×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мъск мести човечеството на Луната: Автономен град до 10 години
  • Григор Димитров ще играе на двойки с друг българин в Далас
  • Психиатър: Случаят "Петрохан" е разширено меланхолно самоубийство
  • В САЩ отказали медицински грижи на бебе, задържано от имиграционните
  • Бившият медиен магнат Джими Лай е осъден на 20 години в Хонконг
  • Владимир Зографски в ски скоковете ще представя България днес на Олимпиадата
  • Продължава разследването по случая „Петрохан”
  • Минимална пенсия дават на всеки втори
  • Междинните избори не „блокират“ Тръмп
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Морето на Ахтопол завря от туруци


14 Ноември 2023, Вторник, 11:00 ч.
Автор: Флагман

Старите рибари не помнят такова нашествие

Морето на Ахтопол буквално завря от едри паламуди - туруци. Средно един екземпляр е три кила. В замяна на това нормалния паламуд го няма. за сравнение, той тежи килограм. Старите рибари в Ахтопол разказват, че такова чудо не помнят. Хващали са по един- два екземпляра на сезон. А сега е истинско нашествие. Кило турук върви по 25 лева килограма, преди две седмици цената бе по- висока- 30 лева. Толкова в момента се харчи леферът. От него също има много. Въпреки гигантите- туруци, рибарите си тъгуват за обикновения паламуд. Засега обаче пасажи няма, пише Труд.

"Не губим надежда. Да не забравяме, че предстои Никулден - на 6 декември. После на 19-ти декември, честваме Свети Николай по стар стил. Така, че има време. Може пък да се появи", утешават се морските вълци, насядали в култовата кръчма "Морски сговор" на рибарското селище Ченгене скеле. При тях засега няма ни паламуд, ни гигантски паламуд - турук.

Туруците в Ахтопол са истинска сензация. Купувачи са насядали на кея и чакат лодките за излязат. Купуват го, въпреки че гигантите излизат солено. Една трикилограмова риба е... 75 лева. Сред желаещите да се сдобият с туруци са предимно ресторантьори. Идват Никулденските празници и всички ще питат за паламуд. Скъп- не скъп, гигантът също е паламуд, вкусен става особено на скара и даже е по- сочен от по - дребния, коментират най- опитните сред тях.

Каквото остане и не продадат, рибарите си го замразяват във фризерите, за да не останат без никакъв улов тази есен. Много от тях смятат да го солят, тъй като солената риба също ще е кът и ще се продава прескъпо по Никулден. 

Според морските вълци, тази година туруците ще изместят шарана на трапезата за празника. Деликатес са, а и са много хората, които досега не са опитвали турук, така че е време да го сефтосат, смятат те. Приготвянето му е малко по- трудоемко, заради размера, но става също като на малкия паламуд- освен на скара с лимон, вкусен е и плакия с домати.


В категории: Царево


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ ЦСКА с голям трансферен удар ЦСКА с голям трансферен удар 09/02/2026, Понеделник 18:18 0
Светлозария КИДЕРОВА Viber Pay навлиза в България, става конкурент на Revolut Viber Pay навлиза в България, става конкурент на Revolut 09/02/2026, Понеделник 17:10 1
Мария АРНАУДОВА Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп 09/02/2026, Понеделник 17:00 0
Мария АРНАУДОВА Ето кои са номинирани за наградите Икар 2026 Ето кои са номинирани за наградите Икар 2026 09/02/2026, Понеделник 16:40 0
1
Коментара по темата
1.
лъжливото овчарче
14.11.2023 11:51:24
0
6
Много поздрави на ония от БАН
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Историята на Лора Уелингтън е показателна за отчуждението между родители и пораснали деца, което вече не е изключение Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Окръжният съд в Монтана отмени по-леката мярка на Районния съд в Лом след протест на прокуратурата и нови доказателства Никола Бургазлиев остава в ареста, историята с 19-те му изпита не трогна съда Никола Бургазлиев остава в ареста, историята с 19-те му изпита не трогна съда Родителите му са полицаи, да са го разбрали, че взема наркотици, казаха близките на пострадалото семейство Киър Стармър е изправен пред нарастващ натиск след поредна оставка в екипа му Киър Стармър е изправен пред нарастващ натиск след поредна оставка в екипа му Директорът по комуникациите Тим Алън напусна поста си ден след оставката на началника на кабинета на британския премиер Viber Pay навлиза в България, става конкурент на Revolut Viber Pay навлиза в България, става конкурент на Revolut Новата услуга за дигитални плащания позволява безплатни преводи, виртуална Visa карта и плащане директно през чат В сенките на Скалата: защо Алкатрас все още ни вълнува и привлича В сенките на Скалата: защо Алкатрас все още ни вълнува и привлича Тези дни обаче Сан Франциско и районите около него бяха на съвсем различна вълна Ритуално самоубийство на шестима в Петрохан и кемпера, момчето в поза „молитва” Ритуално самоубийство на шестима в Петрохан и кемпера, момчето в поза „молитва” По нито един от труповете няма следи от насилие или принуда, показват аутопсиите Ето кои са номинирани за наградите Икар 2026 Ето кои са номинирани за наградите Икар 2026 Отличията на Съюза на артистите в България се връчват за 52-ри път на 27 март в Световния ден на театъра Национални и местни институции и експерти се обединиха в Бургас за борба с детския кибертормоз Национални и местни институции и експерти се обединиха в Бургас за борба с детския кибертормоз Дъжд, бури и сняг през седмицата, какво време ни очаква на 14 февруари Дъжд, бури и сняг през седмицата, какво време ни очаква на 14 февруари Рязка динамика на температурите и валежите с риск от сняг, гръмотевици и мъгли в различни части на страната
Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС Във видеообръщение Бабиш сподели, че е разговарял с експерти, според които социалните медии са „ужасно вредни за подрастващите“ VW плаща, за да си тръгнат: Ранна пенсия за 35 хил. служители VW плаща, за да си тръгнат: Ранна пенсия за 35 хил. служители Те ще напуснат 10 години по-рано 
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Борисов, Пеевски и Радев се борят за концесията в БСП Виц на деня Виц на деня -Синът ми заля лаптопа с бира, има ли шанс да се оправи?
-Зависи колко си го бил.
Виц на деня Виц на деня - Пено, защо не сложиш едно плашило в двора си?
- Че защо ми е, нали съм там по цял ден.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Една жена може да я болят краката, ръцете, главата, ама устата никога!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори