъедини към парламентарното мнозинство и обяви подкрепа за правителството с аргумента, че то е евроатлантическо, което е важно в контекста на войната на Русия срещу Украйна. 

Иначе днес, преди Пеевски, коментар направи и председателят на БСП Корнелия Нинова. Според нея, от една страна, с поведението си този следобед ГЕРБ и ДПС спасили правителството. От друга, обаче, извивали ръцете на партньорите си от ПП-ДБ. 

"По-конкретния казус - "или ни давате "Лукойл", или си отивате". Но това е само единият от казусите. Това, което днес се случи, е потвърждение на думите ни от началото на тази сглобка, че те се събраха единствено за интереси, пари, порции от властта и виждате, че с това се занимават вече пети месец - как да си поделят порциите от властта. Конкретно днес ги препъна спорът им кой да застане в хода и изхода на енергетиката, кой да овладее паричните потоци там, кой да сложи ръка на "Лукойл", посочи Нинова. 

БСП не се регистрирали и участвали в провала на заседанието, защото така утре щяло да има прегласуване на вота на недоверие. 

"Даваме шанс на ГЕРБ и ДПС да влязат в зала и народът да разбере ясно позицията им, защото това лицемерие - ето, ние излизаме, ние се фръцкаме... Добре! Но всъщност с това излизане те спасяват кабинета. Да имат доблестта, да дойдат и да кажат - "за" и "против", или сиво "въздържали се". Има три бутона. Само с демонстрации няма да стане", призова още лидерката на БСП. 

След коментар на репортер на "Флагман" - че БСП дава коз на ГЕРБ и ДПС да извиват ръцете на ПП-ДБ, Нинова каза: "Не, даваме им коз да си изпълнят това, което постоянно ви заблуждават и заблуждават българските граждани - да критикуват това правителство, да казват, че не стават... Ами като го говорите, елате и натиснете бутона и го свалете! Ние това искаме с този вот на недоверие."

Днес лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов не се появи в парламента. 

 


В категории: Политика


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън 20/07/2026, Понеделник 17:40 0
Михаил ДИМИТРОВ „Партията на хлебарките“ разтърси Индия „Партията на хлебарките“ разтърси Индия 20/07/2026, Понеделник 16:53 0
2
Коментара по темата
2.
Шмиргел
16.11.2023 21:28:39
0
5
Не искахме Пеевски в ДАНС,сега си имаме Пеевски навсякъде! По -голяма подигравка с всички нас не съм виждал!
Ама си го заслужаваме...
1.
Червеня глиган
16.11.2023 19:48:49
0
5
То става за дядя Мраз другя месец
Аама без шейна че ше я чупи
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Michelin отличава места със собствен характер, последователно качество, високо ниво на обслужване и ясна връзка с дестинацията За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях Сигналът е изпратен го Главна дирекция "Гранична полиция" и до Флагман.бг Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование С профил по природни науки, латински език и такса от едва 125 евро, езиковата гимназия отваря вратите към медицината и реалния бизнес за всяко семейство Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Областният управител и заместникът му обходиха цялото трасе, разговаряха с изпълнителя и провериха дали дейностите по договора действително се извършват Апелативният съд пусна под домашен арест тираджията от смъртоносното меле на „Тракия“ Апелативният съд пусна под домашен арест тираджията от смъртоносното меле на „Тракия“ Ангел Илиев ще бъде под електронно наблюдение, а автотехническа експертиза трябва да установи дали катастрофата е причинена от спукана гума Бившият бургаски депутат Златомира Мострова влезе в ръководството на НКЖИ Бившият бургаски депутат Златомира Мострова влезе в ръководството на НКЖИ Адвокатът е назначена за член на Управителния съвет на държавната железопътна компания Работиш цяла година на 4 часа, признават ти само шест месеца стаж? Работиш цяла година на 4 часа, признават ти само шест месеца стаж? Омбудсманът предупреди, че подготвяната реформа може да засегне родители, хора с увреждания, учащи се, пенсионери и всички на непълно работно време Май Курумбашев е нов жрец на ГЕРБ, а Даниел Вълчев – харесван от тях кандидат за президент? Май Курумбашев е нов жрец на ГЕРБ, а Даниел Вълчев – харесван от тях кандидат за президент? Бойко Борисов не за първи път черпи кадри от богатата банка на някогашното предаване „Ку-Ку“ Колкото имаш на сърце! Кои са данъчните, поискали "почерпка" от магазинер в Черноморец Колкото имаш на сърце! Кои са данъчните, поискали "почерпка" от магазинер в Черноморец Окръжна прокуратура поиска постоянен арест за инспекторите на НАП, които от "скромност" приканиха проверявания да им приготви нещо малко, но "от сърце"
Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън Отиде си двукратният носител на „Златната топка“ Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Гърция блокира общото решение, а Германия, Франция, Италия, Австрия и Португалия настояват за изключения в защита на националния си бизнес „Партията на хлебарките“ разтърси Индия „Партията на хлебарките“ разтърси Индия Десетки хиляди студенти блокираха Ню Делхи след грандиозен корупционен скандал в образованието До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи Плажните ракети, силната музика, SUP без спасителна жилетка и дивото къмпингуване могат сериозно да оскъпят почивката ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки Големите модни компании вече трябва да препродават, даряват или подготвят непродадените облекла и обувки за повторна употреба 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания Стотици жители на града в провинция Саламанка излезли по улиците след последния съдийски сигнал От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор Отпадането на Qatar Airways засяга не само София, а хотелите и курортите по Черноморието Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков Атанас Балчев загуби продължителната битка с рака, приятели го изпращат като човек на честта и жива енциклопедия на стара Варна Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден Тодор Тодоров разкри данни за ритуали с аяуаска и предупреди, че отделни факти са потънали в море от конспирации
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори