В „Сърце и Мозък“ Бургас поставиха първата тазобедрена ендопротеза с миниинвазивен директен преден достъп
В България подобен подход се прилага на много малко места, а за югоизточната част на страната – "Сърце и Мозък" е единствена
Интервенцията – поставяне на тазобедрена ендопротеза с миниинвазивен директен преден достъп, поредното доказателство за експертизата на специалистите в високотехнологината болница „Сърце и Мозък“ Бургас. Тя бе извършена от екип в състав: д-р Митко Георгиев, д-р Стойчо Тодоров, д-р Христо Славов, д-р Николай Игнатов - анестезиолог и е преминала успешно. Пациентът е вертикализиран веднага след операцията и се чувства чудесно.
Директният преден достъп (Direct Anterior Approach) позволява на ортопедите да достигнат до тазобедрената става през междумускулните пространства. Това води до много по-малка оперативна травма, по-малко кървене и по-малка следоперативна болка. Пациентите се чувстват значително по-добре в ранния следоперативен период и функционалните възможности на оперирания крайник се възстановяват по-бързо. По време на интервенцията не се нарушава целостта на нито един мускул и това дава възможност за значително по-бързо прохождане и нормално натоварване. Директният преден достъп изисква изключително добра квалификация и богат хирургически опит. В България подобен подход се прилага на много малко места, а за югоизточната част на страната – "Сърце и Мозък" е единствена.
Ендопротезирането /смяна/ на тазобедрената става цели ликвидиране на болката, възстановяване на движенията в ставата и връщане на нормалното ежедневие на пациента.
За консултация със специалистите от клиниката по ортопедия, може да запишете час на телефон 056703003.
Родителите на Никола Цолов не одобряват кака му Крисия за гадже
