×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ДПС иска оставките на двама министри


ДПС иска оставките на двама министри
Хамид Хамид посочи присъстващите в пленарната зала министри Богдан Богданов и Румен Радев
Ключови думи: парламент, Хамид Хамид, ДПС
16 Ноември 2023, Четвъртък, 14:27 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Причината е, че защитават дерогацията за руския нефт

ДПС иска оставките на двама министри. Това се разбра от изказване на зам.-председателя на парламентарната група Хамид Хамид. По-рано днес той бе в Министерския съвет заедно с водача на групата Делян Пеевски за обсъждане на проблема с дерогацията за руския нефт у нас.

От ДПС изразиха недоволство, че правителството е против незабавното прекратяване на тази дерогация.

След това дебатът се пренесе в Народното събрание. Там се разглежда законопроект, внесен от Делян Добрев от ГЕРБ (и подкрепян от ДПС), който предвижда прекратяване на изключението за вноса на руски нефт в рамките на само три дни.

Хамид Хамид каза: „Няма как тука да ни убеждават, че се прави нещо, а от действията ни на държавата четем в „Политико“ какво прави България. България активно подпомага заобикалянето на санкциите на Европейския съюз. България активно подпомага кремълския режим. Вината е на тези двама министри и на г-н Кирил Петков, който така яростно ги подкрепяше тази сутрин - колкото е възможно по-дълго да бъде удължен срокът на дерогацията. Затова, г-н Петков, Ваша е отговорността да им поискате оставката тези двамата министри."

Хамид посочи присъстващите в пленарната зала министър на икономиката и индустрията Богдан Богданов и министър на енергетиката Румен Радев.

Припомняме, че преди няколко седмици Делян Пеевски обяви по адрес на министър Радев, че ако не си върши работата, трябва да си ходи. Повод за това бяха протестите на работниците от мините и енергетиците от ТЕЦ-ове в страната. 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
9
Коментара
Флагман.БГ Красиви български имена празнуват днес Красиви български имена празнуват днес 26/11/2025, Сряда 10:21 0
Флагман.БГ Важно за хората с мигрена Важно за хората с мигрена 26/11/2025, Сряда 10:11 0
Флагман.БГ Сензация в "Игри на волята" Сензация в "Игри на волята" 26/11/2025, Сряда 10:00 0
Флагман.БГ Нов скок в цените на горивата Нов скок в цените на горивата 26/11/2025, Сряда 09:32 0
Флагман.БГ Народни средства срещу подагра Народни средства срещу подагра 26/11/2025, Сряда 08:42 0
Флагман.БГ Драма с мечка край Смолян Драма с мечка край Смолян 26/11/2025, Сряда 08:35 0
Флагман.БГ 18-годишна беше нападната от тигър 18-годишна беше нападната от тигър 26/11/2025, Сряда 08:04 0
9
Коментара по темата
9.
Нещо за София?
16.11.2023 20:21:21
0
3
Над 10000 фена искат оставката на ръководството на БФС пред стадион Васил Левски. Нещо по темата?
8.
Нящу ногу ми мириши нъ нусъ
16.11.2023 17:46:36
1
9
ДПС искали оставките на двама министри, защото защитавали дерогацията за руския нефт?! Щом ЕС каза, че няма проблем с дерогацията, къде ги сърби ДПС относно дерогацията? Какви икономически интереси стоят зад това искане? Някой журналист?
7.
Бургазлия
16.11.2023 17:20:01
1
7
Хамит Алтинтоп и ДПС много се загрижиха за Лукойл.
Очевидно е , че ще бъдат прескочени герб и дпс от новите доставчици на нефт за рафинерията.
Това им е най-голямата болка на Пеевски и Борисов.
Обаче и да свалят правителството пак няма да свалят дерогацията и извиват ръцете на Лукойл.
Просто са в безизходица.
6.
Daikin
16.11.2023 16:31:41
5
9
Ебаси държавата в която Дебелян си прави каквото си иска а Тиквата се прави на луд а дефакто и двамата искат да налапат рафинерията
5.
Я
16.11.2023 16:04:18
2
8
Тва прасе докога ще го оставят да се разпорежда.Магнитски много му дразни май на дебелия задник.
4.
Всички сме дъ пъ съ
16.11.2023 15:57:05
1
11
А магнитски искал дпс и гр0б. Баси нахалника.
3.
88
16.11.2023 15:46:57
0
12
Хамид Бари явно трябва да работи за каузата на Шиши за вземането на Лукойл от Георги Самуилов и ИНСА Ойл. Ще пада голямо лапане.
2.
ХХ
16.11.2023 14:57:54
13
6
Браво!
85% гласуват за ЕС и НАТО и са ЗА пълни санкции на Русия!
1.
Лукойл
16.11.2023 14:42:26
1
26
Свинята Пеевски колко милиарда нагуши от КТБ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Важно за хората с мигрена Важно за хората с мигрена НЗОК вече ще я признава за хронично заболяване Числото 26  за 4 зодии ще донесе увереност в собственият им път Числото 26  за 4 зодии ще донесе увереност в собственият им път То носи вибрациите на числото 2 – мир, баланс, партньорство, и на числото 6 – любов, дом, хармония и правилни избори Нов скок в цените на горивата Нов скок в цените на горивата Масовият бензин А95 добави до 2 ст. и вече се продава за около 2,44 лв./л Коледна надбавка 120 лв. за пенсионерите-на дневен ред в парламента Коледна надбавка 120 лв. за пенсионерите-на дневен ред в парламента Бонусът няма да е за всички, а само за тези с доходи под линията на бедност  Граждани са на тръни заради "улея на смъртта"! Блокираха мястото, където тир се вряза фатално в семейна кола Граждани са на тръни заради "улея на смъртта"! Блокираха мястото, където тир се вряза фатално в семейна кола В Пловдив скърбят за свидните жертви и зоват да се предотврати следваща трагедия Филип Кръстев блести за Оксфорд Филип Кръстев блести за Оксфорд Вкара в добавеното време за равенство на английска земя „Traitors: Игра на предатели“ приключи миролюбиво, четиримата финалисти си разделиха 108 900 лева „Traitors: Игра на предатели“ приключи миролюбиво, четиримата финалисти си разделиха 108 900 лева Аз съм най-големият победител, защото си тръгвам и с гадже, изповяда се Дани Петканов Една и съща e причината в над 1600 жалби за авиационна безопасност Една и съща e причината в над 1600 жалби за авиационна безопасност „Алкохол. Алкохол. Алкохол.“ Разкошни млади певци и актьори в Поморие за шоу, вдъхновено от поезията на Христо Фотев Разкошни млади певци и актьори в Поморие за шоу, вдъхновено от поезията на Христо Фотев Подарете си един вълшебен час, призоваха от общинската администрация и уточняват, че входът е свободен  БФС със съобщение за Боби Михайлов БФС със съобщение за Боби Михайлов Изрази пълна подкрепа
Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Tворбата,  никога не е била показвана публично от създаването си преди повече от 100 години Докато спасява съпруга си от наводнение: Жена разбра, че той има любовница Докато спасява съпруга си от наводнение: Жена разбра, че той има любовница За да спаси бащата на децата си, тя намира връзки в града, в който той е отседнал в хотел Още четирима задържани за обира на Лувъра Още четирима задържани за обира на Лувъра Ще се разплете ли кражбата? Падналият на покрив в Молдова дрон е "Гербер" Падналият на покрив в Молдова дрон е "Гербер" Излязоха подробности за скандала (М)истерия с плана за мир! Путин го подхвърлил на Тръмп с методите на КГБ, твърдят анализатори (М)истерия с плана за мир! Путин го подхвърлил на Тръмп с методите на КГБ, твърдят анализатори  Бившият представител на България в ООН Стефан Тафров цитира Збигнев Бжежински, който казал, че с Украйна Русия става супер сила и затова в Кремъл не искали мир Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар В Индия Почина легендарен вратар Почина легендарен вратар Той има много трофеи с Милан Смут в „коалицията на желаещите“ и никой не знае какви ще са гаранциите за Украйна Смут в „коалицията на желаещите“ и никой не знае какви ще са гаранциите за Украйна Идеята да изпращат военни сили пропадна, защото трябвало първо да има примирие, а такова може и скоро да няма, а дискусиите по плана на Тръмп продължават Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец На изображенията се виждат заснежени сергии и трибуни зад портите на двореца Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Отказът да бъде признат брак между двама граждани на ЕС противоречи на нашите закони, заяви Европейският съд
Румен Радев Румен Радев Това е бюджет на измамата Виц на деня Виц на деня - Кой пациент чакаше за превръзка?
- Той си тръгна, раната му зарасна!
Виц на деня Виц на деня - Не разбирам защо аз винаги съм последният, който научава какво се случва в тая къща!
- Недей да викаш, ще събудиш детето!
- Кого?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори